Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Проф. Николай Денков: Няма опасност всички ученици да се върнат в класните стаи от 31 май

Новата учебна година ще започне присъствено, ако няма опасност за живота и здравето на децата, каза служебният министър на образованието проф. Николай Денков
Ключови думи: учебна година, училище, Николай Денков, коронавирус, дистанционно обучение, присъствено обучение

Всеки учебен ден с присъствено обучение е изключително ценен. С министъра на здравеопазването смятаме, че е достатъчно безопасно всички ученици да се върнат в училище от 31 май. Това каза в "Тази сутрин" по бТВ служебният министър на образованието проф. Николай Денков.

Децата трябва да бъдат в училище, защото това не е просто предаване на знания, а място, където се социализират, възпитават и няма как да стане дистанционно, добави той.

Според него, 24 май е символ на обединението. 

„Това, че има какво да ни обедини, е най-важното нещо. Учителите, учениците, учените, хората на културата, родителите... това е цялото българско население. Няма друг празник, който да ни обединява по такъв начин“, заяви професорът. 

„Вярвайте в България! В началото бе словото. След това идват делата, които ще ни обединят“, добави той.

„Учениците, студентите и учителите трябваше през тази година да преодолеят огромни трудности заради пандемията от коронавирус и мерките, които бяха взети, но се справиха блестящо. Родителите също заслужават да бъдат поздравени на този ден, защото станаха учители макари и по неволя“, коментира министърът. 

„Това, което се случва ускори процесите на модернизиране на образованието, но има много неща, които трябва да свършим и по отношение на техническото осигуряване, и за подпомагане на учителите, за да могат да използват всички възможности. Нужни са курсове по преквалификация и създаване на съдържание, което директно да могат да използват“, добави той.

„На много места системата е била много по-подготвена в сравнение с миналата година, но има и такива, където е налице изоставане. Стремим се да ускорим събирането на уроци, които да могат да използват учителите, ако има следваща вълна от COVID-19, да са още по-подготвени и дистанционното обучение да стане част от системата“, заяви проф. Денков.

„Ако няма опасност за живота и здравето на децата, новата учебна година ще започне присъствено. Няма планове за старт преди 15 септември“, каза още той.

7
Коментара по темата
7.
АБВ до 2 и 3
24.05.2021 10:49:27
Напротив, учихте онлайн. Това, че вие не сте учили е отделен въпрос.
6.
АБВ до 2 и 3
24.05.2021 10:47:44
Напротив, учихте онлайн. Това, че вие не сте учили е отделен въпрос ;)
5.
*********
24.05.2021 10:21:18
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
Поредният неподходящ
24.05.2021 10:14:19
За министър на българското просвещение, при това взет от кадрите на ГЕРБ. Стана традиция вече 30 години всичко, което се провъзгласява за промяна, да се окаже банална поДмяна.
3.
.
24.05.2021 09:53:47
cqla godina ne uchihme sega za mesec shte se vurnem LOL
2.
Булгаристан
24.05.2021 09:52:53
lol za edin mesec shte se vurnem a cqla godina ne uchihme
1.
;)
24.05.2021 09:35:31
Смешно е да върнете децата на училище за изходни и класни след като са били онлайн цяла година
  Добави Коментар
Февруари носи пари и успех на три зодии Звездите са благосклонни към знаците Овен, Дева и Козирог Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше Петър Станич е диамант в селекцията на "орлите"
България, Гърция и Румъния с обединяват усилията за по-бърза жп връзка от Солун до Букурещ Трите страни ще търсят съвместно финансиране от ЕС за създаване на непрекъснат железопътен коридор Север - Юг Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии  В списъка влизат железопътна техника, пчеларство, планински водач, ръководител движение, производство на месни и рибни продукти, както и редица специалности в областта на приложните изкуства
TravelX и новото лице на туризма: пътуване без алкохол като устойчива бизнес тенденция Как пътуванията без алкохол се превръщат в икономически фактор и нов стандарт за модерния туристически бизнес Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Ситуацията ще се влоши още повече в близко бъдеще“, пише Антонио Гутериш
Жоро Милионера, който задигна 1.5 милиона, харчи пачките в Кипър Бившият военен Георги Енев, известен с удара на живота си от 2012 г., е забелязан да пазарува необезпокоявано в Никозия с млада рускоговоряща жена Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк A$AP Rocky е родом от Ню Йорк, а до 2029 г. ще покрива възрастовите изисквания за позицията на кмет
България е на последно място по минимална работна заплата в ЕС, най-високата е 2704 евро В Люксембург минималната заплата е 4,4 пъти по-висока от тази у нас Уникално: Джокович се завърна от "Ада" в Мелбърн, Синер е детрониран 3:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:4 за Ноле срещу Яник в полуфиналите, мачът продължи 4 часа и 12 минути
Бели или кафяви яйца да ядем - има ли реална разлика за здравето Експерти обясняват защо цветът на черупката не определя хранителната стойност и вкуса Испански учени с огромен пробив в борбата с рака на панкреаса До момента продължителността на живота е само пет години от първоначалната диагноза