Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Заради околната среда: Цената на месото трябва да скочи

Ключови думи: цената на месото, ръст, скочи, околна среда

Нидерландска неправителствена организация призовава цената на месото да бъде повишена, тъй като стойността й в магазините не отразява реалното отражение върху околната среда, свързано с производството.

Вчера евродепутати от Зелените и от групата на социалистите и демократите подкрепиха изводите в доклада на събитие в ЕП и призоваха за нов модел на ценообразуване, който да бъде включен в европейската Зелена сделка и в новата хранителна политика на ЕС.

Цената на месото трябва да бъде повишена с 47 евроцента за 100 гр. телешко, с 36 евроцента за свинското и със 17 евроцента за 100 гр. пилешко, за да отрази реалната стойност за околната среда при производството му, изчислява консултантската организация CE Delft.

Въвеждането на налог върху месото в полза на благосъстоянието на животните и заради опасенията за околната среда вече се дискутира в Германия и в Нидерландия, а като цяло повишаването на цената на месото се обсъжда и в други страни членки на ЕС.

6
Коментара по темата
6.
XX
07.02.2020 07:39:13
Последно, окончателно и твърдо предупреждение към тези дето пишат от мое име и се пждихрават с мен. Кретени дебили нидоклатени ще ви спукам ако ми паднете в ръцете, престанете демократчета педалски
5.
До номер 2
07.02.2020 01:22:15
За теб ще има корава кожена краставица. Ох, котьо, че хубав зеленчук!
4.
До номер 3
07.02.2020 01:20:14
Ти вземаш евтино за една бибитка, ХХристинке. Помниш ли дружката си Чавдарчо?
3.
ХХ
06.02.2020 19:52:21
Тя педерастията излиза още по-скъпо и от свинското, ама нали на нея се крепи брюксел?!
2.
демократ
06.02.2020 18:53:01
Разбира се!Нашето незаменимо правителство е напълно съгласно с началниците от Брюксел,пък и какво е това гадно комунистическо месо!Трябва да се ядат само вкусни и полезни зеленчуци от Нидерландия!
1.
Яж путко сирене....
06.02.2020 18:50:53
....нали искаше мъж чобанин.....да Ви пикам на EU и NATO/OTAN......само лаете мамка ви и идиоти да иба фостатъ....
  Добави Коментар
България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм През 2025 г. регистрираните турски туристи в местата за настаняване в България са над 295 000, което е с 61% повече спрямо предходната година Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50% Мащабен метаанализ на над 800 проучвания потвърждава, че напълно безопасна доза няма, а най-силна е връзката при рака на фаринкса
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците Жанета Осипова сподели стряскаща снимка с шина на врата
За какво се харчат парите от глоби и фишове Стотици милиони левове във Фонда за пътна безопасност стоят неизползвани или се разходват за странични дейности България пак ще прави автомобили! В завода в ловешкото село Баховица ще започне производството на новия модел GWM Ora 5
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия Сред най-очакваните събития в програмата са и двете творчески ателиета, които ще срещнат участниците с богатите традиции на португалската керамика Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант Вкусната домашна пица не трябва непременно да бъде сложна
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол Товарният автомобил излязъл вдясно от платното на 317-и километър в посока Бургас Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон Случаят отново поставя на дневен ред опасната практика млади хора да рискуват живота си в търсене на атрактивни снимки и видеоклипове за социалните мрежи
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я Полицаи от Четвърто районно управление спрели за проверка „Форд Фиеста“ с бургаска регистрация Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър