Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Георги Лапчев предупреди къмпингуващите: Цяло лято ще правим проверки, законите трябва да се спазват (ВИДЕО)

"Ако някой си мисли, че ще мине по ръба на закона - просто не е познал", категоричен бе Георги Лапчев
Ключови думи:
Проверки за незаконнокъмпингуващите по плажовете на Община Царево ще се извършват през цялото лято.

Това предупреди днес кметът Георги Лапчев на пресконференцията, провела се след края на срещата на черноморските управници с министъра на туризма Николина Ангелкова (ПОДРОБНОСТИ ТУК).

Формалният повод министърът на туризма Николина Ангелкова и кметът Георги Лапчев да засегнат темата за къмпингуващите по Южното Черноморие бе въпрос на колега от национална телевизия за потвърдената от Районния съд в Царево глоба на Васил Гюров, известен рокмузикант.

Гюров бе санкциониран с 300 лева миналото лято от кмета Георги Лапчев, заради това, че разположи караваната си на плажа. Музикантът обжалва санкцията, твърдейки, че не е извършил това заради което е глобен, но съдът потвърди акта, защото свидетелските показания сочели, че музикантът е обитавал караваната с жената, с която живее на съпружески начала.

„На плажовете е абсолютно забранено да се поставят каравани, палатки и прочие. Чл.10 на ЗУЧК (Закона за устройство на черноморското крайбрежие) изброява какво може да се поставя на морския плаж. Нормата е изключително изчерпателна и императивна. Т.е. – това, което не е позволено, очевидно е забранено”, коментира Николина Ангелкова.

Георги Лапчев, който си навлече гнева на т.нар."къмпингуващи" заради това, че тръгна да ги проверява, анонсира, че е разпоредил на екипит в администрацията си да извършват постоянни проверки. 

„Ако желаем да представяме качествен туристически продукт, трябва да спазваме правилата, които са регламентирани чрез Закони и всеки, който не ги спазва следва да понесе санкция. Когато правим паралел с нашата южна съседка Гърция, ще установим, че този закон действа там от 1976 година и никой не си помисля да го наруши. Ако искаме да бъде приятно място за всички, трябва да спазваме законите. Не може някой да претендира за повече права. Категорично ще правя проверки не само на Корал, а на цялата територия на Община Царево. Всеки, който наруши закона ще бъде санкциониран. Имаме вече съдебна практика и ако някой си мисли, че може да мине по ръба на закона – просто не е познал!”, завърши Лапчев.


9
Коментара по темата
9.
ванко заберски
07.05.2018 08:21:05
Πoвъpxнocтeн и тeндeнциoзeн aнaлиз, пoĸaзaтeлeн зa тoвa, c ĸaĸви пocтни тpeвни cмecĸи xpaнят пoпyлaциятa в кметските oбщecтвa. Бaлaмитe дaжe xapчaт дeceтĸи xиляди дa cлyшaт и възпpoизвeждaт пoдoбни aлaбaлизми пpexвaлeни ... C пoдoбни ĸoмcoмoлcĸи зaĸлинaнaия мoжe дa ce oбигpaeтe и в нбy или библиoтeĸapcĸия. Toвa e дocтa пoдтиcĸaщo зaщoтo тeзи импepфeĸции ca в ocнoвaтa нa вcичĸи eĸзиcтeнциaлни пpoблeми c ĸoитo aĸo общината нe ce cпpaви, и тo cĸopo, cмe oбpeчeни.
8.
Ferdi
06.05.2018 10:26:25
Лапчев, или спирай явните си игри с цигулара и сутеньора или си хвщай пътеките. Срам ни е че си ни кмет, пишем тук защото ни е страх да излезем и да го заявим!
7.
Писменовски
05.05.2018 20:54:20
Гоше Румен Желев ли е старши на екипите? Цигуларчето изсече горите, постройхте си градче с оня дебел тюмбел с панамерата, ама скоро всички на онова място ... там където няма обхват и е тъмно!!! Страшничко е нали? Умната ;)
6.
царевец
05.05.2018 10:26:48
а вас г-н лапчев кога ще ви проверяват с цигуларя и компания
5.
*********
05.05.2018 09:57:37
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
4.
Иво
05.05.2018 09:12:46
А, вас кога ще проверят г- н кмете??? Хубаво си оплетахте кошницата с Цигуларя и др.
3.
В
05.05.2018 08:08:33
И все пак, 10 палатки ще изцапат, ама един хотел , ще е*е мамата на всичко. Пък вий гърците не ги гледайте. Та милиони светлинни години са пред нас.
2.
H
04.05.2018 22:23:41
Фейс на странджански каун

Странджанска дебелокожа
1.
Любопитен
04.05.2018 21:39:26
Що не правите и проверки в кръчмите дали се пуши ? Законите трябва да се спазват!
  Добави Коментар
Глоби до 350 евро за хиляди шофьори в Гърция Лявата лента на магистралите се използва само за изпреварване, гласи законът Украйна твърди, че е ударила петролни съоръжения и военно летище в Русия Украинските сили за безпилотни системи заявиха, че са ударили петролната рафинерия в Рязан, на около 180 км югоизточно от Москва
Рекордна жега в Япония, от над век не е било толкова топло Става въпрос за месец юли Никога не бихте се сетили да направите това с лимоните Баба ми ни научи на една проста рецепта, за да извлечем още повече от лимона
Преди Преображение Господне задължително изхвърлете тези три неща Не отлагайте – преди 6 август изчистете дома си и посрещнете празника с нова, лека и пречистена енергия Почина братът на Мохамед Али - Рахаман Той също бе боксьор
Джокович стана футболен съсобственик, отборът му не е от Сърбия Ноле инвестира във френски тим Инвестициите на САЩ в AI - най-големите от железопътната експанзия през XIX век Китай също инвестира много, а Европа гледа отстрани, парализирана от зелени идеологии, регулации и милионна миграция
Закопчаха световна шампионка от САЩ, причината е насилие над гаджето й Деликатна ситуация Отказва ли се Гришо от тениса?  Зачестилите контузии в пет поредни турнира от Големия шлем засилват тревогата около бъдещето на Димитров
Какво е "Черна смърт" на двигателя и как да я предотвратим Натрупването на въглеродни отлагания лесно може да бъде избегнато Шофьор с ужасяващ разказ: Млад моторист караше опасно към Бургас, а след това проснат на земята - мъртъв 22-годишният мъж е загинал на място