Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

В СУ „Константин Петканов“ въведоха нестандартна противоепидемична организация

Ключови думи: СУ Константин Петканов, Меден рудник, новини, Даринка Иванова

С организация за създаване на напълно безопасна среда и с всички възможни мерки срещу коронавирус ще посрещне на 4 февруари своите ученици СУ „Константин Петканов“ в Бургас.

Извън традиционните здравни практики като дезинфекция, проветряване на помещенията и проверка на температурата на децата директорът на учебното заведение Даринка Иванова и нейните колеги са използвали максимално добре предимствата, които им дава голямата материална база.

Учениците и преподавателите ще могат да достигат до своите класни стаи през отделни входове и стълбища, без смесване на потоците по коридорите и етажите.

Средното училище, разположено в к-с „Меден рудник“, е едно от училищата в Бургас, където е въведен едносменен режим на обучение. От 2017 год. разпределението на отделните класове и на часовете е организирано така, че междучасията и голямото междучасие за гимназията, прогимназията и началните класове са в различно време. На всеки етаж учат от шест до осем паралелки, които не се срещат с останалите в коридорите или в училищния стол.

Изключени са възможностите за какъвто и е да е било контакт между малките и големите ученици.

Предприели сме всички възможни мерки, за да осигурим на нашите възпитаници и на преподавателите безопасни условия в училището – споделя г-жа Даринка Иванова. Заедно с останалите преподаватели директорът очаква напълно спокойно отварянето на училището за учениците след четвърти клас.

3
Коментара по темата
3.
Ганева
02.02.2021 22:05:14
То нито деца, нито учители останаха в това училище. Догодина ще може всеки клас на отделен етаж да учи там.
2.
RE-1
02.02.2021 13:15:39
Естествено на едно сменен режим. Като няма кандидати да се обучават там по най-различни причини.
При откриването му там се учеше на 3 смени. Във випуск имаше 15 паралелки по 40 деца. Приемът беше толкова труден, като за университет. Обучението по Сендовата система - съвременно и ефективно. Особено математическите паралелки. Плувен басейн, физкултурен салон, спортни площадки, киносалон, столова, укритие - всичко действаше.
1.
XXX
02.02.2021 12:59:58
Браво! По цял свят едносменното обучение е нещо нормално, защото е по-добрия вариант. Освен това децата отиват на училище по-късно 8.30 - 9 часа, за да могат да се наспят, имат подходящ обяд и обедна почивка в училището, след което продължават занятията, имат и безопасен транспорт до и от там.
  Добави Коментар
Не си хващайте гаджета от тези зодии, ще ви изневерят Бягайте далеч от тях, ако искате щастлива и спокойна връзка Момичето, починало в морето край Гърция, не е българска гражданка МВнР опроверга информацията в местните медии, родителите на 12-годишното дете също не са българи – тече разследване за трагедията край Александруполис
Пожар избухна в сметището край Силистра – горят пластмаси и найлон Три пожарни екипа и тежка техника се борят с огъня на Регионалното депо, няма опасност от обгазяване на града Честваме паметта на трима християнски подвижници Според българските народни вярвания, тази неделя се свързва с очистване и защита от злото
Виктор разкарал тази участничка в Ергенът, защото била дебела и натрапчива Ситуацията се случва пред очите на зрителите още в първите епизоди на предаването Слагам мляко, малко вода и правя уникални сиренки С няколко прости стъпки ще получите цяла тава ароматни сиренки, идеални за неделната закуска
Във Великобритания негодуват срещу развратната актриса Бони "Това не е нормално", отсича гневен мъж Какво не знаем за изпъкналите вени на ръцете Какви са причините за изпъкването?
Меси направи точно обратното на палавия Анди Лео сияе до любимата си и майка на трите му деца Вълк нападна дете в Нидерландия, издадена е заповед за разстрел на хищника Детето е спасено от случайни минувачи
Васил Найденов остава без най-големите си хитове? Песента "Там на завя" стана ябълка на раздора между Кеца и композиторът Стефан Димитров Оспорвана битка за голямата награда в конкурса за нова песен „Срещу вятъра“ (НА ЖИВО) 12 от любимците на бургаската публика се включиха в надпреварата с девет свои творби