Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Депутат от БСП загуби битката за зам.-омбудсман, парламентът избра друг

Елена Маркова бе предпочетена пред Милко Недялков
Ключови думи: Елена Чернева-Маркова, парламент, БСП за България, Милко Недялков, зам.-омбудсман, омбудсман, Диана Ковачева

Елена Чернева-Маркова бе избрана за заместник-омбудсман от Народното събрание. Предложението дойде от новоизбрания омбудсман Диана Ковачева.

Тя обясни, че г-жа Маркова е номинирана след конкурс, в който участвали трима кандидати, от които единият се отказал. Любопитното е, че другият, останал в състезанието, е бил депутатът от „БСП за България“ Милко Недялков.

Според Ковачева, Недялков и Маркова били равностойни. Предимство на победителката било юридическото й образование и опитът й в областта на защитата на човешките права.

В пленарна зала дебат днес нямаше. Депутатите нямаха възможност за избор, тъй като след „ситото“ те трябваше просто да решат дали да подкрепят или не Елена Маркова.

Тя получи „за“ от 93 депутати. 28 бяха „въздържал се“ - по информация на „Флагман“ това са били представители на БСП, които се надявали за поста да бъде предложен техният човек Милко Недялков.

Припомняме, че Диана Ковачева бе избрана за титулярен омбудсман през май т.г. с почти пълно единодушие и с подкрепата включително и на соцпартията.

 

1
Коментара по темата
1.
Ами те БСП вечно губят.
22.07.2020 11:36:24
Тя Мая Манолова я одобри Бойко иначе и тя нямаше да бъде избрана за омбудсман.
  Добави Коментар
Домакински трик с оцет прави захабени кърпи отново меки Тайната на перфектното пране Прогноза за времето и народни вярвания за 17 юни Ден с особена енергия
Умишлен палеж вдигна полицията и пожарната в Средец на крак Извършителят е 49-годишен мъж Лекари от Бургас се борят за живота на 26-годишна жена, блъсната от тротинетка Към момента състоянието ѝ е стабилно
Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство Тя завоюва две отличия - второ и четвърто място Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже Жестокото посегателство стана в Швеция
Фортуна се усмихна на Левски, ЦСКА и Григор Димитров Футболните отбори с преодолими съперници в Европа, Гришо ще бъде част от Уимбълдън 13-месечно момченце бе убито, 10 трагични пропуска на системата Смрязаващ случай във Великобритания
Защо Gen Z плаща за тишина Това е отговор на свят, в който закупуването на жилище, създаването на семейство и дългосрочната сигурност изглеждат трудно постижими Туристическият бранш на спешна среща с АПИ. Стана ясно кога приключват ремонтите на АМ "Тракия" За улеснение на трафика до приключване на ремонтите на АМ „Тракия“ всеки петък от 16 ч. до 23 ч. и в неделя от 15:30 ч. до 22 ч. ще се ограничава движението на тежкотоварните камиони
Община Бургас ще подмени стари и опасни дървета по ул. „Оборище“ Експертна комисия е обследвала дърветата и е установено, че голяма част от дърветата са с нарушена коренова система КУБ с официална позиция: Не сме анклав или престъпна групировка Цялата дейност през 2023–2026 г. е изцяло потвърдена с официални документи