Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Без карантина за пътуващите транзит през Северна Македония и Гърция за Албания

Ключови думи: северна македония, карантина, албания, гърция

Пътуващите за Албания, които преминават транзитно през Република Северна Македония и Гърция, няма да бъдат поставяни под задължителна 14-дневна карантина, съобщиха от външно министерство.
Припомняме, че считано от 20 април 2021 г. до 3 май Албания въведе задължителна карантина за период от 14 дни за всички граждани, пристигащи в страната от Гърция и Република Северна Македония.
 
Посолството ни в Тирана направи запитване до компетентните албански институции за това дали решението е в сила за всички граждани и дали засяга пътуващите транзитно през територията на двете страни.

В отговор Министерството на здравеопазването на Албания ни информира, че в заповедта за пристигащите от Република Северна Македония и Гърция не се предвиждат изключения, „но от пътуващите транзитно през тези страни не се изисква самокарантиниране“.
 
Напомняме и, че българските граждани, които планират пътуване до Албания през посочения период, могат да използват и маршрута през Косово.
 За влизане на територията на Албания не се изисква представянето на негативен тест за Covid-19. В страната продължава да е в сила забрана за движението на граждани и превозни средства между 22:00 и 6:00 часа.
 
Допълнителна информация за режима на пътуване до Албания може да намерите тук: https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/albania
 
При нужда от съдействие, българските граждани могат да се обърнат към посолството на Република България в Тирана на следните телефони за връзка: +355 4 22 33 155; +355 4 22 32 906, както и на имейл Embassy.Tirana@mfa.bg

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
2026: Годината, която пренарежда съдбите Числото 1 носи промяна, индивидуалност и космически рестарт Рейтингът на Макрон продължава да пада Общо 1099 души участваха в онлайн проучването на 22 и 23 декември
Бурята ''Йоханес'' застигна и Финландия Причини изключително големи щети в електроразпределителната мрежа Elenia, като тази компания изчислява, че щетите са най-големите през последните десет години Леля и жиголо или просто влюбени? Магдалена Томова заложи на по-младо гадже – мрежата избухна от подигравки
Кога ще са ваканциите на учениците през 2026 г. Държавните зрелостни изпити ще бъдат на 20 и 22 май, а изпитът по български език и литература от националното външно оценяване в края на 7 и на 10 клас ще се проведе на 17-ти юни Meteo Balkans: Това е новият климат - нервен и непредсказуем Планетата получава енергия от Слънцето и излъчва топлина обратно в Космоса
Бурята в Пловдивско събори дървета и помля коли – десетки сигнали, няма пострадали Силен вятър нанесе щети в няколко населени места от Пловдивска област – паднали дървета, повредени автомобили и временно блокирани пътища, но обстановката вече се нормализира. Силвена Роу: Животът е като кухня – трябва да намериш правилния баланс Известната шеф-готвачка и кулинарен визионер споделя как се справя със стреса, защо дълголетието започва от храната и защо България трябва да постави здравословното хранене като национален приоритет.
Полша харчи €2 млрд. за система срещу руските дронове по източната си граница Новите системи за противовъздушна отбрана ще бъдат интегрирани в по-старата "линия на отбрана", създадена преди десет години Системата ни произвежда 4 пъти повече от нужните учители Към момента всеки седми студент учи някакъв вид педагогика
Да се намали ли двугодишното майчинство КНСБ твърдо против Фокусникът, който шокира, разсмива и вдъхновява – кой е Арсен? Видео с баба, готова да го набие, донесе 20 млн. гледания