Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Ал Капоне написал любовната балада „Мадона Мия“

Ключови думи:
Наричан едновременно "враг номер 1" на САЩ и "съвременния Робин Худ" Ал Капоне има своето място в световната история. Винаги облечен елегантно, той обичал да говори с журналистите и се изживявал като международна звезда, като не намирал за нужно да се оправдава за престъпленията си.

Но и Ал Капоне имал слабости. Мафиотът обожавал да ходи на опера, бил голям почитател и на джаза, свирел на банджо. В биографията му присъства случай от 1926 г., когато отвлича пианиста Фетс Уолър с опрян пистолет в главата и го кара да свири нонстоп на тридневното парти по случай рождения му ден.

В затвора "Алкатраз" Капоне имал достатъчно време да се отдаде на хобито си. Той свирел всяка неделя на затворниците, дори написал любовна балада. Дългите разговори с пастора, който посещавал лишените от свобода, за живота, любовта и ценностите вдъхновили боса и той създал песента "Мадона Мия". Самият Капоне подарил на отец Винсънт Кейси лист с текста и нотите на собствената си песен за Коледа.

"Мадона моя, ти си цвят на рози, ти си чарът, който струи от сърцето на песента. Мадона Мия, твоята истинска любов ме направлява, не позволявай нищо да ме поведе по лошия път и аз няма да сбъркам. Има само една луна над нас, едно златно слънце, има само една жена, която обичам. Това си ти!", пише гангстерът.

Песента оцелява през годините и през 2009 г. е записана от членове на фен клуба на Капоне. Листът, върху който е писал босът, е продаден за 65 000 долара.
1
Коментара по темата
1.
mda
05.05.2018 16:02:45
Glupava statia.
Pone v edno izrichenie triabvashe da napishete kolko choveka e ubil.
I sega kakvo pak FAKE NEWS.
  Добави Коментар
Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство Тя завоюва две отличия - второ и четвърто място Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже Жестокото посегателство стана в Швеция
Фортуна се усмихна на Левски, ЦСКА и Григор Димитров Футболните отбори с преодолими съперници в Европа, Гришо ще бъде част от Уимбълдън 13-месечно момченце бе убито, 10 трагични пропуска на системата Смрязаващ случай във Великобритания
Защо Gen Z плаща за тишина Това е отговор на свят, в който закупуването на жилище, създаването на семейство и дългосрочната сигурност изглеждат трудно постижими Туристическият бранш на спешна среща с АПИ. Стана ясно кога приключват ремонтите на АМ "Тракия" За улеснение на трафика до приключване на ремонтите на АМ „Тракия“ всеки петък от 16 ч. до 23 ч. и в неделя от 15:30 ч. до 22 ч. ще се ограничава движението на тежкотоварните камиони
Община Бургас ще подмени стари и опасни дървета по ул. „Оборище“ Експертна комисия е обследвала дърветата и е установено, че голяма част от дърветата са с нарушена коренова система КУБ с официална позиция: Не сме анклав или престъпна групировка Цялата дейност през 2023–2026 г. е изцяло потвърдена с официални документи
Ще има ли зоополиция и ефективни присъди срещу насилието над животни Според активиста Явор Гечев липсват работещи механизми за прилагане на законите „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! Регионален образователен форум по Национална програма „Иновации в действие“ обедини образователни институции, университети и ученици в тридневна среща за обмен на добри практики и модерни решения в обучението
Европарламентът затяга мерките срещу изкуствения интелект Повечето от разпоредбите на Закона за изкуствения интелект ще започнат да се прилагат на 2 август 2026 г След палежа: Скопие уверява, че насилието няма да бъде толерирано Задържан е 44-годишен мъж, а разследването продължава