Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Какво ще стане с момичето, което рита паднала съученичка

Ключови думи: побой над момиче, новини, какво ще стане

„За инцидента разбрахме от клипа, който ми показаха родителите на едното момиче. Оказва се, че младата дама е харесала снимка в Инстаграм на момче. Това е поводът да се съберат и да се обяснят защо е станало това, и са преминали към физическа саморазправа за кратко. Наоколо е имало техни съученици и ученици от друга гимназия. Успели са да ги разтърват с помощта на охраната. Минути след това са се прибрали в час. По-късно през междучасията са се разминавали спокойно по коридорите”, обясни пред NOVA Камен Ябълкаров, директорът на професионалната гимназия по ветеринарна медицина  „И. Павлов”.

Агресията се разигра край двора на учебното заведение в междучасие на 26-ти февруари. Участничките са две ученички, съответно от 9-ти и 10-ти клас. Побоят е прекратен от охраната на училището. Видеоклипът е заснет от друго дете.

Ябълкаров посочи, че днес ще се проведе среша с училищата комисия за противообществени прояви, на която ще присъстват ученичките, родителите им, класният ръководител, училищният психолог и други тродители.

„До този момент инциденти от такова естество не е имало. Това, което трябва да се случи е екипът на училището да обръща сериозно внимание на такива неща, да работи с родителите и учениците. Училището трябва и да се отнася по-сериозно към сигнализирането и да реагира веднага. Случката е от четвъртък, а информацията стигна до нас в понеделник”, каза Татяна Димитрова началник на инспектората по образование Ст. Загора.

„До сега ученичката не е имала такива прояви, тя е по-темпераментна, но нищо не е предполагало, че може да се случи нещо такова”, посочва класната на момичето, което рита падналата си съученичка.

„С децата ще работи детска педагогическа стая. Агресията е много сериозна и не знам от какво е провокирана. Трябва да се работи и с ученика, който снима клипа, защото вместо да сигнализира за случката той я наблюдава и заснема”, заяви Димитрова.

Тя подчерта, че възможните наказания, като изключване, са в правомощията на педагогическия съвет.

„Ще разговаряме и ще наблюдаваме случая, наистина да се вземат много сериозни санкции към тази агресия и към тези ученици”, добави Димитрова.

3
Коментара по темата
3.
Елена
06.03.2020 09:03:04
Това няма как да се промени но мисълта ми е такава че при наши време не е допускано гланс за устни а за това време просто ми се струва че много им позволят родителите.
2.
Закривай
04.03.2020 14:33:15
До къде я докарахме. Момичета да се бият за момче. На къде върви този свят. Явно е врвме за втора Илиада, джендерастка.
1.
наум
04.03.2020 14:14:17
Изключване за побойничката и сериозно административно наказание за директора, за който все едно нищо сериозно не е станало.
  Добави Коментар
Хванаха дрогиран бракониер по време на незаконен лов на сърни и елени (СНИМКИ) У него са намерени две оръжия, едното от които е незаконно, както и забранени средства за лов и боеприпаси Мариус Куркински: Писна ми от BG, искам България Актьорът представя новия си моноспектакъл и споделя надеждата си за край на омразата и политическата алчност
Виждали ли сте този мъж? (СНИМКА) Издирваният е Антон Иванов Казанджиев, който е в неизвестност от 5:30 ч. вчера Ето я колоритната майка на Коцето – голяма свежарка е! Шармантната дама отсече: „Сладур! Коце Босе, малкото ми момченце!“
Талантът на Дара бил „да пляска с гърди“ С типичното си чувство за хумор Дара отново показа по-провокативната и забавна страна на характера си Празнуваме летен Никулден: Ето кой празнува и какво не бива да правим днес На този ден се прави молебен за дъжд
Тенерифе под напрежение и строги мерки: очаква пристигането на круизния кораб с хантавирус Тече подготовка по отношение на мястото на пристигане, процедурите за карантина и скрининг на всички гости Земя на огньовете: Отровното наследство на мафията край Неапол Черен път близо до Неапол, а от двете му страни се трупат боклуци. Но по-големият проблем е от другата страна на пътя - заровен е в нещо, което на пръв поглед изглежда като зелен хълм
Важно за шофьорите! Затварят главния път към Карнобат заради Обиколката на Италия, ето временната органзиация Състезателите ще преминат по маршрут - път І-6 - територия на град Айтос, по ул. "Славянска, в посока Карнобат Турция планира продажбата на тютюневи изделия да става с лична карта Въпреки всички тези негативни аспекти употребата на тютюневи изделия продължава да нараства
Отбелязваме Деня на Европа – символ на мира и единството 9 май няма как да не е свързан с Деня на победата на Съветския съюз над нацистка Германия Тръмп заяви, че иска по-дълго примирие във войната между Русия и Украйна Американският президент изрази готовност да изпрати преговарящи в Москва