Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Министър Ангелкова: В следващия програмен период ще се финансират интегрирани туристически проекти

Ключови думи:
Ще предложим в следващия програмен период по оперативните програми да се финансират големи, интегрирани туристически проекти. Планираме да започнем с девет проекта, по един във всеки туристически район за планиране. Това каза министърът на туризма Николина Ангелкова по време на петата кръгла маса по проекта „Сподели България“ в Кърджали. Тя поясни, че в момента се водят преговори и се работи по предварителната подготовка и анализ на проектите. Създадена е и работна група, която да очертае плана, в следващия етап на подготовка ще бъдат включени местната власт и бизнеса, обясни министърът. Възможностите за отпускане на средства са от бъдещата програма за регионално развитие или за развитие на селските райони. Сега е точният момент, в който трябва за стартират първоначалните дейности, защото пътят който се минава преди да се завърши едно предложение е много дълъг и често отнема време.

Инициативата „Сподели България“, може да подпомогне и разработването на тези проекти, заяви министър Ангелкова. Инициативата се реализира съвместно между Министерството на туризма и Министерството на земеделието, храните и горите. Тя включва създаването на 12 винено-кулинарни дестинации, обхващащи повече от 50 общини и над 100 туристически атракции.

Основен фокус на дебата в Кърджали бяха дестинациите „Сакар“ и „Родопи“. Във форума участваха Севда Камбурова, заместник-областен управител на област Кърджали и инж. Красимир Коев, изпълнителен директор на Изпълнителна агенция по лозата и виното. Дестинация „Сакар“ включва общините Харманли, Любимец, Свиленград, Тополовград. Част от са едни от най-емблематичните туристически обекти от региона, традиционните храни и характерното вино. Дестинация „Родопи“ обхваща общините Смолян, Хасково, Кърджали и Ивайловград. В нея са включени емблематични туристически атракции не само за региона, но и на национално ниво. Това са Перперикон, монументът Св. Богородица, Вкаменената сватба, Каменните гъби, Дяволският мост и Татул. Част от дестинацията е типичната кухня и вино.

Идеята на дебатите е всички заинтересовани страни- бизнесът и местната власт да дадат своите менения и предложения, с което да създадем един работещ проект, посочи министър Ангелкова. И допълни, че очакваме по този начин да надградим и финализираме нашата идея. Считаме, че тази инициатива ще помогне за обогатяване и допълване на летния и зимния туризъм-основните ни туристически продукти, заяви министърът.

Утвърдените от бизнеса и местната власт дестинации ще бъдат представени през октомври, информира .министър Ангелкова. Предвижда се активна маркетингова кампания, с която да я превърнем в разпознаваем символ на проекта и на разнообразния туристически продукт на страната. За нас е важно проектът да бъде завършен в срок, за да може да бъде включен и в Годишната програма за Национална туристическа реклама 2019 г., обясни министърът. И допълни, че той ще подпомогне за популяризирането и развитието на регионалния туризъм, което ще повлияе и на напредъка на сектора на национално ниво.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Ректорът на БДУ е сред учредителите на Алианса за устойчиво развитие на изкуствения интелект Организацията обединява представители на бизнеса, науката и предприемаческия сектор с обща мисия за насърчаване на устойчивото, етично и отговорно прилагане на изкуствения интелект Търсите ефективно лечение на алопеция в София? Как експертите в Лозенец помагат на пациентите? От андрогенна алопеция до стресов косопад - прецизната трихоскопска диагностика в кв. Лозенец спасява фоликулите навреме
Катастрофа с моторист затвори АМ Тракия край Ямбол, движението към София е блокирано Трафикът се отклонява през Зимница и Ямбол, а движението при 20-и км към Бургас вече е възстановено Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Футболната звезда и годеницата му съчетават семейно спокойствие с дизайнерски тоалети, редки бижута, частни полети и ваканции край Червено море
28-годишен карнобатлия подкара Опела си с 2,41 промила Полицаи спрели автомобила малко преди полунощ на ул. „Димитър Благоев“, водачът е задържан Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Ръководителят на Meta предупреди, че ограниченията могат да затвърдят властта на няколко технологични гиганта, вместо да направят САЩ по-конкурентни
Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40° Първите дни на месеца ще са слънчеви и опасно горещи, а кратки захлаждания с гръмотевични бури се очертават по-късно Ще се спука ли AI балонът скоро Кредитният пазар вече не приема безусловно разказа, че всяка инвестиция в изкуствен интелект неизбежно ще се изплати
Жилище за 1 млн. евро: В България са нужни близо осем средни заплати При 20% първоначална вноска купувачът трябва да разполага с 200 000 евро и брутен доход от близо 10 900 евро месечно Созополският талант Михаил Янакиев подписа договор с италиански гранд Той е син на кмета Тихомир Янакиев 
40 години работа, но 20 години трудов стаж: Новите правила отварят този сценарий Промяната ще засегне отпуските, класа и част от обезщетенията, но не въвежда ново орязване на пенсионния стаж - той и сега се отчита пропорционално Нов удар по джоба готвят за шофьорите: Винетките скачат с 30% от 1 август Годишната винетка се предвижда да поскъпне до 64,50 евро, но към 30 юли новата тарифа все още не е публикувана като окончателно приет акт