Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Австрия тренира кучета да откриват заразени с коронавирус

Ключови думи: австрия, кучета коронавирус, обучение кучета коронавирус, коронавирус

Австрийските въоръжени сили започнаха да обучават служебни кучета да откриват хора, заразени с новия коронавирус. Както се очаква, новият метод трябва да даде възможност за откриване на вируса дори при асимптоматичен ход на заболяването, съобщи австрийското Министерство на отбраната, цитирано от TACC.

В момента военният кинологичен център обучава една служебна белгийска овчарка по новата програма. Кучето се обучава да внася специална епруветка, съдържаща молекули с миризма на коронавирус, които са извлечени от заразена медицинска маска. Ако открие епруветката, кучето се насърчава с лакомство. В следващите дни дресьорите ще започнат тестовата фаза за откриване на вируса върху заразена защитна маска.

За да се гарантира безопасността на служебното куче и ръководителя на кучетата, епруветките и маските се третират с ултравиолетово лъчение, като по този начин вирусът се деактивира. Тестовата фаза ще продължи до края на юли. Тогава военните ще анализират резултатите от свършената работа, съобщи "Фокус".

"Не е новина, че нашите служебни кучета могат да откриват различни вещества. Освен кучета за откриване на оръжие, имаме кучета за откриване на наркотици, които могат да идентифицират експлозиви или наркотици по миризмата им. Тестовата фаза трябва да определи дали тази специална подготовка ще стане неразделна част от центъра за обучение на военни кучета ", се казва в изявление на министъра на отбраната Клаудия Танер.

Общо 166 кучета са на служба в австрийските въоръжени сили. Те участват в операции в страната и в чужбина.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Ученичка от Варна даде страхотен пример Реши да изчисти подлез в града Алкохол менте уби над 20 души Шок в Индия
16-годишен реши да се прави на Майк Тайсън Но не да нокаутира на ринга в професионалния бокс, а погазвайки закона в България  Култов финал в "Ергенът" Вики си избра гадже
Корекция в движението по "Хемус" На 14 и 15 май движението от 384-и до 386-и км в посока Варна ще се осъществява в аварийната лента за геодезическо заснемане Тръмп: Рубио ще участва в преговорите между Украйна и Русия Важно събитие предстои в Турция
Сензационна информация за Родриго Мисли за смяна на тима Зеленски: Путин се страхува от директни преговори с мен Президентът на Украйна с тежки думи
Майски сняг заваля в... Стара планина Кметът на София с важно решение за учениците 14 май - неучебен ден за училищата в столицата
Тренират усилено с... Фарниев Ген. Атанасов: Кой натисна копчето на Радев, наричат го президента Боташ заради заробващата сделка  Всеки ден плащаме по 1 милион за този договор, каза председателят на Комисията за контрол на службите