Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Изкуственият интелект влиза и в ролята на адвокат

Ключови думи: изкуствен интелект, адвокат, технологии

Изкуственият интелект ще има най-различни роли в обществото. Една от тях може да бъде и на адвокат. Вече има такава услуга за съдействие при блокиран профил в социалните мрежи, отбелязва Engadget.

Тя е дело на компанията DoNotPay (Не плащай), като въпреки името си, иска месечно заплащане. Услугата дава възможност да се използва автоматизирана система за представяне на потребителя пред различни социални мрежи.

Има зачестяване на случаите, когато потребители се оплакват, че профилите им в социалните мрежи са били блокирани без видима причина. Също така често центровете за връзка с клиенти на платформите не дават отговори и понякога дори не обръщат никакво внимание на заявките.

Идеята на компанията е да автоматизира процеса и да спести време на самите потребители. Освен това тя прилага и реални адвокатски практики, пише vesti.bg.

Потребителят въвежда информация в бота за своя проблем. След това алгоритъмът открива закон, който може да отговаря на проблема и да се използва като аргумент, за да бъде възстановен достъпът до профила. Изпраща се и заявка с краен срок до правния отдел на съответната социална мрежа, тъй като има много по-голяма вероятност за отговор.

Според компанията всичко това става автоматично, като се предлага за множество платформи, социални мрежи и онлайн услуги. Тя казва, че услугата е за хора, които са били блокирани без да нарушават правилата. Въпреки това има и само 20% успеваемост на случаите, но заради правния подход, осигурява възможност на потребителите поне да получат данните от профила си.

Това са само първи стъпки на умен алгоритъм в сферата на правото. Те обаче показват, че и това ще е още една сфера, в която изкуственият интелект има потенциал да се развива.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
„Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! Регионален образователен форум по Национална програма „Иновации в действие“ обедини образователни институции, университети и ученици в тридневна среща за обмен на добри практики и модерни решения в обучението Европарламентът затяга мерките срещу изкуствения интелект Повечето от разпоредбите на Закона за изкуствения интелект ще започнат да се прилагат на 2 август 2026 г
След палежа: Скопие уверява, че насилието няма да бъде толерирано Задържан е 44-годишен мъж, а разследването продължава България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС Оценката и интерактивната карта, изготвени от Европейската агенция за околна среда (ЕАОС) в сътрудничество с Комисията
Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Водачът е тестван за алкохол и наркотици - пробите са отрицателни 6 зодии ще сбъднат най-големите си мечти до края на юни Този месец е свързан с една от най-мощните енергийни промени през годината
Пълен смях! Пияният баща, накарал 15-годишния му син да го вози, получи глоба... само 150 евро Семейният луксозен автомобил се оказал с невалиден талон Автоматичен дефибрилатор за спешни случаи вече има на ключови места в Бургас (ВИДЕО) Идеята на инициативата е да може при спешен случай или внезапен сърдечен арест да се окаже незабавна помощ до пристигането на медицински екип
Страшна драма в морето с 23-годишен българин в Гърция Изчезнал е край Тасос Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж Сумата е натрупана като пенсия за период от 2016 г. до 2026 г. на база предоставените неверни данни
Край на ерата на ултраевтиното пазаруване от Temu и Shein, ЕС въвежда нова такса Целта на новите разпоредби е да се бори с широко разпространената практика за изкуствено разделяне на големи поръчки на няколко по-малки пратки 14-годишната Ани накара светът да говори за Айтос! Тя е в Топ 3 на националния конкурс по програма Space Camp Türkiye, създадена по модел на NASA