Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

100 000 заразени – САЩ дават $2,2 трилиона заради COVID-19

Снимка: БГНЕС
Ключови думи: заразени, сащ, пандемия, помощ, икономика, враг, вирус

Камарата на представителите на САЩ одобри безпрецедентни стимули и помощи на стойност 2,2 трилиона долара за облекчаване на ударите, които понася икономиката от пандемията от коронавируса, съобщи Ройтерс.

Президентът Доналд Тръмп сложи подписа си под документа и той придоби силата на закон.

"Бяхме ударени от невидим враг и то силно", каза Тръмп на церемонията по подписването в Овалния кабинет. Това е най-големият финансов пакет от мерки, приеман в историята на САЩ, отбеляза Франс прес. Мерките бяха приети в Сената и Камарата на представителите почти единодушно, което е рядко срещано явление. То показва колко сериозно се отнасят републиканци и демократи към пандемията в момент, когато американците страдат, а здравната система има опасност да не издържи на напрежението, отбеляза Ройтерс.

"Нашата нация е изправена пред извънредна ситуация в икономическата и здравната сфера с исторически пропорции заради коронавируса, най-страшната пандемия от над 100 години насам", каза председателката на долната камара Нанси Пелоси в края на тричасовия дебат.

От тези 2,2 трилиона долара 500 милиарда ще бъдат насочени за подпомагане на най-тежко засегнатите индустрии, а 290 милиарда ще отидат за помощи в размер на до 3000 долара за милиони семейства. Кредити в размер на 350 милиарда ще бъдат отпуснати на малкия бизнес, 250 милиарда са предвидени за помощи за безработица, а поне 100 милиарда долара ще бъдат насочени към болници и други институции от системата за здравеопазване

. Тридесет милиарда ще бъдат използвани за разработването на ваксини и лекарства срещу COVID-19. Броят на болните от COVID-19 в САЩ надхвърли вчера 100 000 души, съобщи университетът Джонс Хопкинс. Въпреки че е страната с най-много заразени в света, починалите в САЩ от коронавируса са по-малко в сравнение с други държави - 1544. Тръмп нареди на компанията "Дженерал мотърс" да произвежда респиратори за болниците, които лекуват заразени с коронавирус пациенти.

"Това решение ще позволи да се гарантира бързото производство на респиратори, които ще спасят американски животи", каза той. С подписването на заповедта Тръмп се позова на закон от времето на Корейската война, който дава право на президента да изисква от компании да сключват договори и да изпълняват поръчки, смятани за необходими за целите на националната отбрана. Нюйоркската фондова борса приключи вчерашния ден с понижение на котировките, но отчете като цяло огромен скок на седмична база.

Дау Джоунс отбеляза растеж от 17,6 процента за седмицата - най-голямото седмично увеличение за промишления индекс от юни 1931 година. За Насдак и Сандард енд Пуърс 500 седмичният растеж е съответно 9,1 на сто и 10,3 на сто. Според анализатори причината за стабилизирането на финансовите пазари, разтърсени от кризата с новия коронавирус, е намесата на централните банки.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула Жена на косъм от смъртта  Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга Сашо спечели най-престижния турнир в Европа и първенството на Гърция, след това "избухна" под звуците на песента победител в Евровизия за България
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция Нейната поява и заставане начело придобиха голяма популярност, намират се обаче и критици Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент Сблъсъкът става на мокър асфалт
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач Мариус ще лежи в затвора в Норвегия Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото Пускането на климатика веднага след сядането зад волана подлага системата на максимално натоварване
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане Редовната им консумация може да подобри чревния комфорт Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана Като част от новата офанзива за сигурност на пътя, СДВР разкрива специален служебен имейл адрес за подаване на сигнали
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло Идеален за закуска, обяд или лека вечеря Сребърни медали и две индивидуални отличия за несебърски деца на международен футболен турнир В престижната надпревара, „Купа Черно море“, провел се на градския стадион в Несебър,  участваха отбори от девет държави
Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Неизвестен извършител е подпалил служебните коли, които са били паркирани в централната част на македонската столица