Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Изявени възпитаници на АЕГ "Гео Милев" и ПГЧЕ "Васил Левски" превеждат новините в сайта на Община Бургас

Ключови думи: АЕГ Гео Милев, ПГЧЕ Васил Левски, Община Бургас, новини, сайта на Община Бургас

Денислав Драчев, Малена Малчева, Александър Иванов, Йоана Андреева и Сами Юсеф от АЕГ „Гео Милев“ и Габриела Вълчева, Пламен Петков, Александра Джермова и Мирабела Костаниян от ПГЧЕ “Васил Левски“ ежедневно превеждат секция „Новини“ в сайта на Община Бургас.

 По този начин електронната страница на администрация е достъпна за чужди граждани, които владеят руски или английски език.

Изявените възпитаници на елитните гимназии освен, че са прецизни в преводните текстове, са и изключително експедитивни, спазвайки основно новинарско правило за актуалност.

Идеята за двуезичен превод на новините в общинския сайт е на кмета Димитър Николов. По негова инициатива миналата година стартира програмата „Преведи Бургас“. Целта е да се стимулират учениците от двете елитни гимназии да демонстрират отличната си езикова подготовка и да тестват уменията си в реална работна среда.

3
Коментара по темата
3.
Confused.com
26.03.2021 14:01:20
Браво на община Бургас, чудесна инициатива! Да се даде възможност за "първа" професионална изява на изявените ученици е изключително важно, това ще им даде стартова самоувереност когато дойде време да навлязат в реалната битка с живота и ще бъдат много по-подготвени на интервюта за работа сред останалите кандидати. Това е нормална практика на големите компании в западните държави и много от тези"неплатени" или ниско платени млади хора стартиращи в живота като "apprentice" след години се реализират като едни от най-успешните лидери.
Надявам се община Бургас да продължи да дава шанс на младите да изявяват знанията и уменията си от ранна възраст!
2.
До 1
26.03.2021 13:14:53
Това е стара бургаска схема на общината, превеждат им ученици а се водят техни роднини на заплати...
Едно време марков така цялата му рода на общинска хранилка
1.
Специалист
26.03.2021 11:36:51
Карат децата безплатно да им превеждат новините на английски и руски. Явно нямат яколко хиляди на година за професионални преводачи и са опряли до учениците.
  Добави Коментар
Зеленски с коментар за ситуацията в Покровск Думите му нямат нищо общо с твърденията от Москва Жестока вражда между банди в Брюксел Двама са ранени
Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Затварянето на рафинерията в Бургас води до тежък недостиг на средства и затруднява изпълнението на заложените цели, коментира икономист Колин Фарел се напи зверски и вбеси Том Крус 46 дубъла за една сцена
Бърз трик за по-лесно заспиване Може да помогне Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Публична тайна е, че други политически лидери имат модератори, които управляват публичните им страници и те блокират троловете
Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Участник крещи: "Каам ти, каам ти" Трилърът със Светльо Вуцов продължава Не е ясно дали ще играе за националите
Алекс Грозданов обра аплодисментите в Полша В идеалния отбор е Мъж се направи на жена в "Ергенът" Иронизира участничка
Какво се случва с водата в голям роден град? Хора са притеснени Круизен кораб заседна в Дунав На румънска територия