Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Капитанът на националите ни по подводен риболов грабна среброто в Китен

Ключови думи: валентин люцканов, подводен риболов, китен, състезание, урдовиза

Капитанът на националния отбор на България по подводен риболов и член на бургаския тим „Черноморец“ – Валентин Люцканов, се класира втори в третия кръг от надпреварата за Купа „България“.

Състезанието за Купа „Урдовиза“ се състоя в акваторията на Китен. В него взеха участие 43-ма участници от девет клуба на страната. Сравнително тежките метеорологични условия станаха причина за намалено времетраене на престоя под водата, забрана за ползване на плавателни съдове и съответно влизане на участниците от брега.

Победител стана Анастас Бъчваров от клуб „Марлин“, Приморско. В същия клуб отиде и купата за най-голяма риба, но в ръцете на състезателя Георги Илиев. Третото място зае Веселин Томов от отбора на „Несебър“.

Първите два старта от началото на състезателния сезон за гмуркачите се състояха в акваториите на Приморско и Несебър. Предстоят още пет състезания до турнира за голямата купа, както и най-чаканото съревнование – Държавното първенство по подводен риболов. То ще се проведе в Царево от 2 до 5 септември.

Най-сериозната битка под вода обаче се очаква да е в Средиземно море в средата на септември. Тогава националният отбор, начело с Валентин Люцканов и състезателите Анастас Бъчваров и Димитър Катрафилов, ще представят България на Световното първенство. Тази година то ще се проведе на остров Сардиния, Италия. 

1
Коментара по темата
1.
Pepi
26.07.2021 15:26:34
Браво
  Добави Коментар
Рибакина повали Сабаленка за титлата на Аустрелиън оупън Финалът на "Род Лейвър Арена“ оправда напълно очакванията за сблъсък между две от най-мощните тенисистки в съвременния женски тенис Еконт спира услуга Ще се оттегли от универсалните пощенски услуги
Радев с нова покана от ПП "Трети март", била създадена за него за изборите Учредихме я без Ваше знание или санкция, за да имаме готовност за участие в предстоящия вот, написаха от партията Класическите пържени кюфтета стават сочни отвътре и хрупкави отвън с тайната на баба Перфектни са за гарнитура с картофено пюре, салата или топъл хляб
Тя е бременна с 12-тото си дете, а дъщеря й с първото Бебе номер 12 на Никол всъщност ще бъде леля или чичо на бебето на Меган, въпреки че ще бъдат на една и съща възраст Температурата в Москва падна под -20 градуса Снежната покривка в руската столица е намаляла вчера с един сантиметър
Попфолк певицата Андреа открива нова творческа страница като художник Изпълнителката подготвя изложба в галерия на жълтите павета по повод 20 години на сцена Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко Цената на благородния метал отбеляза една от най-силните си корекции от над десетилетие насам
Гърция затяга контрола за имоти заради турски схеми през България Атина разглежда покупките на недвижими имоти в Еврос като въпрос на национална сигурност Страхотен бутер сладкиш с боровинки и крема сирене за съботния ден Бърз домашен десерт с минимални усилия и максимален ефект
Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации България е на 85-о място в света по индекс на щастие и заема последната позиция в Европейския съюз България изпреварва Сърбия по военна мощ, но остава зад Турция и Румъния Страната ни заема 62-ро място в света според индекса Global Firepower за 2025 г.