Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Премиерът Бойко Борисов: Участваме с 20 млн. евро в инициативата "Три морета"

Ключови думи: инициативата три морета, флагман, бойко борисов, онлайн заседание на правителството

С 20 милиона евро ще участва България в Инвестиционния фонд към инициативата „Три морета", в която страната ни е заедно с още 11 европейски държави. Това обяви премиерът Бойко Борисов на живо в профила си във Фейсбук. Решението е взето от кабинета при онлайн заседание. 

Инициативата е изключително важна платформа за регионално сътрудничество с фокус върху връзките в търговско-икономическата област и върху създаването на по-голяма свързаност по линията Север-Юг в областта на енергетиката, транспорта, комуникациите, информационните технологии, бизнеса.

"Инвестирайки в „Три морета“, разкриваме огромни възможности за разгръщането на ключови проекти. В този контекст само преди няколко дни българската държава стана собственик на 20% от терминала за втечнен газ край Александруполис в Гърция, което е силен знак за активното изграждане на газопроводите по вертикалата Юг-Север.  Участието на България в инициативата „Три морета“ е геостратегическо и още по-силно затвърждава важната роля на България в региона. Затова националната координация на формата от българска страна ще бъде на много високо ниво, каза Борисов.

Премиерът съобщи още, че от 8 до 21 септември всички български пенсионери ще получат за втори пореден месец допълнителните 50 лв. към пенсиите си, които осигури правителството в подкрепа на най-уязвимите в условията на пандемията.

"Предстои да отпуснем тази помощ и за октомври месец на 2 120 000 пенсионери", добави той.

Стана ясно още, че с до 30% ще бъдат увеличени заплатите на служителите на НОИ, ангажирани с дейности за превенция на разпространението на коронавируса. Те ще получат повишението до края на настоящата седмица.

"За целта отпуснахме допълнително над 5 милиона лева. С над 30% ще се увеличи и минималното обезщетение за безработица, което ще обхване между 30 000 и 33 000 безработни средно на месец в периода от 1 октомври до 31 декември", допълни министър-председателят.
 

2
Коментара по темата
2.
Браво Бойко, Браво Николов
03.09.2020 15:05:56
Бургас цъфти
Станахме най-добрият град 100 пъти
Даже днес видях страхотна обява за работа, мисля да кандидатствам, щото няма всеки ден подобни. Ето я и нея:

Мениджър продажби
Заплата от 400 до 600 BGN (Нето)

Ей сега ще си оправя живота, ще се оженя и ще съм пей сърце, щото ще имам финансова независимост

Още един път, БЛАГОДАРЯ ти вожде, БЛАГОДАРЯ ти Винету
1.
А дано се падне, ама не ми се вярва
02.09.2020 15:12:43
От статията научих че Баце е заложил 20 млн. евро на едно число
  Добави Коментар
"Всеки трети български мъж е извънземен" Сочи прелюбопитна теория Край на драма с избягали затворници Единият се предаде, другият бе заловен
Куче уби 9-месечно бебе Голяма трагедия в Уелс, животното е от порода, която сега е забранена в държавата Не правете тази шофьорска грешка, пагубна е за скоростната кутия Проста маневра е способна да нанесе сериозни щети
Окончателно: Обособеният управител ще може да се разпорежда с имуществото на "Лукойл" Държавата с повече правомощия в компанията Няма да повярвате, но това е Натали Трифонова с майка си Нейната майка Ванина Трифонова с нищо не отстъпва на своята дъщеря – и изглежда настина изумително
Венета Райкова с интересен пост намекна за връщането си в БНТ Ей, ама голяма симпатяга съм от малка. Родена съм за телевизия, ще се върна, когато му дойде времето, написа Райкова Певицата Лияна е родена с тежка бронхиална астма Кашлицата била толкова силна, че част от белия ѝ дроб се изместил – диагноза, която би пречупила мнозина
О, боже! Това Зуека ли е Той си е същият – просто по-мъдър Доброволци от Кока-Кола ХБК отбелязаха 60-годишнината на Кока-Кола в България със засаждане на дървета в Морската градина в Бургас С инициативата „Моят зелен град“ тази есен бяха засадени общо 180 дървета в София, Пловдив и Бургас
И църквата вдигна цените Поскъпването на църковните свещи е тъжна стъпка, която допълнително отдалечава хората от вярата и храма, смятат миряни С тези хитрини прогоних молците от гардероба си Вместо да посягаме към химически препарати, можем да се доверим на силата на природата