Черноморец разгроми Сокол в Марково

Ключови думи: Черноморец, Слави Костенски, новини, Флагман

Черноморец постигна най-изразителната си победата за сезона в Трета лига – Югоиток. „Акулите“ разгромиха с 6:1 като гости Сокол (Марково). Така воденият от Слави Костенски тим продължава да е еднолично на първо място във временното класиране.

Бургазлии поведоха още в 9-ата минута. Точен за 0:1 бе Милен Танев.

120 секунди по-късно гостите можеха да удвоят аванса си. Удар на Мариян Тонев обаче срещна гредата.

В 17-ата минута домакините успяха да изравнят от дузпа – 1:1.

В 22-ата минута „сините“ можеха да възстановят аванса си. Изстрел от фал на Милен Танев обаче отново срещна гредата.

В 41-ата минута все пак Черноморец стигна до второ попадение. Жулиен Парушев изведе чудесно Стоян Мантаров, който центрира. Мариян Тонев пък от движение засече от вратарското поле за 1:2.

В 67-ата минута морският тим можеше да сложи точка на спора. Милен Танев центрира в наказателното поле, Нуретин Пюскюлю засече с глава, но за трети път в мача гредата помогна на домакините.

Все пак нов гол във вратата на Сокол падна в 7-ата минута. Мариян Тонев проби по крилото, навлезе в наказателното поле и с мощен удар направи резултата 1:3.

Само 180 секунди по-късно Черноморец увеличи преднината си. Хубава атака на тима бе завършена от Антон Узунов за 1:4.

В 84-ата минута Валентин Иванов направи 1:5, а малко по-късно с великолепно изпълнение извън наказателното поле Милен Танев оформи крайното 1:6.