Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Отново наводнения във Франция, има загинал

Снимка: ЕРА
Ключови думи:
Един човек загина при наводнение в Южна Франция, докато се опитвал да пресече с кола залят от вода път, съобщи префектурата на департамента Вар, пише bTV.

Според местните власти това се е случило в град Сент Антонен дьо Вар. Служители на полицията открили автомобил, повреден при опит да пресече наводнен път, движението по който било забранено.

Преди две седмици 12 души загинаха при невиждани от сто години наводнения в Югозападна Франция.

„В колата е имало двама души, единият от тях е открит без признаци на живот, а на другия е оказана помощ от спасителната служба”, съобщи днес префектурата във Вар, цитирана от БТА.

Националната метеорологична служба „Метео-Франс” обяви вчера в департамент Вар предпоследно ниво на тревога във връзка с наводнението, предизвикано от поройни дъждове.

Според синоптиците тази година октомври е най-дъждовният месец в историята на метеорологичните наблюдения. През последните 36 часа във Вар са паднали 160 мм валежи, което значително превишава месечната норма.

Префектурата на департамента препоръча на местните жители да проявяват пределна бдителност и внимание. Във връзка с наводнението са мобилизирани над 200 спасители, които помагат на населението.

През изминалата нощ в общините Фрежюс и Драгинян са евакуирани над 300 души.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти Когато политически лидери на най-високо ниво умишлено смесват съвременната национална идентичност с интерпретацията на средновековното минало, става ясно, че историческата истина е „трън в петата“, коментира той Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро: Шестима от "Калашниците" остават зад решетките Единственият освободен от ареста бе пуснат под сериозна парична гаранция от 10 000 евро
Паника на Световното: Отровни змии подлудиха футболни звезди Кимих сред най-стреснатите Семейна почивка се превърна в най-големия кошмар: 3-годишно момченце се удави Ужас до Коста дел Сол
Пате по чорапки взриви Световното! Мерлин е новият хит (ВИДЕО) Симпатягата обра слава след победата над ЮАР Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив Той е кацнал днес в 10:30 часа
Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория Въвеждането на европейски екологични и застрахователни стандарти цели да ограничи рисковете от инциденти в Черно море Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 293 000 фирми и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция
Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове Собствениците търсят автентичност и устойчивост, докато ламинатът запазва мястото си като практично и достъпно решение Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани Организираната схема за трафик към ЕС е действала срещу суми до 10 000 евро на човек
Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни Елате за да подкрепим освобождаването и правото на лечение на Ива Михайлова от Кочани, зоват организаторите Български фирми могат да кандидатстват за 100 000 евро по програмата DIANA на НАТО Инициативата подкрепя компании, стартъпи и иноватори с технологии с гражданско и отбранително приложение