Нефтохимик пак срази ЦСКА и докосва титлата (ВИДЕО)

снимка: lap.bg
Ключови думи:
Волейболистите на Нефтохимик 2010 сразиха ЦСКА с 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:21) и втория мач от финалната серия в Суперлигата. Така шампионите от миналия сезон са само на победа от защита на титлата си и нов триумф, съобщава Блиц спорт.

Срещата в Бургас бе доста оспорвана и изпълнена с обрати. В първия гейм домакините на няколко пъти имаха крехък аванс от две точки, а „армейците” изравняваха. Все пак в края на частта бургазлии поведоха с 22:18 след добра серия на Ивайло Стефанов от начален удар и спечелиха с 25:23.

Гостите започнаха силно втория гейм и водеха с 8:3 при първото техническо прекъсване. Нефтохимик изравни при 14:14 и до края на гейма битката се водеше точка за точка. В крайна сметка „армейците” успяха да вземат частта с 25:23 и да изравнят резултата.

Шампионите се амбицираха със силен старт на третия гейм и водеха с 10:4. „Червените” от София стигнаха до изравняване при 12:12, но след това домакините отново взеха В четвъртата ЦСКА поведе с 10:7, но домакините изравниха при 13:13 и след това поведоха две точки при втората техническа пауза. До края Нефтохимик не изпусна нещата от свой контрол и спечели срещата след 25:21.

Засега не е ясно кога и къде ще се играе третият мач в София.