Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Утре сутринта от запад започват валежи, които по-късно през деня ще обхванат цялата страна

Ключови думи:
През следващото денонощие ще остане доста ветровито. През нощта и утре през по-голямата част от деня ще продължи да духа умерен и силен поривист вятър от юг-югозапад. Такава е прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН, съобщи за Агенция „Фокус“ дежурният синоптик Мартин Славчев.

След обяд над западните райони вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и с него температурите ще се понижат. Още сутринта от запад ще започнат валежи, които по-късно през деня ще обхванат цялата страна. След пладне ще има условия и за гръмотевици и градушки. Минималните температури ще са предимно между 7 и 12°, a максималните ще са между 15 и 20°. Атмосферното налягане ще се понижи значително и ще е по-ниско от средното за месеца.

По Черноморието ще бъде ветровито. Ще духа силен поривист вятър от юг-югозапад. Привечер ще се ориентира от запад-северозапад и с него температурите ще се понижат. Облачността ще е значителна и след обяд ще има валежи от дъжд. Максималните температури ще са между 14 и 18°. Вълнението на морето ще е 2 - 4 бала. Температурата на морската вода е 7 - 8°.

В планините няма да е подходящо за туризъм. Ще бъде ветровито. Ще духа силен, по високите и открити части и бурен югозападен вятър. Облачността ще е значителна и ще има валежи от дъжд, над около 1900 метра - от сняг. Ще има и гръмотевици. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 8°, на 2000 метра - около 3°.

В понеделник ще има променлива облачност, само на отделни места ще превали краткотраен дъжд. Температурите се понижат още малко. В Северна и Източна България през по-голямата част от деня ще бъде ветровито. Към вечерта и там вятърът ще отслабне, през нощта в повечето райони и ще стихне, а облачността навсякъде ще намалее до ясно време.

Във вторник сутринта минималните температури ще са близки до 0°. През деня ще бъде слънчево, над западните райони с висока облачност. Ще се появи южен вятър и ще започне затопляне.

В сряда също ще бъде предимно слънчево, висока облачност ще има над много райони от страната. Максималните температури ще доближат, на места и ще надхвърлят 20 градуса.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Задържаха българи, изтезавали животни Продавани са кадри с насилието Конфликтът Златева - ЦСКА съсипва борбата: класиранията говорят От трети и четвърти до 19-ти
20-годишна получи 85 предложения за брак в рамките на ден Младата дама е американка Ученици от бургаското Механо сложиха десетки училища в малкия си джоб, в Топ 3 са на престижен конкурс Професионалната гимназия по механоелектротехника и електроника впечатли жури и публика с емоционален поетичен рецитал, отличен сред най-добрите в областта
Скандалът в борбата кипи: Стоян Добрев стяга куфарите! Кирил Милов и Семен Новиков изригнаха "Дискриминация", заяви олимпийският шампион Задържани са мъж и жена за изтезания на животни и продажба на видеа Насилието е извършвано в село Царевец, заснемано е системно и е разпространявано срещу заплащане
Затварят част от улица в ж.к. Зорница за месец заради ВиК ремонт Ограничението влиза в сила от 4 февруари и засяга участъка между ДГ "Звездица" - Зорница и ОУ "Георги Бенковски" ГДБОП разкри канал за внос на фалшиви евро през Капитан Андреево При гранична проверка са открити висококачествени неистински банкноти, образувано е досъдебно производство
ВАЖНИ ПРОМЕНИ: За собствениците на електрически тротинетки Пълна забрана за ползване от деца под 16 години и остава в сила забраната за движение с тротинетки в тъмната част на денонощието Министерството на туризма подкрепи кандидатурата на Розовата долина за включване в списъка на ЮНЕСКО Социалните практики, свързани с отглеждането и преработката на маслодайната роза, имат потенциал да бъдат предложени и за вписване в списъка на нематериалното културно наследство
Прокурорският син от Перник осъден на 1 година и 8 месеца затвор при престъпление „закана с убийство“  Условното му наказание беше отменено от софийският градски съд след протест Йотова продължава консултациите с останалите парламентарни групи на 4 февруари. Президентът обсъди с ПП-ДБ приоритетите на бъдещия служебен кабинет и подчерта споделената отговорност след промените в Конституцията