Младите футболни надежди на Несебър спечелиха купата на БМФ Порт Бургас за 2018 г.

Спечелиха и голямата награда – билети за мача от Лига Европа „Лудогорец – Цюрих”
Ключови думи: несебър, млади футболисти, купа, бургас, флагман
Отборът на младите футболисти от Несебър спечели купата на БМФ Порт Бургас в третото издание на турнира по минифутбол и получи голямата награда – билети за мача от Лига Европа „Лудогорец –Цюрих”. В оспорван финал несебърлии  надиграха другия финалист –  отборът на ГПАЕ „Гео Милев“ – Бургас . На 13 декември те ще бъдат  на трибуните на стадиона в Разград, за да подкрепят  българския шампион във втория по сила европейски клубен турнир. Билетите за мача „Лудогорец – Цюрих“, както и транспорта от Бургас до Разград и обратно, са осигурени „БМФ Порт Бургас” ЕАД - концесионер на пристанищните терминали „Изток 2” и „Бургас Запад”.

На второ място със сребърни медали и купа се класираха момчетата от ГПАЕ „Гео Милев“. С бронзови медали и купа си тръгнаха футболистите от сборния отбор „Серпентс“, следвани от също така сбория „Меден Рудник,  който остана четвърти в надпреварата.
Тази година бе присъдена и още една награда – за най-полезен играч  на терена. Билет за футболната среща „Лудогорец – Цюрих“ получи  Павел Русев от отбора на английската гимназия.

Турнирът за купата на БМФ Порт Бургас събра на 3 ноември в бургаския спортен комплект „Каменица Арена“  близо 100 футболисти на възраст между 16 и 18 години и техните фенове. Старт на надпреварата даде Велизар Маджаров от Община Бургас.  От името на общинската администрация той пожела успех на младежите и благодари на „БМФ Порт Бургас“ за инициативата, с която се обогатява  спортният календар на Бургас. За трета поредна година дружеството доказва своята социална отговорност като подпомага  развитието на масовия спорт в града, изтъкна представителят на общината.

Състезанието се проведе със съдействието на Българската асоциация по минифутбол – клон Бургас и съгласно правилата, регламентирани в Наредбата на БФС по минифутбол за 2017 г. В турнира участваха общо 6 отбора от училищата: Английска езикова гимназия  „Гео Милев“ , Професионална гимназия по морско корабоплаване и риболов „Свети Никола“ и Професионална гимназия по транспорт, както и сборните  „Несебър“, „Серпентс“ и „Меден Рудник“. Отборите бяха разпределени чрез жребий в две групи и се състезаваха на принципа „всеки срещу всеки”. След края на груповата фаза победителите се срещнаха на полуфинал и финал чрез директни елиминации.

За всички участници турнирът бе абсолютно безплатен. Освен голямата награда, купи и медали,  организаторите бяха подготвили предметни награди за класиралите се на второ и трето място, както и индивидуални подаръци за всеки участник в надпреварата.

У нас все още можело да се намери качествена храна Експерт съветва: Риба поне един на седмица  Забравете за дънките! Това е новият моден хит На улицата, в магазините или в социалните мрежи: невъзможно е да ги пропуснете
Париж спира месото за спортистите на Олимпиадата, залага на веган храната През двете седмици на Игрите, ферма ще достави 13 тона картофи  Три български победи на Европейското първенство по класически шахмат С най-предно класиране два кръга преди края е Белослава Кръстева
Гришо капитулира срещу чешки тийнейджър Българският тенисист изигра неубедителен мач и отпадна рано в Мадрид Байдън уж на шега: Аз съм възрастен мъж и се кандидатирам срещу 6-годишен Протест посрещна президента на САЩ преди вечерята с кореспондентите
Криптоизмамници подлъгаха наш бизнесмен с 500 хил. лева Измамата се разследва, като се смята, че е дело на нигерийска банда За 7 дни: Мъж купи на дъщеря си нов телевизор с намерени по плажове и паркове монети (ВИДЕО) Клипчета показват как чилиецът обикаля с металотърсача
Акула изяде крак и ръка на турист Британецът е бил във водата на дълбочина „от кръста до раменете“ и с гръб, обърнат към животното Масовото използване на антибиотици води до антимикробна резистентност СЗО с ново проучване заради пандемията от COVID-19
Слънчево и топло в неделя, градусите скачат до 25° В София ще е около 22°  Отбелязваме Цветница, хиляди празнуват имен ден