Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Справедливо ли е? Бургазлия спипан с 1,41 промила зад волана получи условна присъда

Мъжът е лишен от шофьорска книжка за срок от 9 месеца и глобен със 190 лева
Ключови думи: тракторист, дрегер, алкохол, Българово, Бургас, флагман
Условна присъда от 4 месеца, получи бургазлията К.К. от Българово, който в началото на месеца бе заловен да кара мъртво пиян личния си автомобил. Дрегерът тогава отчете 1,41 промила. 

Бургазлията, който по професия е тракторист, започнал да пие в Стопанския двор от сутринта, качил се зад волана и смятал да се прибере, докато не бил спрян от ченгета. Арестуван е и набързо осъден.

Трактористът е трябвало да влезе в затвора, но тъй като е сключил споразумение с прокуратурата, признал е вината си, а и има чисто съдебно минало, се размина с условна присъда и 9-месечна забрана да кара автомобил. 

Съдебната практика показва, че за подобни случаи нарушителите обикновено отнасят условни присъди. Не рядко обаче има и ефективни - за по 3-4 месеца - за назидание на всички останали, които си мислят, че след като се напият могат да се качат зад волана. Припомняме, че преди месец в поморийското село Бата млад мъж се обеси заради това, че трябваше да влезе в затвора за няколко месеца, защото бе спипан да кара пиян и без книжка(ВИЖТЕ ТУК).

4
Коментара по темата
4.
ДА
25.06.2018 09:59:41
СПРАВЕДЛИВО Е. С ПОСЛЕДНИТЕ ПОПУЛИСТКИ ПРОМЕНИ В ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА, ИНСПИРИРАНИ ОТ КУПЕНИ НПО-та ДОВЕДОХА ДО ПРЕПЪЛВАНЕ НА ЗАТВОРИТЕ С ТАКИВА, КОИТО СА ПИЛИ ПО ЕДНА ЧАШКА АЛКОХОЛ, И ЗА ДА ПОПРАВЯТ НЕЩАТА СЕ НАЛОЖИ ДА ИЗМЕНЯТ ЗАКОНА ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА НАКАЗАНИЯТА, ТА ТЕЗИ ДА ОТИВАТ В ОБЩЕЖИТИЯТА. ТОЗИ ФАКТ КРАСНОРЕЧИВО ГОВОРИ,ЧЕ КОГАТО ЗАКОНИТЕ СЕ ПРОМЕНЯТ ПО НАТИСК НА НЕКОМПЕТЕНТНИ САМОЗВАНИ ЛИЦА,- ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА НПО И ПСЕВДОЖУРНАЛИСТИ, ВИНАГИ ИДВАТ СЛЕД ТОВА ПРОБЛЕМИТЕ.
3.
nai golemiq
25.06.2018 00:52:09
ne trqbva da ima nikakvi sankcii za alkohol trqbva da se izmeni zakona vseki trqbva da moje da si kara na kolkoto pitieta moje.....
2.
Павката
24.06.2018 23:55:24
Бургазлия ли?!? Нали пише, че е от Българово? Все още не е в рамките на гр Бургас
1.
Цоко Чакъларов
24.06.2018 22:45:01
Щото е тракторист. Големите началници и бинесмени ги крият. Защо мислите при стотици дела годишно се подава информация за 4-5 случая. Административен съд Бургас е затрупан с дела по НП за алкохол но липсва публичност, анализ на профила на нарушителите и в крайна сметка генерална превенция. Има маса държавни служители и публични личности но до медиите стигат само истории с трактористи
  Добави Коментар
Тази течност може да предотврати редица здравословни неприятности Какаото е много полезно, сочат експерти Тайна съставка прави перфектни тези палачинки Рецепта без дупки за солен и сладък пълнеж!
Масова стрелба до България Има жертви в Гърция Подарък за учителите в Деня на будителите: Увеличават заплатите им Kонкретните параметри все още се обсъждат със синдикатите и директорите, посочи министърът
Сърбин с гръмко изказване за Мони Николов Подчерта, че Симеон е бижу в спорта Вкусна, топла и ароматна гъбена супа с пиле Идеална за студените есенни дни
Наводнение във Варна Получиха се водопади Крушарски с остра фраза след злополучното пловдивско дерби "Какво комоцио в рамото?", пита той
Голяма чаровница влезе в "Ергенът" Много е магнетична В Национален парк „Пирин“ откриха мъж, обявен за починал преди години Служители на парковата охрана открили мъжа, който проявил агресия, когато му били поискани  лични документи за да му бъде написан акт за нарушението
Босът на Ботев Пловдив с коментар за чутовния екшън "Момчето можеше да бъде убито", каза Филипов Кметският син Орлин с трогателен жест в "Ергенът" Дари с романтичен пръстен красавицата Натали