Созопол остана единственият конкурент на Нафтата за първото място на Югоизток

Отборът на Созопол има реални шансове за първото място
Ключови думи: Созопол, Нефтохимик, Маргарит Димов, Югоизточна В група

Отборът на Созопол спечели нови важни три точки в борбата за челната позиция в Югоизточната Трета лига. Вчера на стадион "Шипка" в Асеновград, възпитаниците на Маргарит Димов се наложиха с 0:2 над опашкаря ФК Асеновец 2005, в среща от 19-ия кръг на шампионата. Това бе втора поредна победа през пролетта за "небесносините", които миналия уикенд спечелиха у дома с 1:0 над ФК Загорец Нова Загора. Двете попадения срещу Асеновец паднаха след почивката, а Яни Николов изведе гостите напред в 51-та минута. Живко Димов, който се появи директно от скамейката десет минути преди края на мача, оформи крайното 0:2.

Домакините от Асеновград завършиха срещата с десет човека, след като техен състезател бе изгонен за втори жълт картон. През първата част в 30-та минута, редовен гол на Мартин Газиев за гостите от Созопол, бе отменен, след като главният и страничният рефер от Стара Загора бяха на различно мнение. Първоначално бе отсъдена засада, но след това съдиите сметнаха за нужно да не си променят решението и да не зачетат редовното попадение на Созопол. През двете полувремена гостите бяха по-класният тим и напълно заслужено спечелиха. На лошият терен преобладаваха предимно единоборствата, а Иван Макриев нацели и греда. Гостите все пак стигнаха до победата след почивката. След странично хвърляне на Диян Лефтеров и грешка в отбраната на домакините, полузащитникът на Созопол Яни Николов бе най-съобразителен в наказателното поле и с удар в средата на вратата откри резултата. В 80-та минута превъзходството на по-класният тим даде ефект с второ попадение. Негов автор бе Живко Димов. Полузащитникът, който влезе директно от скамейката вкара гола на успокоението за Созопол. След свободен удар от границата на наказателното поле и заучено положение, Станимир Баев центрира в малкото поле, а французина Уилфред Гримо върна назад за Димов, който с примерен изстрел по диагонал оформи крайното 0:2.

ФК Созопол: 24.Свилен Нотев, 11.Петър Кюмюрджиев (c), 16.Диян Лефтеров, 27.Мурад Ибрахим, 10.Мартин Газиев, 6.Стефан Стойнов, 15.Яни Николов, 21.Станимир Баев /4.Иван Макриев/, 23.Антонио Ласков /17.Димитър Коларов/, 20.Уилфред Гримо, 22.Георги Георгиев /26.Живко Димов/

Резерви: 1.Роман Васенев, 4.Иван Макриев, 14.Ангел Каракашев, 9.Трайо Грозев, 17.Димитър Коларов, 7.Кристиян Иванов, 26.Живко Димов

В класирането "небесносините" продължават да преследват лидера Нефтохимик Бургас, а вчера на стадион "Лазур" спечелиха лека победа с 2:0 над Сокол Марково. "Шейховете", които са върха имат 47 точки в своя актив, а Созопол е с 44 след вчерашната победа. Загорец Нова Загора се препъна у дома, завършвайки наравно 1:1 с Гигант Съединение. Така възпитаниците на Мирослав Миндев остават на третата позиция, но вече с 41 точки. Марица Пловдив се намират на четвърто място с актив от 36 точки и мач по-малко. "Пиратите" взеха само точка от Хасково, завършвайки наравно 1:1. Другата сензация бе днес, след като Левски Карлово спечели важна победа у дома над Черноморец с 2:0, а попаденията паднаха след почивката. Тимът на Радостин Кишишев заема пето място със скромния актив от 31 точки, след като миналия уикенд записа и поражение с 3:4 от градския съперник Нефтохимик.

В слдващия 20-и кръг на Югоизточната Трета лига, "небесносините" приемат у дома на своя стадион "Арена Созопол" - ФК Розова долина Казанлък. Двубоят е на 09-и март /събота/, от 16:00 часа.