Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Кметът на Бургас направи разтърсващо разкритие за личния си и семеен живот

Николов говори дълго в препълнена със студенти и медийни експерти зала по проблемите с фалшивите новини и ценностите на цифровото общество
Ключови думи: димитър николов, кмет на бургас, мария габриел, евролиста, герб, любовница на кмета, фалшива новина, новини от бургас, новини от последните минути

Бургаският кмет Димитър Николов направи разтърсващо разкритие за личния си и семеен живот, свързано с разпространявани през последната половин година слухове в интернет, с които той каза, че трудно може да се пребори.

Думите му бяха чути от препълнената зала в Експо център „Флора” в Бургас, където бяха дошли няколкостотин студенти от местните два университета. Срещата с младите бе по покана на еврокомисаря и водач на евролистата на ГЕРБ Мария Габриел – по тема „Фалшиви новини и ценности на цифровото общество”. На форума, който започна в 13 часа и продължава при огромен интерес, предава се и на живо, участие взе и бившата екоминистърка, днешен народен представител и кандидат за евродепутат Ивелина Василева.

В залата са кметовете на ГЕРБ - Георги Лапчев от Царево, Васил Едрев от Айтос, Жельо Вардунски от Камено, Илиян Янчев от Малко Търново, както и активисти на партията, и обществени фигури, IT специалисти, преподаватели на ВИЗ-ове, експерти по PR и главни редактори на медии. 

Никой в залата, в която тече разгорещена дискусия, не допускаше до този момент, че 52-годишният Димитър Николов, известен със своята изключителна скромност, ще направи подобно изявление.

Кметът започна своето изказване от далеч, връщайки ни през далечната 1992 година, когато за цялата година са били транслирани около 100 ГБ в интернет. Днес те са 26 800 ГБ за секунда, а се очаква през 2021 година да надхвърлят 110 00 ГБ в секунда.

Количеството информация ни притиска и ни прави силно зависими от глобалните мрежи. Анализаторите отчитат, че от 10 новини – 6 механично се споделят без да се чете съдържанието. Така хората стават неволно дистрибутори на фалшиви новини. Но това е само едната страна, защото съпротивата срещу фейка става особено трудна и заради растящия лавинообразно брой на анонимни сайтове и блогове, които бълват новини – новини, каквито дори и добрите специалисти се затрудняват бързо да анализират и разпознаят като фалшиви. Вече често и медии с авторитет попадат в клопката на преминала през няколко фалшиви сайта и блогове обработена, злонамерена вест.

„Бих искал да ви кажа, че аз също не съм пощаден от всичко това. В моето ежедневие през ден се налага да обяснявам какво ли не. Особено актуално за хората от известно време е семейното ми положение. Преди половин година бе разпространена новина, че се развеждам, която продължава да се доразвива. Открито ви казвам, че имам сплотено и щастливо семейство. Аз съм човек, който обича дискретността и знаете, че през всичките тези години не съм натрапвал на публични места членовете на моето семейство. Правя всичко възможно сам да се преборя. Но разберете, аз съм и кмет, моята лична борба никак не е лесна. Надявам се разумът на хората да надделее над емоцията и чисто човешката слабост – да се храним със слухове от личния живот на другите”, заключи кметът.

Николов стана кмет преди да е навършил 39 години. Има дългогодишен брак с една от най-известните и уважавани преподавателки по математика в Бургас – Гергана Николова от Немската гимназия. Двамата имат 3 пораснали деца, третото от които все още е ученик в бургаско училище.

От пост в социалната мрежа, в който се твърдеше, че кметът на Бургас е с млада 25-годишна любовница – пиарка в Общината, с всеки изминал ден вървят разкрасени „новини”, че той дори вече е напуснал дома си и е свил с нея ново семейно гнездо.

 

 

Пролетта се отлага Времето се обръща до часове, студ, дъжд и сняг ще ни смразяват до края на месеца  Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Звездата от „Sinners“ получи първата си статуетка на Академията
Киър Стармър: Великобритания няма да се включи във войната между САЩ и Иран Британският премиер отказа искане за военни кораби в Ормузкия проток и обяви финансов пакет за домакинствата заради растящите енергийни разходи Телевизии в САЩ заплашени с отнемане на лицензи заради репортажи за Иран Изявлението му бе дадено след публикация на Тръмп, в която президентът критикува „умишлено подвеждащо заглавие“ на медии относно инцидент с пет самолета-цистерни, поразени при ирански атаки в Саудитска Арабия
Инфлацията у нас е 3,3 процента през февруари НСИ отчита 0,4 процента месечно поскъпване, а 89 процента от левовете вече са изтеглени от обращение Това е футболът, който трябва да играем, каза босът на Черноморец д-р Спасимир Иванов Поздравявам и тях, и треньора Иван Колев с целия щаб, както и всички в клуба, които работят неуморно за да върнат марката Черноморец, там където и е мястото, каза босът на акулите
Сериозен интерес към двама футболисти на "Черноморец 1919" Интересът не е случаен. Централните бранители са сред най-постоянните играчи на тима и имат сериозен принос за стабилното представяне на отбора през сезона Сгащиха 21-годишен шофьор да лети с 200 км в час при ограничение 90км/ч. Полицията го засече два пъти за по-малко от час, книжката е отнета и колата е спряна от движение
КФН прогнозира почти двойна втора пенсия с новите мултифондове Реформата във втория пенсионен стълб може да увеличи допълващата пенсия от 12 на около 21 процента от последната заплата Млади таланти влизат в майсторските класове на фестивала „Солисими“ Обученията събират млади инструменталисти и утвърдени музиканти от международната сцена и се провеждат в Националното училище за музикално и сценично изкуство „Проф. Панчо Владигеров“
Хотелите в Банско наполовина празни след масови откази на израелски туристи Хотелиерите отчитат сериозни загуби след отмяна на резервации заради напрежението в Близкия изток Нов скок на цените: Потребителската кошница достигна 58 евро Най-сериозно поскъпване се наблюдава при част от пресните зеленчуци