Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Великобритания забрани добива на шистов газ чрез фракинг

Мораториумът ще остане в сила, докато не се появят нови убедителни доказателства за безопасността на този метод
Ключови думи: шистов газ, фракинг, великобритания, забрана

Великобритания налага мораториум върху добива на газ чрез фракинг (хидравлично разбиване), съобщава The Guardian. Забраната влиза в сила от днес, а причина за решението е посочен рискът от „недопустими последици“ за местното население чрез предизвикване на земни трусове при използването на този метод.

Досега правителството на Борис Джонсън подкрепяше добива на шистов газ, като една от мерките за намаляване на зависимостта на страната от внос на природен газ, който служи за отопление на около 80% от британските домакинства, допълва Reuters. Природозащитниците обаче отдавна се противопоставиха на метода фракинг. Според тях  това противоречи с обещанието на Великобритания да постигне нулеви въглеродни емисии до 2020 г. Наложеният днес мораториум, който представлява и промяна на политиката на правителството, се обяснява и с приближаването на новите парламентарни избори на 12 декември, за които се подготвя Джонсън, отбелязва изданието.

„Мораториумът ще остане в сила, докато не се появят нови убедителни доказателства за безопасността на този метод“, се казва в съобщението на правителството.

По-рано имаше съобщения за земетресения в районите на находищата за добив на шистов газ в английското графство Ланкашир. „След проучването на отчета за сеизмичната активност наскоро на управлението за нефт и газ, ясно е, че не може да изключим неприемливо въздействие в бъдеще. По тази причина стигнах до извода, че трябва незабавно да въведем мораториум върху фракинга в Англия”, заяви министърът по въпросите на бизнеса, енергетиката и индустрията Андреа Линдсо.

1
Коментара по темата
1.
слаб премиер
03.11.2019 08:21:16
А Бойко натискаше за разрешение на добив на шистов газ в Черно море.
  Добави Коментар
Тежка катастрофа край Якоруда, трима са ранени, а двама загинаха Челният сблъсък е бил между Опел и товарен автомобил Три зодии постигат заветните си мечти до няколко дни Неочаквана идея може да промени плановете и да даде мощен тласък към ново начало
Заради шума, наподобяващ атака с дрон, забраняват движението на скутери и АТВ-та през нощта Специфичният шум от леките превозни средства затруднява работата на системите за противовъздушна отбрана в Крим 28 студенти завършиха новото издание на Vivacom Техническа академия, половината от тях вече са стажанти в компанията От създаването на Vivacom Техническа академия до момента през програмата са преминали над 350 участници
Инфлацията в Гърция лишава близо половината граждани от лятна почивка през тази година Проучване на социологическата агенция отчита сериозно влошаване на жизнения стандарт и затруднения при покриването на транспортните и жилищните разходи Официално: Замразиха депутатските заплати на малко над 4200 евро Народните представители гласуваха със 193 гласа "За", без "против" и "въздържали се"
Потресаващо убийство: 50-годишен мъж умира след удар с крак в лицето заради неплатена сметка Близки на единия задържан заявяват, че съдържателят на заведението го е извикал с цел - полицията да се фокусира върху него Домакински трик с оцет прави захабени кърпи отново меки Тайната на перфектното пране
Прогноза за времето и народни вярвания за 17 юни Ден с особена енергия Умишлен палеж вдигна полицията и пожарната в Средец на крак Извършителят е 49-годишен мъж
Лекари от Бургас се борят за живота на 26-годишна жена, блъсната от тротинетка Към момента състоянието ѝ е стабилно Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство Тя завоюва две отличия - второ и четвърто място