Бургазлии питат: Как ще минават бус ленти по бул. „Демокрация” между Гъбката и Чадъра, тясно е! (СНИМКИ)
Този въпрос зададоха паралелно няколко бургазлии на Флагман.БГ във връзка с плановете на администрацията да разшири обхвата на бус лентите в града.
Питането не е лишено от смисъл, тъй като там в действителност пътните платна са тесни – еднолентови и не позволяват преминаването на повече от 1 автомобил в едната посока.
„Тук от край време движението се извършва в една лента. По средата между двете платна има градинка, която се води пешеходна зона и където има стари дървета. Реално тази зона не се използва от бургазлии от години, но възниква въпросът: Тя ли ще бъде премахната, за да освободи място за новата организация на движението?”, това пита още нашият читател Георги М.
Флагман.БГ се свърза с Община Бургас, за да установи какви са плановете на администрацията за участъка. От там уточниха, че за момента идеята е в изключително начална фаза. Още не е изготвено проектно предложение от фирмата, спечелила поръчката – софийската „Инфра Експерт” АД.
„Срокът за цялостното изпълнение на проекта е 545 дни. Още не сме получили проект от изпълнителя, но го очакваме съвсем скоро, за да могат да започнат обсъжданията. Чак тогава ще се вземе окончателното решение как и кога ще започнат дейностите”, разясниха за Флагман.БГ от пресцентъра на Община Бургас.
Въпросът обаче остава – ако своеобразното островче, което разделя пътните платна на бул. „Демокрация” в участъка между Чадъра и Гъбката, бъде премахнато, то по какъв начин ще бъде устроено движението там – дали автобусите ще минават по средата, на негово място; дали те ще са отново в крайна дясна лента, до тротоарите; или ще бъде измислен някакъв междинен вариант.
В крайна сметка, много хора биха се радвали пешеходното „тунелче” в този край на булеварда да бъде премахнато, тъй като то от години е трън в очите на живеещите там. То е известно с това, че целогодишно е убежище за клошари и бездомни животни, а старите, занемарени храсти, създават и реална опасност за пешеходците, когато пресичат, тъй като ограничават видимостта на шофьорите.
От друга страна обаче този участък е и с някаква сантиментална стойност сред бургазлиите и много от живущите в района, биха приели на драго сърце идеята то да бъде реновирано и превърнато в прекрасна нова алея на границата между ЦГЧ и красивата Морска градина на Бургас.
Флагман.БГ ще следи развоя на събитията. Очаквайте подробности!
26
					Коментара по темата
					
				
									26.
								
								
										orlando									
									
										11.01.2019 14:57:39
									
								
																	Много п*шки , малко г*зове !
															
							
						
									25.
								
								
										do 23									
									
										11.01.2019 13:26:59
									
								
																	Ти пък. Веске, м'чи нЪл вчера ги напрайхми мУ.
															
							
						
									24.
								
								
										до 11									
									
										11.01.2019 13:25:40
									
								
																	Руска Илиева нали ти каза, че тази схема е здравословна и една от целите и е да насърчи ходенето пеш.
ПС: Ако не вярваш, питай Флагман. Те бяха поместили едно нейно интервю, а наша Руска я имаше на снимка до общинския паркинг на 3 -та поликлиника.
							
						ПС: Ако не вярваш, питай Флагман. Те бяха поместили едно нейно интервю, а наша Руска я имаше на снимка до общинския паркинг на 3 -та поликлиника.
									23.
								
								
										Веска Тотева									
									
										10.01.2019 23:12:40
									
								
																	Спешно трябва да си  премахнат и кръговите кръстовища в Бургас. Супер опасни са. Особенно на Елпром.
															
							
						
									22.
								
								
										Бля бля									
									
										10.01.2019 09:12:05
									
								
																	Бургазлии да мълчат че кмета не е свършил с вас още
															
							
						
									21.
								
								
										възмутен									
									
										10.01.2019 08:14:22
									
								
																	Продължават да усложняват и влошават градския транспорт в Бургас!
Явно главите им са празни и не проумяват, че с това тормозят гражданите.
							
						Явно главите им са празни и не проумяват, че с това тормозят гражданите.
									20.
								
								
										*********									
									
										10.01.2019 05:08:28
									
								
																	
																			Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
																																																						
															
							
						
									19.
								
								
										*********									
									
										10.01.2019 00:35:47
									
								
																	
																																																							Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
																		
															
							
						
									18.
								
								
										Хм									
									
										09.01.2019 22:06:06
									
								
																	Ще отрежат от тротоарите и ще премахнат дърветата. Пешеходната пътека до Златна Котва ще стане по-тясна и къса. Ще премахнат и пешеходната алея между двете платна. От синя зона надали ще вземат и да си намалят приходите
															
							
						
									17.
								
								
										*********									
									
										09.01.2019 21:20:31
									
								
																	
																												Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
																																													
															
							
						
									16.
								
								
										Оха									
									
										09.01.2019 20:39:58
									
								
																	Много обичам да крада.....!
															
							
						
									15.
								
								
										мислещ									
									
										09.01.2019 20:37:00
									
								
																	Тези храсти между платната трябва да се махнат и улицата да се разшири ,най-малкото може да се направят места за паркиране с косо спиране и ще има място за много коли през лятото !Сега освен за сране на кучета това място не се ползва за друго !
															
							
						
									14.
								
								
										fakundo montoq									
									
										09.01.2019 19:57:13
									
								
																	И кво ? Поръчката спечелена , ама проект никой не е представил , ваш'та ма*ица... И естествено ,че ще махнат дърветата,дай да изкореним всичко и да залеем с бетон или асфалт ,и паркинга като магхнат - ЧЕСТИТКА,скоро и нов паркинг да очакваме в близот,естествено синя зона или частен или някоя помия като подземния паркинг ...
															
							
						
									13.
								
								
										Дамаджаната									
									
										09.01.2019 19:45:42
									
								
																	Че то в Бургас имс ли буслента или велоалея да почва и да свърша както трябва,всичко е л"йна а тия 20-метрови черва незнам как ще пътуват през црнтъра на града,"бургасбус" тотално остава без шофьори
															
							
						
									12.
								
								
										KErpICha									
									
										09.01.2019 19:21:31
									
								
																	Как ги виждате г-н кмете в широката улица 3м.автобуси по 16м.дължина?(жокер:маршрутката 1 която идваше от м.рудник селото едвам минаваше,а пък да не говорим че вечно шофьорите не влизаха в разписанието.)какво ще стане със 20 и нагоре годишните дървета?ами паркоместата?И ПОСЛЕДНО:ЛЯТОТО КАК СИ ПРЕДСТАВЯТЕ ТЕЗИ АВТОБУСИ КАТО ПО БОГОРИДИ НОН СТОП ХОРА,ПРЕСИЧАТ ПЕШЕХОДНАТА С-У ГЪБКАТА?  ЕХХ ВЪПРОСИ,ВЪПРОСИ ВСЕ ВЪПРОСИ НА КОИТО ОТГОВОР НЯМА!!!
															
							
						
									11.
								
								
										Защо няма спирка									
									
										09.01.2019 19:13:29
									
								
																	Защо до този момент не е направена и предвидена ли е в новата схема спирка в отстоянието между ул, Булаир и Трета поликлиника? Разстоянието е твърде голямо и живущите в района нямат лесен достъп до градския транспорт.
															
							
						
									10.
								
								
										Наблюдател									
									
										09.01.2019 18:59:17
									
								
																	Когато стартира новата транспортна схема на Бургас линиите Б11 и Б12 не съществуваха и по Демокрация се движеха само 11,12 и 15. В последствие поради несъвършенствата на тази транспортна схема се въведоха 11А и 12А, а в последствие бяха заменени от Б11 и Б12.Това допълнително натовари трафика по Демокрация. И се появи проблема с разширяването на част от булеварда и въвеждането на бус ленти. Второ: ако се направят бус ленти по целия булевард, това означава да бъдат премахнати паркоместата в най-дясната лента, което си е сериозен проблем.
															
							
						
									9.
								
								
										gradski									
									
										09.01.2019 18:55:08
									
								
																	Еййй, едно дърво няма да оставите в този град. По партенки със спуснати статии да подготвяте хората..  Една жена казала...
															
							
						
									8.
								
								
										Кухи сте									
									
										09.01.2019 18:53:01
									
								
																	Тъпаците в общината умуват с празните кратуни как да откраднат няколко милиона
															
							
						
									7.
								
								
										Саламандър									
									
										09.01.2019 18:37:23
									
								
																	Следващият етап е целият Лазур да стане синя зона, защото къде ще паркират колите от Демокрация? Там! И после, както винаги, ще изпищят живеещите в Лазур, и сценарият се повтаря ... Но все пак става въпрос за едни 6 млн., нали?
															
							
						
									6.
								
								
										Winnetou and Old Shatterhand									
									
										09.01.2019 18:36:11
									
								
																	Вие не мислете , вече е измислено как ще стане и какви автобуси ще минават, от Вас искаме да сте матряла и да ни гласувате простотиите/ легланите кражби/ , и най важното Юни , нови цени на тока и водата, ай че сме в пуртогезе или спайн
															
							
						
									5.
								
								
										Бакшиша									
									
										09.01.2019 18:35:52
									
								
																	А стоянките ни на ДЕМОКРАЦИЯ,какво става с тях
															
							
						
									4.
								
								
										До МВР БУРГАС									
									
										09.01.2019 18:35:49
									
								
																	Елате да видите в района на ЗОУ"БРАТЯ МИЛАДИНОВИ" колко деца има с фалшиви адреси само и само да учат в това училище а живеят в други квартали
															
							
						
									3.
								
								
										Оф									
									
										09.01.2019 18:10:55
									
								
																	НЕ НА БУС ЛЕНТИТЕ НА ДЕМОКРАЦИЯ,моля всички съгласни пръстче нагоре...
															
							
						
									2.
								
								
										ФАНТА ФЕН									
									
										09.01.2019 18:08:34
									
								
																	Като се махне синята зона пред магазин Абсолют и ресторант  Златна котва  .
															
							
						
									1.
								
								
										ггг									
									
										09.01.2019 17:33:21
									
								
																	там казаха че няма да има бусленти... статията е безпредметна