Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Алекс Сърчаджиева: Простих всичко на баща ми Йосиф Сърчаджиев

Ключови думи: Александра Сърчаджиева, новини, Флагман, Йосиф Сърчаджиев

Александра Сърчаджиева, която за своите 38 години премина през големи житейски катаклизми, намери сили да прости и да преглътне обидата, нанесена от биологичния ѝ баща Йосиф Сърчаджиев. За никого не е тайна, че талантливата актриса през целия си живот е била отхвърлено дете, била е само на 1 годинка, когато Йосиф изоставя бебето и майка му – покойната вече актриса Пепа Николова, пише вестник Ретро.

За отношенията им или по-скоро липсата на такива Алекс разказва в своя моноспектакъл „На живо“. Нужна ѝ е била година и половина, за да се осмели да разкрие живота си и изпитанията в него на сцената.

„Баща ми е жив човек, който върви по своя път. Нещата, които разказвам за него, са разказани по възможно най-деликатния начин. Аз не го обиждам. Всеки има своя история, всеки решава как да изживее живота си. Простила съм всичко на баща ми. Знам, че това е неговият избор и нямам право да му се сърдя. Неговите очи няма да ги видя в публиката, нека бъдем реалисти, да не хвърчим в облаците. Разбира се, че съм сигурна в това, аз съм здраво стъпил човек на земята. Но ако дойде да ме гледа, бих се радвала. Може да разбере много неща за мен“, призна Сърчаджиева в „Преди обед“.
Дъщеря ѝ София все още не е гледала представлението ѝ не защото не иска, а защото майка ѝ всячески се опитва да отложи този момент в бъдещето.
„Бях категорично против София да го гледа. Тя имаше толкова силна връзка с Иван. Виждам хората как се вълнуват от това, което разказвам. Затова знам, че много ще плаче за баща си. За крехките си 10 години толкова сълзи изплака, че искам занапред да плаче само от щастие“, добави Александра.
Представлението ѝ се радва на огромен успех, а датата за края на месеца в Сатиричния театър вече е разпродадена. Освен на признанието, което получава от своята публика, Сърчаджиева е благодарна и приема с огромно вълнение оценките на играта ѝ от големите Мариус Куркински и Цветана Манева.

„Във Варна ме глада Мариус, този гений. Аз не знах, че ме гледа. И когато го видях, страшно се развълнувах. Той дойде, хвана ме за ременете и ми каза, че това, което правя, е революционно и не е предполагал, че актьор не само от България, но и по света може да направи подобно нещо. Гледа ме и голямата Цветана Манева – велика актриса. Тя ми каза, че създавам революция в българския театър и правя ново течение, наречено „Документален театър“. Каза ми, че дори не си давам сметка за това, което правя“, сподели още актрисата.

„Благодарна съм, че това нещо ми се случва. Преди представление не спя, в главата ми настава каша от емоции. Това е вид терапия за мен, но и терапия за публиката. Всеки припознава себе си, всеки открива някаква своя история – всички преминаваме през любов, загуба, деца, мъже, родители... Под сцената виждам много очи, които ме гледат с огромна любов. Благодаря“, заяви емоционално Сърчаджиева.
 

5
Коментара по темата
5.
Флор
31.05.2022 18:01:04
Ей , това долно племе българско...
Не съм говорителка на актрисата , но е срамно тук да се пишат селски и долнопробни коментари от хора, които не само не са гледали спектакъла на актрисата, но и не я познават, освен от "прозорчето" на Твто си...Поздравления за Александра Сърчаджиева, тя заслужава световно признание и слава и един ден те ще си дойдат при нея!
4.
Жаклин
24.10.2021 21:18:22
Алекс няма вина за това,че майка и и баща и са я създали с любовта си,а след това той се отказва от нея!
И тя като всяко дете е искала да има и майка и баща,но съдба!
Дано намери щастието си един ден!
3.
ЙОСКО
23.10.2021 09:01:22
Не съм Господ,че да съдя някого.....
Ама......не съм и Господ,че все да прощавам.......
2.
Кичка
23.10.2021 00:26:54
Сашке, а на теб простиха ли ти, тези, на които ти съсипа живота???????
1.
Мери
22.10.2021 22:52:59
Не те е искал затова се отнася с теб така. Защо е друг спрямо другите си деца? Престани да хленчиш, писна на хората с постоянното си хленчене. Оправяй се както се оправят другите хора.
  Добави Коментар
Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Футболната звезда и годеницата му съчетават семейно спокойствие с дизайнерски тоалети, редки бижута, частни полети и ваканции край Червено море 28-годишен карнобатлия подкара Опела си с 2,41 промила Полицаи спрели автомобила малко преди полунощ на ул. „Димитър Благоев“, водачът е задържан
Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Ръководителят на Meta предупреди, че ограниченията могат да затвърдят властта на няколко технологични гиганта, вместо да направят САЩ по-конкурентни Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40° Първите дни на месеца ще са слънчеви и опасно горещи, а кратки захлаждания с гръмотевични бури се очертават по-късно
Ще се спука ли AI балонът скоро Кредитният пазар вече не приема безусловно разказа, че всяка инвестиция в изкуствен интелект неизбежно ще се изплати Жилище за 1 млн. евро: В България са нужни близо осем средни заплати При 20% първоначална вноска купувачът трябва да разполага с 200 000 евро и брутен доход от близо 10 900 евро месечно
Созополският талант Михаил Янакиев подписа договор с италиански гранд Той е син на кмета Тихомир Янакиев  40 години работа, но 20 години трудов стаж: Новите правила отварят този сценарий Промяната ще засегне отпуските, класа и част от обезщетенията, но не въвежда ново орязване на пенсионния стаж - той и сега се отчита пропорционално
Нов удар по джоба готвят за шофьорите: Винетките скачат с 30% от 1 август Годишната винетка се предвижда да поскъпне до 64,50 евро, но към 30 юли новата тарифа все още не е публикувана като окончателно приет акт Геро сложи край на 18-годишния си брак: Вече съм свободен човек Актьорът обяви в подкаст, че разводът му със спортната журналистка Цвета Гагарова е официален и раздялата е преминала без конфликти
Огнен ад в Турция: Евакуираха болница, затвориха пътя Фетие - Анталия Силният вятър разпалва няколко огнища в туристическите райони, стотици жители са изведени на безопасно място Дини на боклука и протест на производители на зеленчуци: Държавата погва съмнителния внос  Почти всички камиони от Турция и Северна Македония ще бъдат проверявани, а мобилни екипи тръгват по границите с Гърция и Румъния