Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Американски генерал-лейтенант обяви кой и как ще спечели Третата световна война

Ключови думи:
Пенсионираният генерал-лейтенант Дейвид Бърно от американската армия и ученият Хоба Бензалем от Американския университет се опитаха да идентифицират факторите, които могат да бъдат необходими в битка от Трета световна война. Предимствата ще са в съвременните технологии, включително и сферата на пространството, развитието на изкуствения интелект и роботите.

Твърди се, че успешните военни сили в миналото не винаги ще останат водещата сила. Експертите смятат, че наличието на високотехнологични оръжия ще надделее над реалния опит на военните операции. Според техните уверения военната стратегия на тези държави няма да бъде засегната от миналия опит, както и усилията за поддържане на остарелите оръжия.

6
Коментара по темата
6.
бай Ставри
21.06.2018 00:05:10
Последните локални войни ясно показаха, че каквито и високотехнологични и високоточни оръжия да имаш, войната може да се спечели само на терен със жива сила. А ако се стигне до война с ядрени оръжия, това ще е война без победители, това ще е краят на всичко. За съжаление, рано или късно ще стане със сигурност, само не се знае кога. Уж човека е разумно същество, а човечеството като цяло се държи като олигофрен.
Ако не ядрена война, климатичните промени или демографския бум ще ни унищожат. Но никой не си мърда пръстта да ги ограничи в глобален мащаб. Политиците имат нужда да от раждаемост и свежа работна ръка, да плаща данъци и да крепят пенсионната и финансовата система, които по същността си са пирамиди и в някакъв момент неминуемо ще се сринат. Но логиката на политика е - аз ще управлявам още 5-10-15 години, а какво ще стане след 50 или 100 години, на кой му пука.
5.
бай Ставри
21.06.2018 00:03:55
Последните локални войни ясно показаха, че каквито и високотехнологични и високоточни оръжия да имаш, войната може да се спечели само на терен със жива сила. А ако се стигне до война с ядрени оръжия, това ще е война без победители, това ще е краят на всичко. За съжаление, рано или късно ще стане със сигурност, само не се знае кога. Уж човека е разумно същество, а човечеството като цяло се държи като олигофрен.
Ако не ядрена война, климатичните промени или демографския бум ще ни унищожат. Но никой не си мърда пръстта да ги ограничи в глобален мащаб. Политиците имат нужда да от раждаемост и свежа работна ръка, да плаща данъци и да крепят пенсионната и финансовата система, които по същността си са пирамиди и в някакъв момент неминуемо ще се сринат. Но логиката на политика е - аз ще управлявам още 5-10-15 години, а какво ще стане след 50 или 100 години, на кой му пука.
4.
Дернев
20.06.2018 23:19:57
Точно тези съвремени технологии правят много възможна 3-та СВ. Чрез тях,американците особено, си мислят че е някаква компютърнс игра, а не война. Но никоя от великите сили няма да приеме единична загуба. А такава стъпка не може да бъде спряна с дистанционо. Или мир, или гибел. А мирът сега, няма да дойде след война. Особено световна.
3.
Дернев
20.06.2018 23:16:31
Точно тези съвремени технологии правят много възможна 3-та СВ. Чрез тях,американците особено, си мислят че е някаква компютърнс игра, а не война. Но никоя от великите сили няма да приеме единична загуба. А такава стъпка не може да бъде спряна с дистанционо. Или мир, или гибел. А мирът сега, няма да дойде след война. Особено световна.
2.
дядоДобри
20.06.2018 21:09:32
Като чета анализа на престарелия и изкукал генерал, ми се струва, че за нашата армия говори. Вместо самолети имаме хвърчила, вместо кораби ще си правим дървени пироги, вместо бронирана техника ще въведем велосипеда като средство за мобилност. Обстрел ще правим с меки домати. А върха на роботиката ще са дронове-разузнавачи въоражени с камери, само 100 кинта бройката от китай.
За сметка на това армията ще е неуловима и няма да се засича с никаква техника и сателити.
Готови сме да спечелим третата световна!
1.
baihui
20.06.2018 21:03:29
Тъпите евангелисти да си наврат роботите отзад!
  Добави Коментар
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Участничката от „Ергенът“ не спести тежки думи и директно го определи като изключително злобен човек
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Симона Радева беше отведена с белезници от дома си, за да излежи присъдата си от 3 години и половина Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Емблематичното лице на „На кафе“ излезе в най-дългата ваканция в историята на Нова телевизия
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче Малкото е женско и впечатлява с бялата си окраска – истинска рядкост при този вид Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник 
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника За щастие при зрелищния сблъсък тази сутрин няма пострадали, а екипът благодари на съседите и приятелите за светкавичната помощ Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос Той заменя Красимир Енчев, който бе начело на структурата от 2012 година 
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата Евтиният трик с влажен чаршаф охлажда тялото чрез изпарение, но експертите напомнят, че здравето е по-важно от икономията на ток Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора Детето е настанено в болница без опасност за живота, а непълнолетният каруцар е тестван с отрицателна проба за алкохол
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие Модернизираната база увеличава капацитета си до 126 ученици Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции