Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Двама са загиналите при взрива във Варна, издирват бивш военен

Напълно унищожени са два апартамента, а трето жилище е със значителни материални щети
Ключови думи: варна, загинали, взрив в жилищен блок, две жертви, прокуратура, бивш военен, полицай

Двама души са загинали при взрива в блок във Варна. Това съобщават от Окръжната прокуратура.  Заведено е досъдебно производство за палеж с двама загинали и значителни материални щети.  Към момента на местопроизшествието - блок 302 в кв. "Владиславово", се извършва оглед. На мястото е и окръжният прокурор на Варна Красимир Конов.  

Самоличността на двете жертви все още се установява чрез ДНК-експертиза.  След взрива от входа са били изведени са 18 души, които са били обгазени. След преглед в токсикологията на Военноморската болница във Варна седем от тях са настанени за лечение.

Напълно унищожени са два апартамента, а трето жилище е със значителни материални щети. Ще бъде възложено обследване на годността за обитаване на блока след палежа.

Взрив в жилищен блок, майка и три деца в болницата, има и загинал

В един от апартаментите е живеел 66-годишен мъж, който е бил забелязан да изнася багажа си късно снощи. Причина да се изнесе от апартамента на жената, с която доскоро живеел на семейни начала, е ограничителна заповед отпреди седмица заради домашно насилие. Мъжът е бил военен, след това е работил в полицията, откъдето е бил дисциплинарно уволнен през 1995 г. за корупция. Той е обявен за издирване.

Досъдебното производство ще изяснява обстоятелствата, при които е извършен палежът. Ще бъде направено предложението то да бъде взето на специален надзор от Апелативната прокуратура във Варна.

Разследването продължава.

Припомняме, тежкият инцидент стана рано тази сутрин. Първоначалната информация беше за един загинал.

Сред настанените в болница са и три деца - на 4, 12 и 17 години. По данни на УМБАЛ "Св. Марина" тяхното състояние е стабилно.

4
Коментара по темата
4.
Щом е бил полицай
13.01.2020 18:56:33
Уволнен за корупция, значи не е имал проблем да затрия толкова хора. Във всяка банда полицай.
3.
град Козлодуй
13.01.2020 15:26:11
извършителя е имал ограничителна да не доближава жената с която живеел БО да прости загиналите
2.
До 1
13.01.2020 11:54:49
А може и да се окаже, че се мислиш за Дарт Вейдър и бягаш с черна каска по коридорите на ПСИХОТО....
1.
Ф
13.01.2020 11:46:26
Нали много ги хвалите кооперациите и комуно стиловете и военните които се пенсионират на 50 години и изсмукват държавата.
Може да се окаже че всички групировки на мафиоти за тръгнали от бивши военни.
  Добави Коментар
Зеленски с коментар за ситуацията в Покровск Думите му нямат нищо общо с твърденията от Москва Жестока вражда между банди в Брюксел Двама са ранени
Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Затварянето на рафинерията в Бургас води до тежък недостиг на средства и затруднява изпълнението на заложените цели, коментира икономист Колин Фарел се напи зверски и вбеси Том Крус 46 дубъла за една сцена
Бърз трик за по-лесно заспиване Може да помогне Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Публична тайна е, че други политически лидери имат модератори, които управляват публичните им страници и те блокират троловете
Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Участник крещи: "Каам ти, каам ти" Трилърът със Светльо Вуцов продължава Не е ясно дали ще играе за националите
Алекс Грозданов обра аплодисментите в Полша В идеалния отбор е Мъж се направи на жена в "Ергенът" Иронизира участничка
Какво се случва с водата в голям роден град? Хора са притеснени Круизен кораб заседна в Дунав На румънска територия