Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

112 двойки си казаха "Да" в Несебър през 2019

Ключови думи: сватби несебър, сватби в несебър, флагман, несебър

Несебър е град, който носи специфична атмосфера и романтика. Затова той се утвърждава като място, където влюбени двойки от страната и чужбина избират да сключат брак и да се врекат във вярност. През последните години културно-исторически полуостров е предпочитана дестинация за сватбен туризъм. Именно и този вид туризъм местната власт се стреми да наложи, затвърждавайки имиджа на Несебър като град на любовта.

През изминалата година браковете, сключени в града ни са общо 112, като от тях 12 са присъставени. Между тях има съюзи между българка и алжирец, българин и литвийка, няколко брака между български граждани и граждани на Русия, Украйна, САЩ, Канада и страни членки на Евросъюза. В Несебър своята любов са запечатали с подпис и изцяло чуждестранни двойки от  Естония, Великобритания, Украйна, Германия и Русия. За миналата година браковете сключени в Несебър между българи и чужденци, включително присъставените са 18.

Тази година присъставените раждания са 55, което означава, че 55 деца, родени в чужбина, са получили български единен граждански номер.

Най-младият човек, сключил брак в Несебър през 2019 г. е  на 19 години, а най-възрастният на 69 - и двете жени. 

Първата сватба през изминалата 2019 г. е била на 22 февруари, а последната се е състояла на 16 декември.

За изминалата година Менделсон е звучал най-много пъти през септември, когато сключените бракове са двадесет и три, един от които на 09.09. 2019г. и един на 19.09.2019г. През август браковете са двадесет и един, а през юли –шестнадесет. През май има четиринадесет сключени брака, през октомври – дванадесет, през април-седем, а през март-пет. През ноември сключените бракове са четири, а най-малко са през февруари и декември –по два.
Традиционно приетата форма, при  която жената е по-млада от мъжа и през миналата година бе разчупена от двойки, в които съпругата е по-възрастна. Интересен за 2019 година е брак между жена на 43 г. мъж на 28 г. и двамата българи, което е поредното доказателство, че за любовта възраст няма. 

Друг факт в подкрепа на всеизвестната истина, че няма граници за любовта са младоженци с разлика от 19 години, при които мъжът е на 51 а жената на 32 години. Това е двойката с най-голяма възрастова разлика, сключила брак в Несебър през миналата година.

През текущата 2020 година първият брачен съюз е бил подписан на 9 февруари между българин и молдовка.

Сред непреходната красота на Несебър, очарователен и магнетичен и през четирите сезона, всеки може да изрече своя обет за вярност и да направи сватбения си ден незабравим, а споменът за него да се връща в съзнанието като сбъдната приказка, за която трябва да се разкаже.
 

1
Коментара по темата
1.
Мицо Чимос
26.02.2020 21:54:08
Ьордеци що не писахте за моята сватба??!Някви Украйнски фолклорни инструменти да не са по важни от мене?
  Добави Коментар
Сполетя го голям ужас Прегази симпатична животинка с болида си Направи разтърсваща изповед Прея е имала тежко детство
Див екшън в голям роден град Охранители на дискотека пребиха трима мъже в Русе Ваня Григорова разкри защо напусна групата на БСП, привиждат й се канибали Социалистите сами умират и без да правя нова партия, каза тя
Кара кола за 500 бона Тони Стораро е любител на бързите автомобили Заляха я с критики тговорът на Парис Джексън обаче не закъсня и е отвъд официалния изказ
Три земетресения в страна от Балканите За щастие те са с малък магнитуд Това са най-нараняваните зодии Добрината на тези знаци кара останалите да се възползват от тях и да ги наранят
Регистърът на неактивните е само първата стъпка към разкриване на „скрития“ потенциал 18-годишен е със спукан череп и кръвоизлив след падане от тротинетка Младежът е транспортиран в болница в София с опасност за живота
Ще реставрират знакова сграда в Поморие След преустройството, сградата на Стария съд ще се превърне в „Дом на културата и традициите“ и ще служи като културен център Сигнал до Флагман.бг: Редно ли е табелата на този павилион в Морската да заема цяло паркомясто? Ето какво отговориха от Общината