Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Филипините получиха 1 млн. дози от китайската ваксина

Ключови думи: филипините, китайска ваксина, флагман, covid-19

Президентът на Филипините Родриго Дутерте приветства пристигането на първата пратка от един милион дози от поръчаните общо 25 милиона дози от китайската ваксина на "Синовак", докато в островната страна бе регистриран рекорден дневен ръст от над 10 хиляди новозаразени, предаде ДПА.

По-рано този месец правителството в Манила започна ваксинационна програма с наличните 1,5 млн. дози, дарени от Китай и получени по схемата КОВАКС на СЗО. Те обаче стигнаха само за здравните работници на първа линия.

"Навременната нова доставка ще позволи ваксинацията да обхване най-уазвимите филипинци - тези със заболявания и усложнения и под голям риск при зараза с коронавируса", каза здравният министър Франсиско Дуке.

За последното денонощие на Филипините са били регистрирани нови 10 016 заразени, с които броят им става 731 894. През последните три дни дневният прираст надхвърля 9000. От началото на пандемията в страната са починали 13 186 души с диагноза коорнавирус.

До неделя столицата Манила и четири съседни провинции са поставени под строго затваряне, съобщи ДПА.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Направи гръмко изказване за Русия От Кремъл отдавна искат мир, твърди Лукашенко Новият папа е голям фен на... Лъв Четиринадесети е привърженик на италианския Рома
Много се харесват Памела Андерсън и Лиъм Нийсън - това ли е новата звездна двойка? Преследва я маниак Мъж тормози Анистън
Продават на загуба Бившата двойка иска да се отърве от имение Спират им парите? Скандал със Семен Новиков и Кирил Милов
Притеснителна информация за Варна Наркотици отведоха трима в арестите Извънредно: Крум Зарков се оттегля като секретар на президента Причината е идеята за референдум за еврото
Задава ли се потоп в областите Бургас и Ямбол  BG-ALERT с предупреждение за опасност Див екшън в Перник Четирима младежи са задържани
Голям проблем с водата в... Село Полковник Серафимово Гръмна бомба за него Ще води "белия балет"