Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Банско и Боровец - най-евтините ски дестинации

Ключови думи: зимен сезон, ски сезон, зимна почивка, на ски в българия, банско, боровец

За поредна година България заема челни позиции в британската класация на Post Office на най-евтините места, където може да се карат ски през предстоящия зимен сезон. Първите две места се заемат от двата наши курорта Боровец и Банско.

Подредбата британците правят на базата на няколко основни разхода за шест дни, сред които са цената на лифт карта, наемът на ски екипировка, колко струват полудневни ски уроци, чаша кафе, чаша "Кока Кола", чаша вино, бутилка бира и обяд край пистите. За Боровец сметките на британците показват, че разходите за шест дни са 427,17 паунда, а в Банско - близо 499 паунда.

Родните хотелиери обаче са песимисти след последните ограничителни ковид-мерки, че така желаните туристи от Великобритания ще дойдат тази зима на ски у нас, така както не дойдоха и миналата година. "Интересът към България е много голям, очаквахме много силен сезон, но ограниченията, наложени от Министерството на здравеопазването, спират записванията", коментира пред "Travel news" Димитър Попов, управител на туроператора "Пенгуин травъл".

След двата български курорта Боровец и Банско британската класация на Post Office подрежда като нискобюджетни дестинации три италиански ски курорта - Бардонекия, Саузе и Сестриере, пише Трафикнюз.

Ето и пълната класация топ 10 на най-евтините ски курорти в Европа за 2021 г.:

    1. Боровец, България
    2. Банско, България
    3. Бардонекия, Италия
    4. Саузе, Италия
    5. Сестриере, Италия
    6. Морзин, Франция
    7. Ла тюил, Италия
    8. Солдеу, Андора
    9. Рука, Финландия
    10. Елмау, Австрия

5
Коментара по темата
5.
hm
27.10.2021 16:24:04
Да нафакат сега и зелени сертификати за лифтовете, пук ще видят един дебел аксаковски!
4.
до 3
27.10.2021 15:19:37
Не бой се! Заради такива като теб никъде вече няма да има нито туризъм, нито живот!
3.
Да
27.10.2021 15:07:09
Ще си счупят краката да идват в избухналата поради липса на мерки и далновидност България. Пищяхте ли да няма мерки от май месец ? Пищяхте. Спазваше ли някой такива ? Не спазваше. Някои ядоха и пиха, сега всички плащат сметката. В България туризъм в следващата година + няма да има, никой не е луд да си причинява главоболия и карантини на връщане.
2.
You get what you pay for
27.10.2021 14:58:01
Добре дошли, мазохисти!
1.
?
27.10.2021 14:22:57
Сериозно ли сравнявате Банско с Италия и Австрия като качество на услугите?!
  Добави Коментар
Юли се нареди сред най-хладните за последните 20 години Студени фронтове, опасни бури и сняг по високите върхове прекъсваха кратките периоди с жеги Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето Скъпата вечеря не винаги е измама, но непогледнатото меню не освобождава заведението от задължението за ясни цени
Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи Мъж се представя като Чичо Гошо, а потребители разпространяват непотвърдени данни за самоличността му "Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора Отборът на Димчо Ненов започва новия сезон в Югоизточната Трета лига следващата събота, 8 август, с домакинство на Ботев II (Пд) на стадион „Лазур“.
Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“ Преди конкурса водещите споделиха, че стискат палци на поетите с китара Самуел Мануелян и Теодора Илиева от „Прегърнат облак“ да се представят добре на „Бургас и морето“ и те спечелиха първите две места Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Дъщерята на Пламен Дончев изгради богата кариера във Франция и остана свързана с българското кино
Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт Регионалният министър ще инспектира пътя към Дюлинския проход, а след това ще събере кметовете от Бургаска област Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа Престъпната структура превръща социалните мрежи в пазар за насилие и получава поръчки за нападения срещу израелски цели
Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал Спасителите издирват хората от втората машина, докато огромният пожар продължава да заплашва Западна Атика Коалицията на желаещите се разпада, планът за войски в Украйна увисна Над 30 държави участват в разговорите, но малцина са готови да изпратят свои военни
Атанас Русев свърза случая Петрохан с ПП и ДБ Природозащитникът говори за схема със средства по ПВУ, но прокуратурата не е обявила подобна политическа връзка Георги Илиев от Бургас спечели бронз на световната олимпиада по лингвистика Дванадесетокласникът стигна до националния отбор само година след първото си състезание