Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Нинова: Избрахме Конституцията пред резолюциите на ПЕС

Ключови думи:

БСП са постъпили принципно с отказа си да подкрепят резолюциите на Партията на европейските социалисти за Истанбулската конвенция и Глобалния пакт за миграция на ООН като са застанали на страната на Конституцията, законите, парламента, църквата и традициите на християнското семейство. Това заяви лидерът на левицата Корнелия Нинова в студиото на „Лице в лице” по бТВ.

„В резолюцията за миграцията се призовава всяка държава да поема солидарна отговорност или да бъде финансово и икономически наказана, да се разшири правото на убежище (…) заличава се границата между нелегална и легална миграция, ние не приемаме тази позиция”, даде пример Нинова.

Тя припомни и решението на парламента да не се подписват двустранни споразумения за връщане на мигранти.

„Откога в България да спазваш Конституцията и законите е национализъм? Откога да изпълняваш решенията на българския парламент е популизъм? Да спазваш конституцията е правова държава, да спазваш решенията на Народното събрание е парламентарна република”, подчерта Корнелия Нинова.

По думите й и вътре в ПЕС не е имало пълна подкрепа за тези решения, като лидерите на левите партии в Чехия, Полша и Словакия също не са били на форума именно в знак на протест, а българските социалисти и някои от чуждестранните им колеги символично са напуснали залата при гласуването на спорните резолюции, които даже в началото имало вариант да бъдат приети в комплект с всички останали текстове – включително такива, които са безспорно подкрепени.

Корнелия Нинова не отрече категорично твърденията, че единствено председателският пост на Сергей Станишев в ПЕС е спасил БСП от изключване: „Надявам се да не се случи. Ще е лош знак за ПЕС, не може да изключиш някого заради това, че има различно мнение”.

Тя даже разказа за комуникацията си с европейската партия, в хода на която даже дошла делегация у нас „да ни обясняват колко не сме прави”.

Нинова все пак подчерта, че подкрепата за нов мандат на Сергей Станишев е безспорна и няма интрига около това. В същото време тя посочи, че тепърва догодина местните структури ще предлагат подредба на листата за изборите за ЕП.

Едрият бизнес на протест

Нинова коментира и заканите на строителния бранш да изкарат хиляди хора и стотици единици техника на протест срещу безпочвените според фирмите обвинения в корупция и некачествена работа. „За пръв път едрият бизнес в България ще протестира срещу опозицията”, отбеляза лидерът на БСП.

Тя отбеляза, че сигнал на БСП до прокуратурата за неуредици при пътното строителство е обединен от държавното обвинение с друг – от европейската служба за борба с измамите ОЛАФ: „Защо не изкарат машините срещу главния прокурор, защо не изкарат машините срещу ОЛАФ?”.

Нинова запита и защо не е имало протести, когато Бойко Борисов публично и без законово основание е спирал обществени поръчки за милиони.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Мантинела отне живота на моторист 61-годишният мъж от село Шумата е транспортиран в болница, но лекарите не успели да го спасят Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо Жената се подхлъзнала в стръмен участък с парапет, въпреки че групата била подсигурена с въже
Нови цени на винетките - вижте тарифите Близо 209 000 годишни винетки изтичат през август, а АПИ предупреди шофьорите да проверяват внимателно данните преди плащане Фурната блести без търкане: Трик с таблетка и кухненска хартия разтваря мазнината Разтворът омекотява загорелите петна, но трябва да бъде отстранен старателно преди следващото готвене
Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра Три плавателни съда са заседнали извън фарватера, а други намаляват товара си, за да преминат през критичните участъци Пържени тиквички с чесън и копър в буркан: Любим летен вкус за студените дни Ароматната марината ги превръща в чудесно мезе, салата или гарнитура, но съхранението изисква внимание
Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Авария спряла лодката от Малта, а появата на бреговата охрана предизвикала трескаво изхвърляне на запечатаните пачки Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал Камионът на българския водач преминал през разделителната преграда, а другият шофьор загинал при опит да избегне сблъсъка
Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма Местните отново поставят предупреждения след смъртта на две деца и техните баба и дядо, но знаците изчезват или се оказват счупени Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Заплахата за бойкот от Европа и бунтът във футболната централа принудиха президента да оттегли проекта за 20 млрд. долара
Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж Велислава Делчева атакува промените, при които година работа на 4 часа ще носи около шест месеца стаж Диона се показа на системи от болница, какво се случва в нея Певицата не разкри какво е наложило медицинската помощ, но увери последователите си, че няма повод за паника