Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Природозащитници окупират моста на река Велека заради устройствения план на Царево

Общият устройствен план предвижда урбанизиране и на емблематични места като местността Поляните край Синеморец
Ключови думи: Велека, протест, устройствен план, Царево, прородозащитници,

Природозащитници организират мирен протест на моста на река Велека срещу проекта за нов Общ устройствен план на Община Царево. Той предвижда урбанизиране и на емблематични места като местността Поляните край Синеморец, съобщава бТВ.
До края на седмицата Докладът за въздействие върху защитените територии е отворен за възражения.
Проблемът с устройствения план на Царево продължава вече 10 години и предизвиква конфликт между институциите, природозащитни организации и местните жители.
Сегашният вариант на плана е много по-щадящ, но предвижда зоните за строителство в парк „Странджа“ да се увеличат с 20%. Част от терените, предвидени за застрояване, са на първа линия.
5
Коментара по темата
5.
местен
04.05.2018 11:12:05
Искаме план, за да си запазим природата и да има ред. Всички тези така наречени "зелени" наистина са зелени, не са узрели, за да разберат че само чрез устройствен план ще има правила, ред и устойчиво развитие на региона. Ще се излезе от хаоса и безконтролното застрояване, които царят в момента.
4.
Иван
03.05.2018 15:56:00
Зелените искат да ходят на безплатен плаж там!
3.
Атанас Чобанов
02.05.2018 21:58:47
Алчните "зелени" и Иво Прокопиев в атака срещу пореден инвеститор!
2.
Силвия
02.05.2018 20:20:21
Какво сега им пречи на тия плана на Царево. Убедена съм, че целият този цирк е с цел да се извиват пари и да им се кихнат едни парички под масата. Я им дайте един проект да броят комарите над реката лятото за 5 млн. лв. и да видим ще продължат ли протестите, а?
1.
Васил
02.05.2018 19:10:04
На хората не им трябват природозащитници, за да отстояват исканията си и знаят много добре, че родните зелени преследват парични и политически интереси с всички свои действия.
  Добави Коментар
26-годишен мотоциклетист загина при катастрофа край Елхово Той е управлявал мотоциклет, изгубил контрол и излиза извън пътното платно Известна рускиня хвърли връхните дрехи Одинцова се показа по бански
Почина известна българска актриса Поклон пред светлата ѝ памет Грандиозно предложение: Барселона дава 200 милиона евро за нападател Катаунците искат Холанд
Зеленски: Тръмп „започна да вижда нещата малко по-различно“ след Ватикана Украинският президент очаква американската помощ да се удвои заради сделката за полезните изкопаеми Обмисля оферта от... Ал Хилал иска Шави
Има деликатен проблем... Джоли е прекалено слаба Направи любопитно обръщение Опитният наставник Младенов с послание към родните треньори
Какво е състоянието на Вучич Вучич ще бъде изписан след час, но че е малко вероятно да се върне към редовните си дейности през следващите няколко дни Петима оцеляха след 36 часа в блато с алигатори Драма в Боливия
Тревожен инцидент в Русе Вратите на автобус затиснаха дете Искаш ли да блеснеш във филма „Един грам живот“, търсят 150 статисти Снимките ще се проведат на 17 юни 2025 г. (вторник) от 12:00 до 16:00 ч. в зала „Черноморие“ на Международния конгресен център – Бургас