Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Снежната буря и поройните дъждове разрушиха най-големия туристически обект в Странджа

Повече от месец екопътеката край Младежко е непроходима
Ключови думи: странджа, екопътека младежко, изворите на река младежка, разрушена екопътека младежко

Един от най-големите туристически атракции в Странджа – екопътеката „Изворите на река Младежка“ до едноименното село, е разрушен от поройните дъждове и обилните снеговалежи в началото на февруари. За това алармира читател на Флагман.бг, който миналия уикенд е решил да се разходи по маршрута със семейството си.  

„Туристическите пътеки са в апокалиптично състояние след бурите, те буквално са заличени и затрупани с камъни, тиня и паднали дървета. Красивите мостчета, които пресичаха реката, са разрушени и са буквално във водата. Дебели вековни дървета са били пречупени от снега и водните порои като кибритени клечки“, каза още нашият читател. Той ни изпрати и актуални снимки, на които се вижда действителното състояние на екопътеката. 

Странджа е предпочитано място за разходки както от бургазлии, така и от туристи от цялата област. Напливът за посещение на тези места през почивните дни е огромен. Въпреки това повече от един месец никой не се е погрижил за възстановяването на маршрута, оплакват се хората.

„Опасностите са навсякъде по цялата пътека, но хората рискуват и се мъчат по всякакви алтернативни маршрути да стигнат до любимите си места. Само на 3 март село Младежко беше задръстено с повече от 100 автомобила“, пише още в сигнала си читателят ни. 

Флагман.бг потърси за коментар Дирекция ПП „Странджа“, която изгражда обекта. Какво каза директорът инж. Румяна Цвяткова - очаквайте след малко! 

9
Коментара по темата
9.
До 4
06.03.2021 06:20:15
Мостчетата и всичко останало в района край изворите на р. Младежка е финансирано по Оперативна програма Околна среда в рамките на поне 2 проекта, основно при правителства на ГЕРБ. Проектите са изпълнявани от дирекцията на парк Странджа, т.е. фирмите изработили мостчетата и кулите са избрани от ПП Странджа. Идеята никак не е лоша, но недоброто изпълнение и липсата на регулярна техническа подръжка на туристическата инфраструктура опорочава целия замисъл. Без своевременна поддръжка съоръженията стават опасни за ползване! Тоталната липса на контрол върху туристическия поток на мястото е друг важен проблем. С една по-смислена визия мястото може да бъде направено много по-привлекателно. Следва обаче заинтересованите страни (общинска администрация, паркова дирекция, горските власти и др.) да постигнат консенсус. Много важно е в опазването на мястото да се включат и туроператорските фирми, които водят сериозен брой туристи с джипове през активния туристически сезон - най-малкото могат да финансират част от мерките, нужни за съхранението на района! Ако се назначат поне 4-ма служители за 6-месечен период (от 15 април до 15 октомври, например), от които поне 2-ма винаги на място да контролират случващото се, да информират туристите при нужда и да поддържат съоръженията, екопътеката ще е съвсем различна!
8.
Бургас
05.03.2021 18:49:11
Има ли желание има и начин,ние стигнахме до пещерите вътре :)
7.
до 3 АХМЕД МЕТОДИЕВ ПЕЕВСКИ
05.03.2021 13:58:41
В румъния господине две МЪЖКИ ЖЕНИ вкараха цялата крадлива ПОЛИТИЧЕСКА СГАН ПРИ БАЙ СТАВРИ/румънския/На 3 март излезе новина че са вкарали още един министър и президентска дъщеря!!!!!!!ПЪРВАТА –МОНИКА МАКОВЕЙ ИЗВЪРШИ ПРАВОСЪДНАТА РЕФОРМА И СЪЗДАДЕ НАЦИОНАЛНАТА ДИРЕКЦИЯ ЗА БОРБА СКОРУПЦИЯТА !!!!!!!!!!!!СЪЩАТА БЕШЕ 2015 НА ПОСЕЩЕНИЕ В БЪЛГАРИЯ И ПОСЪВЕТВА ""изчистете правокъдната система и тя ще прочисти всичко останало""САМО ЧЕ ГО КАЗА ОТ ГЛУХАТА СТРАНА НА ЦАЦАРОВ /и той си го премести/същевременно блокираха правосъдната реформа на г–н Х.Иванов /КОЙТО ПОДАДЕ ОСТАВКА В ЗНАК НА НЕСЪГЛАСИЕ!!!!!!!!!!!!ВТОРАТА Кьовеши КАТО ГЛАВЕН ПРОКУРОР НА ДИРЕКЦИЯТА ВКАРА ИЗ ПАНДИЗИТЕ ЕДИН КУП КРАДЛИВИ ПОЛИТИЦИ !!!!!!!!!!!!!ТЕ ТОВА Е ИСТИНАТА НО БАЙ ГАНЬО ИСКА ДА СИ КРАДЕ И ПАК ЩЕ СИ ГИ ИЗБЕРЕ –ЩОТО И ТЕ НЕ МУ ГЛЕДАТ В МАЛКАТА ПАНИЧКА !!!!!!!!ЗАТОВА СТАНДАРТА В РУМЪНИЯ ЩЕ РАСТЕ А НИЕ ЩЕ ЧАКАМИ ДА ОПРЕ НОЖА В КОКЪЛАНА ПОВЕЧЕТО /неминуемо е ///че да правим революции и ДОПЪЛНИТЕЛНА СЪСИПИЯ!!!!!!!!!ГАРАНТИРАМ ЧЕ ТОВА ЩЕ СЕ СЛУЧИ ПРИ ТАЗИ ПОВСЕМЕСТНА ПРОСТОТИЯ
6.
Турист
05.03.2021 13:52:12
Кмета , да се активизира и да се възстанови всичко
Да контролира качеството на изработката защото парите са наши.
Оня собственик на хотела в с.Индже войвода също да даде пари. Да не се стиска
5.
баба ти
05.03.2021 13:46:40
До Биг Чеп
По спокойно с епитетите....мостчета, заслон, стълбички и всичко по еко пътеките се направи от ГЕРБавите
4.
Биг Чеп
05.03.2021 13:21:10
Абе, БОКЛУЦИ, тези мостчета се направиха по времето на бсп/дпс
3.
Ахмед Методиев Пеевски
05.03.2021 13:13:24
Цялата работа на ГРОБ е такава - бутафорна. Опъват се европарите от наши, читави фирми на другари от ГЕРБ/ДПС, имитира се някаква работа, която рядко изкарва дори гаранционния срок, след това се разпада. Което е жалко - милиардите от Европа се дават, за да намалим изоставането си от западните държави, а то се получава, че едни селски толупи опъват милиони, харчат ги за скъпи коли, екскурзии, леки жени и наркотици за децата. И за 10+ години управление ГЕРБ/ДПС една Румъния, която изоставаше при приемането ни в ЕС, сега е светлинни години пред нас и по БВП, и по заплати, пенсии, здравеопазване, икономика - каквото се сетите!
2.
Селянин
05.03.2021 13:07:23
Пълни глупости! Бях там есента. Всичко се държеше на косъм. Прогнили и разцепени дъски, ръждясали пирони и подобни. Със съпругата ми коментирахме, че са опасни и, че едва ли ще изкарат зимата. Имам и снимки. Някой е опънал едни пари по програма да направи нещо. Естествено е откраднал повечето и сега се търси под вола теле за да може да се оправдае мърлящината.
1.
Бургас
05.03.2021 13:04:41
А защо не попитате как направиха "красивите мостчета" преди години? Слагаха цимент 30% от необходимото количество. Още тогава им казахме, че няма да издържи това нещо на един прилив от реката. И както стана скоро след това. Не могат да кажат, че и не е вярно, защото имаше хора от селото наети на работа и видяхме какво беше и какъв материал се ползваше.
  Добави Коментар
Дует от Бургас оглави „Ново 10+2“, тяхната „Хлебарка“ е на крачка от хит на месеца Втори в музикалната класация на БНТ2 са Мартина Табакова от морския град и Коцето Калки с „Търсехме щастие“ Странен въпрос втрещи мрежата: Изневяра ли е сексът с проститутка?  Не, бе - утринна зарядка е, коментира един от възмутените и съветва жертвата да потърси утеха в прегръдките на жиголо 
Разсъблече се и запали пожар Водещата на "Островът на 100-те гривни" Диляна Попова сподели, че имала едно и също гадже със сестра си няколко месеца Вкараха Андреа спешно в болница Феновете й са в потрес, надяват се да не е пипнала коронавирус
Гамени крадат гайки от джантите в Пловдив, стотици животи са застрашени Има опасност гумите да изхвърчат в движение Златка и Дънди: "Хелс Китчън" е истински ад Всеки път имахме таймер, което допълнително увеличаваше стреса, споделя бургазлийката
Съпруга се разрови в телефона на мъжа си и животът й се преобърна на 180 градуса  Не мисля, че има някакъв начин да се справим с това, признава съсипаната жена Галена по бански в скъп хотел Певицата показа и в каква топ форма е
Наводнение взе над 100 жертви  Наводнението в Конго е причинено от проливните валежи и силните ветрове, които са довели до преливането на река Касаба Зеленски към Путин: Украйна е готова за преговори „Целият свят чака това от много дълго време", заяви украинският президент
Всяко четвърто дете е с психически проблеми Начинът на живот със стрес и социални медии води до стряскащата статистика Сгафи жестоко Българският посланик смята, че НАТО остава ключов играч в глобалната сигурност, адаптирайки се към новите геополитически реалности, като същевременно остава последователен в основните си принципи на колективна отбрана