Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

48 нови камери в Поморие ще помагат за сигурността на местните и туристите

Те са разположени в 24 точки в Поморие и на кръстовището на Ахелой
Ключови думи:
Община Поморие със собствени средства изгради система от камери, която ще подпомага работата и на полицията във връзка с осигуряването на сигурност и спокойствие на жителите и гостите на Поморие. Това съобщи кметът Иван Алексиев по време на срещата с вицепремиера Валери Симеонов и туристическия бранш. 

„Системата за видеонаблюдение е огромна като капацитет и възможности. В момента е на изпитателен срок, но много скоро ще я пуснем официално. Целият град, включително входовете и изходите му, вече е под наблюдение. Камерите са различни в зависимост от територията, която наблюдават – някои са стационарни, други – 360-градусови. Предстои разширяване изграждането на системата към Ахелой и Каблешково”, каза кметът Алексиев.

Общо 48 броя камери са разположени в 24 точки в Поморие и на кръстовището на Ахелой. Освен в Общината, мониторинг център ще има и в РУП Поморие, а софтуерът на камерите има възможност за проследяване на номера в две локации (нощен и дневен режим) и разпознаване на лица (също в нощен и дневен режим).

„Поморие, за разлика от другите черноморски общини, е много удобна за контрол. Престъпленията тук са най-вече от битов характер, а комуникацията между местната управа и бизнеса е изключително добра, което най-вероятно е причината миналата година за Поморие да има само един сигнал за нарушаване на нощната тишина, което е своеобразен рекорд на фона на другите общини”, каза директорът на ОДМВР-Бургас ст.комисар Калоян Калоянов.

Във връзка със сигурността, гл. инспектор Георги Куцаров – началник на РУ Полиция-Поморие уточни, че общо 42-ма ще са командированите полицаи на територията на община Поморие за летния сезон, като освен сформираните екипи, ще има и пешеходни патрули.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
АПИ с информация за критичния пътен участък Смолян - Пампорово Пътят продължава да е затворен  Крум Зарков на Първи май: Втори живот и втора държава нямаме! В словото си председателят на НС на БСП напомни, че осемчасовият работен ден поставя граница на експлоатацията
Подробности за пожара в Мол Не се стига до паника, много пожарникари се заемат с гасенето на огъня Румен Радев: Благодарност към поколенията, съградили днешна България "Нека почитаме чуждия труд", акцентира той
В пекарната струват центове, а аз правя от тях закуска за милиони! Пълнени хлебчета – сочни и зверски вкусни Всичко, от което се нуждаете, са няколко обикновени съставки Психолог направи на пух и прах ергените Какво всъщност стои зад поведението на тримата ергени и техните „романтични“ решения
Активисти по цял свят излязоха на протестни шествия на Първи май Призовават за мир, по-високи заплати и по-добри условия на труд Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Може ли сметката да спадне, без да се ограничаваме - специалист с препоръки
Григор Димитров пропуска Мастърса в Рим Няма да играе квалификации, преди това Димитров не получи уайлд кард Опасно време в събота 2 май - жълт код за шест области Слънцето ще си пробие път чак в понеделник
Как да приготвим вкусна българска баничка с кашкавал и яйца Прекрасна закуска Огромен пътен проблем на отсечката Пампорово - Смолян Налага се въвеждане на обходни маршрути