Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Вечерен час и в Стара Загора заради пандемията от коронавирус, стесняват периметъра за разходка с куче

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров каза, че е забранил на собствениците на кучета да обикалят града, за да намали риска от заразяване с коронавирус
Ключови думи: коронавирус, Стара Загора, вечерен час, Живко Тодоров

Вечерен час е въведен вече и в Стара Загора заради пандемията от коронавирус. Областният управител Гергана Микова каза пред Нова телевизия, че е подписала заповедта за забрана на излизането между 21:00 и 5:00 часа сутринта, след като е проучила как на други обществени места тази мярка дава добри резултати. 

Не се вземат лесно такива решения в период на извънредно положение, сподели тя. 

Въведеният вечерен час не ограничава работещите хора, уверява губернаторът. 

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров пък съобщи, че се стеснява и периметъра, до който собствениците на кучета могат да разхождат своите любимци от своите домовете, за да не обикалят града и да се движат на тумби, „сеейки“ зарази.

„Длъжни сме да предприемем по-строгите мерки, за да запазим живота на хората и здравната система. Има определен брой места в болниците, затова трябва да ограничим движението си. В Китай това даде ефект“, каза още кметът на Стара Загора. 

2
Коментара по темата
2.
Хубав въпрос, Димо
01.04.2020 11:52:25
Обяснението е, че мислят за нашето здраве. За жалост някои от тях подринаха доверието на хората. С тази художествена самодейност, която се вихри в момента, резултатът е антипревантивен. Настройват народа срещу собствените си неадекватни (в някои случаи) решения.
Да не говорим за примера, който дадоха депутатите - 240 човека в една зала без дистанция и без маски, докато населението беше призовано да не се събира на големи групи, да се самоизолира и самодистанцира. Народното събрание какво е? Обществено място ли е, или не? Закрито ли е, или е открито?
Жалко е.
1.
Димо
01.04.2020 11:11:36
Каква е логиката, да имаш право да излизаш на обществени места посред бял ден, когато евентуално има най-голяма тарапана, а да не можеш да излезеш сам след 21:00 часа, когато по улиците е мъртвило???
И нека някой да дефинира, какво в крайна сметка означава "Обществено място"! Когато около мен в периметър от 50/100м. няма жива душа, това място обществено ли е???
  Добави Коментар
Кармичните изпитания и предизвикателства най-накрая приключиха за 4 зодиакални знака Дали сте сред тези щастливи знаци Жълт код за бурно море: Има риск от локални наводнения по крайбрежието Вълнението ще достига 3-4 бала, а по Южното Черноморие временно ще духа силен североизточен вятър
Луната преминава във Везни, забравете за диети, а Девата да избягва и шумните компании Празничният ден е изпълнен с приятни забавления, любов и срещи с приятели, но звездите съветват всичко да е с мярка. Девите да търсят спокойствие, докато две зодии могат да се окажат истински любимци на съдбата  Слави Трифонов нападна Терзиев след избора на Бургас за Евровизия Шоуменът похвали залата, летището и туристическата база на морския град, но превърна домакинството на "Евровизия 2027" и в остра атака срещу кмета на София
Проучване: 60% от 18-годишните прекарват поне 4 часа дневно онлайн Социалните мрежи поглъщат най-голяма част от времето, а 17% от младежите вече залагат с истински пари в интернет Спряха 11,6 тона пипер от Северна Македония заради пестицид над нормата Пратката била предназначена за фирма в Петрич, но останала под възбрана до излизането на лабораторните резултати
Ивелин Михайлов обяви, че съди Народното събрание заради комисията за Исторически парк От "Величие" твърдят, че проверката на парламента през 2024 г. е нанесла материални и морални щети, но размерът на съдебната претенция не е обявен Шоколадов кекс с ванилов крем и ганаш - сочен отвътре и неустоим от първата хапка Пухкавото какаово тесто крие мек ванилов пълнеж, а плътната шоколадова глазура завършва десерта
Вторите осем F-16 за България се забавят до 2030 г. Локхийд Мартин съобщи за производствени затруднения, военният министър настоя закъснението да не оскъпява договора Едва всеки пети шофьор у нас оставя телефона, докато кара Близо 80% от водачите посягат към мобилно устройство зад волана, а установените от СДВР нарушители от началото на годината са около 6000
Август обръща сценария за Лъва: Напрежение в началото, силен обрат след средата на месеца Първите седмици изпитват търпението, но след тях астрологичната прогноза сочи добри новини, професионален шанс и промяна в любовта Пожарникари видяха как 38-годишен влачи куче с кола, полицията го арестува Животното било завързано с текстилно въже за автомобила, вътре пътувал и непълнолетният син на водача