Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Христос Воскресе! Хиляди бургазлии посрещнаха Великден на пл. "Св. св. Кирил и Методий" (СНИМКИ/ВИДЕО)

Благодатният огън пристигна в морския град точно в 23:07 ч.
Ключови думи: великден, христос воскресе, флагман, бургас, иоаникий

Хиляди бургазлии посрещнаха Великден в храм "Св. св. Кирил и Методий" в Бургас, където Негово Високопреосвещенство Сливенски митрополит Иоаникий и бургаското православно духовенство отслужиха пасхалната служба. Литургията, която Флагман.бг предава НА ЖИВО, започна в 23:30 ч.
Площадът пред църквата се напълни с вярващи християни, дошли да получат от Благодатния огън.


Точно в полунощ при биене на камбаните Негово Високопреосвещенство Сливенски митрополит Иоаникий обяви Възкресението с думите „Христос Воскресе“, а енориашите отговориха: „Воистина Воскресе“.


Обстановката на площада беше приповдигната, празнична и заедно с това спокойна. Две огромни видеостени излъчваха службата на живо, за да може всеки присъстващ да стане свидетел на литургията.


Веднага след нея дошлите в храма обиколиха три пъти църквата.

Благодатният огън бе донесен в храм "Св. св. Кирил и Методий" минути след 23:00 ч. Малко по-късно миряните го занесоха до домовете си. По традиция свещта, запалена в църквата, се носи да догори в дома, за да влезе новата светлина в него.



Екипът на Флагман.бг ви пожелава Великденските празници да ви донесат здраве, мир и надежда!

Христос Воскресе!







5
Коментара по темата
5.
Pravosadie
08.04.2018 20:08:05
Подкрепям написаното от "4" Браво точно така това не е православие а търговска дейност и обири!!!
4.
...
08.04.2018 17:24:04
А за това, че храма беше барикадиран? За това, че Йоаникий забрани да се влиза в храма след 23:00? Това не е важно... За това, че освен да касират друга дейност няма Сливенската епархия? За това флагман не пише... Или Храм Кирил и Методий си плаща платени статии като някоя от механите? Че пееха псалмите си на умряло а не на празнично? Той за това и площада всяка следваща година е по празен от предходната. Срам за Православната ни църква. Един изкофял материалист да заключва църкви , той не е у тях си а в Божия дом , И неговото право да е вътре е същото както на всеки един мирянин. А после се чудите къде са младите хора , защо ходят по измислени секти, по казина и долнопробни кръчми на светлите празници ... СРАМ ме е от нашите свещенници. С РАБОТНО ВРЕМЕ ... Църквата работи от 7:30- 19:30 в останалото време почивка от вярата.. Ако искаш да се помолиш в 20 не може защото работното време е свършило , а утре след 7 добре дошли ... Позор ... А църквата ни вместо по облик на делото на Христос се е превърнала в облик на Йоаникий. За последен път стъпвам в тази сграда на сребролюбци!
3.
guhh
08.04.2018 13:33:17
Да е честит на всички най-светлият християнски празник! Площадът е станал много добре. Като се сетя какъв грозен паркинг с ръждясали метални колове беше. И още ремонтирана църква и огромен подземен паркинг. Остава да се забрани паркирането в околните улички. Затова имаме този подземен паркинг. Колите под земята, а отгоре пешеходци, пейки, кафета и ресторантчета с масички, дръвчета и цветя. Приятно за окото. Ако можем да вкараме в целия център колите под земя и да го направим пешеходен, ще е прекрасно. Но най-големият проблем на Бургас си остава липсата на работа.
2.
k
08.04.2018 09:02:48
ВОИСТИНА ВОЗКРЕСЕ
1.
P
08.04.2018 07:54:50
Христос Воскресе!
  Добави Коментар
МИРГ Приморско-Царево получи европейско финансиране Местната инициативна рибарска група спечели конкурс и ще разполага с близо 3 млн.лв. за стратегическо развитие Пловдивският „Капан“ се превръща в убежище за просещи - няма кой да реагира Проблемът е сериозен и с всеки изминал ден се разраства все повече и повече, а ресторантьорите споделят, че никой не обръща внимание
Наталия Симеонова с нов проект „От сърце“ – платформа за любов, прошка и признание Лицето на „Море от любов“ създаде лична платформа за видеопослания, с която хората могат да изразяват чувства и да създават незабравими моменти България №1 в ЕС по пушачи сред деца - момичетата пушат повече от момчетата Всеки четвъртък българското дете на възраст 13–15 години посяга към цигарите, показва новото глобално проучване
Доналд Тръмп-младши се сгоди за модел с впечатляващо минало Доналд и Бетина започват връзката си през 2024 г., като двамата бързо привличат вниманието с публичните си появи ВКС потвърди 7-годишната присъда на Стойко Чепенлиев за смърт след побой и грабеж Присъдата е окончателна – младежът пребил до смърт съработник в стопанство, след като му взел 60 лв.
3 витамина, които са важни за женското здраве Как да комбинирате хранителни източници за по-добро усвояване Като две капки вода започва през пролетта – новини, промени и всичко, което трябва да знаем Шоуто за имитации се завръща с нови звезди, възможни промени във лидерите и силен интерес от феновете – какво да очакваме този пролет
Тези грешки унищожават телефона ви Въпреки че има много начини да удължите живота на батерията на вашето устройство, ето тези, които е добре да избягвате, ако искате да запазите дълготрайността на батерията си ЕЦБ обяви, когато България влиза в еврозоната и какъв ще е точният курс лев-евро На 1 януари 2026 г. левът отива в историята – вижте какво още трябва да знаете
Арести на топ полицейски шефове разкриват тайна война в МВР Полицаи, наркотици и съмнения за дългогодишна колаборация Поморийчета с престижни награди от Национален конкурс Ето как се отличиха