Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Икономист отсече: България е страната с най-много свръхбогати и най-бедни в ЕС

Ключови думи:
"В ЕС е прието, че инфлация до 2 % годишно е донякъде социално приемлива и поддържаща икономическа стабилност. Ако отиде към 3-4 %, предизвиква тревоги. В България е 3,5 %" коментира икономистът Боян Дуранкев, цитиран от "Bulgaria on air".

По неговите думи има още няколко месеца до края на годината, в които обикновено поскъпват хранителните продукти, стоките за подаръци, намаляват и приходите на държавата, заради отлива на туристи. Това би могло да повлече 5 % инфлация. Според него предстои ценова буря, тъй като се усеща много голямо социално напрежение заради увеличението на цените.

По неговите думи правителството трябва да помисли сериозно за възможностите си да регулира свободния пазар. Според икономиста държавата има много начини да реагира. Първият - повишаване на минималната работна заплата по-бързо, отколкото ифнлацията. Вторият - например да въведе семейно подоходно облагане, тоест тези, които взимат под екзистенц-минимума в държавата, който е 321 лв., да получават субсидии от нея, докато го достигнат.

"Ако моето семейство взима 250 лв. на човек, останалите 70 лв. ще получава като помощ от държавата. Няма нужда да намаляват цената на хляба и да се прави по-ниско ДДС" обясни Дуранкев. По неговите думи може да се помисли много сериозно за въвеждане на прогресивно данъчно облагане и да се отстъпи от плоския данък. 

"Страната в ЕС, която има най-много свръхбогати и най-много бедни, това е България. Ние сме първенци по разслоение", заяви икономистът.

Икономистът коментира, че ако в България не се осигури по-добър жизнен стандарт, ценова стабилност и добро, безплатно образование и здравеопазване, както в държави като Германия и Австрия, границите са отворени за младите.


0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Средиземноморска диета: Ползите за здравето и защо е сред най-препоръчваните режими Как този хранителен модел променя начина ни на живот Тризначки нахълтват с гръм и трясък в "Ергенът"? Те са колоритни
Шоколадов сладкиш без много усилия Как да приготвим перфектния шоколадов сладкиш за 30 минути Най-съвместимите зодии за перфектна връзка Как астрологията определя кои зодиакални двойки са най-подходящи за успешни отношения и какви са техните особености
Григор Димитров сред най-богатите в тениса - ето първите 20 Българинът е 14-и Цената на водката в Русия лети нагоре Продажбите падат
От кои зодии са най-верните приятели Как различните зодиакални знаци показват своята преданост, според астролози Пролетна супа със зеленчуци: Лека и свежа рецепта за новия сезон Как да приготвите лесна пролетна супа със сезонни зеленчуци
Зодиите с най-голямо чувство за хумор Как зодиите използват хумора Как да премахнете миризми от килими и мебели Ефективни методи
Д-р Атанас Атанасов оглави агенция „Медицински надзор“ Той ще работи за дигитализацията на регистъра на чакащите за трансплантация и за подобряване на взаимодействието между лечебните заведения Вкусна паста с кисело мляко по турска рецепта, която взриви интернет Комбинацията от кисело мляко, чесън, подправено месо и ароматно масло с червен пипер създава невероятно богат вкус