Продължава доброто представяне на Черноморец през пролетта

Ключови думи: Черноморец, новини, Флагман, Бургас, Югоизточна В група

Черноморец победи като домакин Атлетик (Куклен) в мач от ХХ кръг на Трета лига – Югоизток. На стадион „Черноморец“ „акулите“ се наложиха с 2:1.

Със спечелените 3 точки Черноморец събра актив от 41 и се изравни с третия Загорец. Тимът от Нова Загора претърпя тотално крушение, губейки с 0:5 визитата си на последния Розова долина.

Срещата започна кошмарно за домакините. След по-малко от 240 секунди игра, футболист на гостите стреля мощно от фал от 25 метра, а топката влетя в долния десен ъгъл на вратата на младия Шейтанов за 0:1.

В 15-ата минута Черноморец можеше да изравни. След центриране от фал, Миро Радев засече, но топката срещна лявата греда.

Все пак в 29-ата минута „акулите“ стигнаха до гол. Антон Узунов бе фаулиран в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Милен Танев бе точен за 1:1.

Въпреки пълното си превъзходство, бургазлии стигнаха до пълен обрат чак в 77-ата минута. Слави Шопов центрира чудесно от дълбочина. Милен Танев от границата на вратарското поле засече от въздуха за крайното 2:1. Следващия мач на акулите е в събота, 12.03  като гости на лидера в класирането "Левски" - Крумовград.