Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Дарина Павлова забрави Илия, пропуска помена му

Ключови думи: Дарина Павлова, Илия Павлов, Арбанаси, помен, вдовицата, Мултугруп, новина

Дарина Павлова за поредна година щяла да пропусне годишнината от смъртта на съпруга си Илия, която е в началото на март месец. Вдовицата на убития бос на „Мултигруп“ имала неотложни бизнес ангажименти и нямало да намери време да дойде до България, за да поднесе цветя на гроба му.

За последно милионершата е засичана да пали свещ пред паметника на покойния си съпруг през далечната 2011 г., когато отново не уважи датата на смъртта му, а се появи за рождения му ден. Тогава Дарина кацна инкогнито у нас на летище Горна Оряховица с фалкон – същия като правителствения ни самолет. Дори когато беше част от журито на формàта „България търси талант“ и прекара повече от 2 месеца у нас, Павлова така и не се отби до гроба на съпруга си в Арбанаси. Запознати твърдят, че отдавна вдовицата на Илия Павлов не си правела труда дори да плаща на фирма за поддръжката.

С това се занимавал баща му Павел Найденов, който от време на време изпращал хора да окосят тревата. С пукването на пролетта обаче гората край Арбанаси, където е погребан подземният бос, поглъщала паметника му, който не можел да се види с просто око. Шефът на „Мултигруп“ бе положен на това място по негово желание. Приживе той често идвал в Арбанаси. Отсядал в резиденцията на Тодор Живков и с часове се усамотявал сред спокойствието на близкия манастир. В скромната църква „Свети Николай Чудотворец“ се молел за опрощаване на греховете и търсел сила и Божия помощ за бъдещите си бизнес планове.

Решил, че на това място ще бъде последният му дом, и сам купил парцела, на който е положен. След като на 7 март 2003 г. бе разстрелян от снайперист пред централата на „Мултигруп“ в София, тялото му бе докарано с хеликоптер до курортното селище край старопрестолния град Велико Търново. Тази година се очаква паметта му да почетат само баща му и приятелите, които не са го забравили за всичките 16 години. Трите му деца също щели да отсъстват от възпоменанието. Присъстващите по традиция щели да му поднесат бели рози и щели да оставят до паметника му по една запалена пура, а спортният клуб по борба, основан от шофьора му на негово име, може би щял да проведе турнир в памет на президента на „Мултигруп“ в същия ден.

3
Коментара по темата
3.
Аве Сичко е...
17.02.2019 13:40:12
Голям tashak ве....
2.
Чипонос
17.02.2019 10:22:43
Яко парче е тази Дарина!!!
1.
2XL
17.02.2019 04:50:51
Какъв е крайният извод:
Хапвай,пийвай,недей "ламтя" за много,носи си новите дрехи и не си мисли че си вечен и незабравим! Каквото и да постигнеш "Браво!"някой я ти каже-я не ,но по-нисък от тревата със сигурност ще станеш!
Е,хубаво е да знаеш ,че ще има някой поне да я коси (тревата над тебе)от време на време,ама не се надявай много...
  Добави Коментар
Георги Илиев от Бургас спечели бронз на световната олимпиада по лингвистика Дванадесетокласникът стигна до националния отбор само година след първото си състезание Тялото на Нирмал Пурджа е открито на 5700 метра под Броуд Пик Спасителите намериха до него още трима загинали, а операцията по издирването на останалите алпинисти продължава
Мадрид прати 3000 жандармеристи в Сеута след мигрантския щурм Силите за сигурност пазят границата, пристанището и улиците на испанския анклав Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта Товарни бусове минават през Малко Търново - бизнесът вижда шанс, кметът иска спешно разширение
Трамвай излезе от релсите в София Изясняват се причините за инцидента 10 дни след бурята Пловдив още е затрупан с клони и дървета Улиците са проходими, но извозването на огромното количество дървесна маса се проточи
Златната виза разпали имотен бум в Гърция, чужденци наляха милиарди Над 10 500 заявления чакат обработка, а цените изтласкват местните купувачи от популярните райони Три години или повече: Кога е разумно да сменим смартфона Батерията, софтуерната поддръжка и сигурността са по-важни от появата на нов модел
Тони Стораро избухна срещу райския газ: Безобразно е! Аз пея, те дишат балони пред мен Човека глас определи случващото се в нощните клубове като пълно безобразие и поиска по-строг контрол AI превзема офисите, но човешките умения решават кой ще запази работата си Работодателите поставят емпатията, преценката и лидерството пред опита, дипломата и техническата подготовка
В разгара на лятото доматите поскъпнаха с 16% на борсите Сезонът не донесе очаквания спад, движението при останалите плодове и зеленчуци остава разнопосочно Безпрецедентно: Унгария спря единствената си АЕЦ заради пресъхващия Дунав Централата в Пакш осигурява почти половината ток в страната, големите предприятия вече ограничават потреблението