Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Voss Automotive обмисля да построи втори завод в България

Ключови думи: Voss Automotive, втори завод

Германският концерн Voss Automotive за производство на автомобилни компоненти ще строи нов завод в Източна Европа. Това стана ясно по време на среща на главния секретар на Министерството на икономиката Владимир Туджаров с изпълнителния директор на Voss Automotive Щефан Отто в Дуисбург, Федерална провинция Северен Рейн Вестфалия.

Германската компания обсъжда възможността инвестицията да бъде реализирана отново в България, но с друга локация, съобщават от пресцентъра на икономическото ведомство.

Германският концерн Voss Automotive има свои представителства в над 13 страни по света, а от началото на май започна и производственият процес в завода им в България.

Щефан Отто сподели своите добри впечатления за бизнес климата в България и заяви, че заводът вече е сертифициран от страна на VW груп.

Владимир Туджаров подчерта предимствата на страната ни, като изтъкна наличието на благоприятна среда за развитието на бизнеса с автомобилни компоненти.

Заводът на германската компания в България се намира в село Баховица край Ловеч. През май там започна масово производство на CSR линии, които се използват за намаляване на вредните вещества в изгорелите газове от дизеловите автомобили, а технолозите преминаха тримесечно обучение в Полша.

Вече са факт и първите трима клиенти, които са германски автомобилни производители. Миналата година компанията нае за срок от десет години помещенията на "Литекс моторс", където до 2017 г. се сглобяваха китайските автомобили Great Wall. Планираната инвестиция в оборудване е 15 млн. евро.

Групата VOSS произвежда тръбни връзки и компоненти за вграждане в горивните, охладителните, пневматичните и изпускателните системи на автомобили и има заводи в цял свят – САЩ, Мексико, Бразилия, Китай, Индия, Япония и Полша, а централата ѝ е в Германия. За нея работят повече от 6000 души, а годишният ѝ оборот е над 600 млн. евро.

1
Коментара по темата
1.
ХХ
23.08.2019 17:26:01
15 милиона инвестиция са 15 хубави апартамента в софия - за тези дет направиха България предпочитана даже пред индия територия за инвестиции.
Пп. Не е чудно, че ес политиците с ценностите са толкова загрижени за добруването на затворниците.
  Добави Коментар
Каза дали ще смени България Новиков няма намерение да се състезава за друга държава отново  Мощен ураган край бреговете на... Мексико
Направи интересно изказване Енрике е голям привърженик на отборната игра Кошмарна катастрофа разтърси света на тениса Почина голям талант, други 2 човека са в критично състояние
"Моряците" ще имат затруднения... Истанбул Башакшехир е много труден съперник Земетресение в съседна страна Трус в Гърция
Сериозен инцидент в Пловдив Пешеходец е бил ударен от лек автомобил Приеха го в болница Проблеми за Мбапе
Голям екшън край Варна Задържаха мъж, издирван с червена бюлетина В началото на лятото: 2 метра сняг натрупа на... Високите места в турската провинция Ризе
Футболна легенда се бори за живота си Сашо Паргов е в тежко състояние Потъна в скръб Почина бабата на Ариана Гранде