Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Проф. Вучков изхранва брат си от оня свят

Ключови думи: Проф.Вучков, Юлиян Вучков, Михаил Петров

На 22 септември се навършват 2 тъжни години от смъртта на проф. Юлиан Вучков. Приживе телевизионният доайен имаше вражда със своя полубрат – актьора от Народния театър Михаил Петров, но по ирония на съдбата той се оказа негов единствен наследник и придоби всичко, което професорът завеща, пише вестник Ретро.

Освен спестяванията му в банка, както и апартамента му на пъпа на София, Петров се сдобил и с авторските права над книгите му. Последната му бе издадена посмъртно по инициатива на телевизия „Евроком“, където Вучков водеше своето култово предаване „Времена и нрави“. Материалите били предоставени именно от неговия брат, а в книгата е описано, че правата изрично му принадлежат. Това означава, че той взема процент от всяка продажба на тома, който се разпространява на цена от 35 лева.

Крупна сума артистът взе и от жилището на покойния професор. Малко след смъртта му той продаде апартамента на ул. „Христо Белчев“ на други собственици, а съседи на Вучков тогава се оплакаха в социалните мрежи, че част от вещите му, сред които и много книги, са били изхвърлени без жалост на улицата от работниците, които били наети да почистят. След основния ремонт, който напълно преобразил покоите на критика, апартаментът му бе пуснат за отдаване под наем за сума от 1000 лева месечно. Обявата обаче вече не е актуална, което вероятно означава, че жилището на професора е обитавано от квартиранти, които едва ли подозират, че той някога е живял там.

Михаил Петров наследи и авоарите на Вучков, които бяха набъбнали до близо половин милион, по думи на хора от обкръжението му. Тв легендата бе пословичен със своята пестеливост, но не обичаше да споделя подробности за финансовото си състояние. Неговият полубрат обаче не се грижел за вечния му дом. Съседка на професора преди месеци сподели, че гробът му е посещаван единствено от нея. Докато той бе жив, тя му помагаше и в битов план, а сега редовно наобикаляла парцела му на Централните софийски гробища, където бе положена урната му след кончината му.

3
Коментара по темата
3.
Ами
18.09.2021 23:39:53
Тоз тъпак брат му щом така прави ще му се върне поне десет пъти.Нищо не се забравя.Той явно е голям глупак
2.
аз
18.09.2021 22:21:18
Чета и се убеждавам за 1000000 път, колко нищожен и тленен е животът ни. И защо я има тази злоба, омраза, алчност и жажда за власт сред нас, като всичко е само един миг на изпитание. Безкрайността ни зове. Рано или късно си отиваме - там откъдето сме и дошли де.
1.
Запознат
18.09.2021 20:01:44
И все пак му е наследник! А колко мними наследници измамници се настаниха и облажиха по нечестен начин, като убиваха и документираха не законно чужди жилища и търговски обекти на болни и възрастни хора. Пресен пример в Бургас касапите имотни измамннци а това го има във всеки един голям град.
  Добави Коментар
Харисън Форд по-влюбен от всякога Той е на 83 и се радва на голяма любов Една зодия ще срещне любовта, когато най-малко я очаква Звездите подготвят неочаквана среща, която може да промени всичко
Пиле с ориз на фурна - лесна домашна рецепта Класическо ястие, което събира цялото семейство около масата Намериха опасна бактерия на 5000 години в лед до България Не се поддава на съвременни антибиотици
Кроасани с палмова мазнина и колбаси плъзнаха в училищата БАБХ иззе 16 килограма стари колбаси от фурна във Враца и спря доставчик на закуски за училище Тази зодия оставя лошото зад гърба си Звездите отварят нова страница за един знак
Пълнени чушки с кайма и ориз - домашна рецепта, която винаги изчезва първа Класическо българско ястие Немска овчарка спаси стопанката си от коварен рак, историята им е като от филм Над 10 години по-късно, двете продължават да са най-добри приятелки
Лесен трик срещу прах у дома Малък навик, който помага Черноморец Бургас попиля ЦСКА II 3:0 за домакините
Актьор, изнасилил две момичета, почина в затвора Джон Алфорд умря при неизяснени обстоятелства Тутманик със сирене - пухкава домашна рецепта Традиционен вкус, който ухае на дом