Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Всички срещу промените "Дянков" в конституцията

Ключови думи:
Според изискванията на самата конституция тя може да бъде променена с гласовете на 3/4 или 180 от всички депутати. Поправките "Дянков" обаче бяха подкрепени единствено от депутатите на управляващите.

БСП бяха против, сините се въздържаха, от „Атака” напуснаха заседанието в самото начало, а ДПС отказа да участва в обсъждането и гласуването, с мотива, че такива важни промени не е редно да се правят преди изборите през есента, а след това, когато политическата обстановка е по- спокойна.

Простата сметка показва, че дори и да получат гласовете на независимите, дори и националистите да си припомнят старите времена на партньорство с управляващите или сините да склонят да гласуват "за", поправките отново няма да минат.

Предложението данъците да се променят в парламента, само ако бъдат подкрепени от две- трети от депутатите, провокира най- много критики. Още в началото на заседанието на комисията Огнян Стоичков от „Атака” настоя да се акцентира само върху данъците, защото има и други важни теми като образованието и здравеопазването. След това той и съпартиецът му Павел Шопов напуснаха заседанието. От Синята коалиция също са против тази идея на финансовия министър. Екатерина Михайлова коментира, че така ще се вържат ръцете на правителството да прави политика.

Парламентът избира кабинета с обикновено мнозинство, а след това ще го лиши от един важен инструмент – данъчната политика, защото ще му е нужна подкрепата на 160 депутати от всички партии, мотивира се тя.

За БСП промените в конституцията са чисто политическо мероприятие преди изборите. Според Румен Овчаров в пакта има са две мерки, които наистина биха засилили финансовата стабилност, но те са записани доста условно, а останалите текстове са просто пожелателни.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Сол в канала: защо е полезно Евтин домашен метод Омлет с лапад и сирене: лесна пролетна рецепта за 10 минути Свежа комбинация
Отиде си Красимир Лаков Той бе дългогодишен журналист Мони Николов преподаде и в Русия! България с атака там, където Ганев, Николов-старши и дори Казийски не успяха Предстои Волейболна лига на нациите и "лъвоете" ще атакуват исторически първи медал в нея
Двойна драма с пътната обстановка Обходният маршрут на пътя Смолян - Пампорово също е предизвикателство Пълнени чушки с кайма и ориз: тайната им Класическо ястие с богат вкус, което винаги събира семейството около масата
Проф. Огнян Герджиков: Аз съм убеден, че това управление на Румен Радев ще бъде успешно и ще настъпи стабилност "Радев има нужните качества", каза бившият председател на НС  Време за "Бангаранга": Дара тръгна за Виена Певицата ще представи родината ни на "Евровизия"
Учени преобърнаха представите за гибелта на цивилизацията на маите Досега се смяташе, че продължителни засушавания между VIII и IX век са довели до изоставянето на големи градове Сериозен успех за отбора на "Бургас" В борбата
"Олд Трафорд" на тръни: сър Алекс Фъргюсън откаран в болница Легендата се почувства зле преди мега дербито между Манчестър Юнайтед и Ливърпул Внимание : Лаймска болест и ку треска разнасят кърлежите в цялата страна Избягвайте неокосени тревни площи, съветват експертите