Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Ангела Меркел иска карантина в Германия до 1 март

Ключови думи: Ангела Меркел, карантина, Германия, коронавирус

Германският канцлер Ангела Меркел иска да удължи карантината в Германия до 1 март. Затова тя ще настоява по време на среща с регионалните премиери в сряда, пише на заглавен материал германският таблоид „Билд”. „Въпреки че все още няма окончателно решение, канцлерът възнамерява да подкрепи министър-председателите на държавите, които принадлежат към Християндемократическия съюз (ХДС - партията на германските консерватори, която включва Меркел).

По този начин решението за удължаване на ограничителни мерки до края на февруари е по-вероятно“, пише вестникът. Германия и нейните провинции се готвят да удължат локдауна с приблизително още две седмици след 14 февруари, но искат да представят "безопасна и справедлива стратегия за отваряне на мерките" на конференцията на премиера тази сряда. Позовавайки се на плановете на канцлера, „Билд” съобщава, че краят на лакдауна е насрочен за 1 март, ограниченията ще паднат постепенно.

На първо място се предвижда отваряне на училища, детски градини и фризьорски салони. По-рано германските власти решиха да удължат строгите COVID мерки до 14 февруари. На 2 ноември миналата година в Германия беше въведено ограничено блокиране в цялата страна.

В момента почти всичко е затворено - изключение правят хранителните магазини, малките дрогерии, аптеки, оптики, банки, вестници, пощи, зоомагазини, лечебни заведения. Учениците бяха изпратени на дистанционно обучение. На регионално равнище се рашаваше работата на детските градини. Срещите са разрешени с представители на едно домакинство плюс още един човек. Носенето на самоделни предпазни маски в обществения транспорт и магазините е забранено.

В региони с висока динамика на заболеваемостта населението е инструктирано да не напуска домовете си без основателна причина в радиус от повече от 15 километра. Лицата от региони, опасни от гледна точка на разпространението на пандемията, трябва да преминат двоен тест за COVID-19 при пристигане в Германия.

2
Коментара по темата
2.
_nib_ до 1
09.02.2021 19:56:33
Защото се заблудиха че тактиката блицкриг ще работи и при нападението над Русия.Но едно е да прегазиш малки нации с асфалтирани пътища.....съвсем друго е да нагазиш в ,,ширака страна мая радная...."
1.
.
09.02.2021 16:16:23
Какво да се очаква от нация, която тръгва на военен поход в Сибир без зимни дрехи, само защото са им заповядали.
  Добави Коментар
Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Шегаджията им се подиграл сериозно, юноша пък опитал да се възползва от Бони на промоция Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Тя твърди, че е изоставена на остров
Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Велчева има талант в пеенето Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Ценният артикул предизвиква голям интерес, наддаването ще е голямо
Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда 21 секунди е прието за най-нормално Как да се отървем от паяците у дома Пускайте прахосмукачка редовно, особено в ъглите и зад мебелите
Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Трагедия в Италия За какво служи малкото копче на предпазния колан Основната функция на това интересно дизайнерско решение е доста полезна
Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Починалият бе ръководител Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Тя не е искала тялото й да бъде местено при фатален инцидент в планината
Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Галатасарай позлати централния нападател В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници Драма в Германия