Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

МРРБ и община Приморско не могат да премахнат незаконния ресторант на един ром

Николай Тишев и Николай Нанков в спор как се маха една незаконна постройка
Ключови думи: Николай Тишев, село Паничарево, Приморско

Нито общината в Приморско, нито Министерство на регионалното развитие и благоустройството могат да се справят с премахването на незаконната постройка на рома, който незаконно си направи ресторант в село Паничарево.

Казусът бе повдигнат в Народното събрание от депутата от БСП Николай Тишев, тъй като беззаконието е от далечната 2009 г., но до ден днешен институциите не са предприели адекватни мерки за премахването на постройката.

И днес по време на парламентарния контрол Николай Тишев зададе въпрос към регионалния министър Николай Нанков какво се случва с казуса и защо толкова време тази постройка не е съборена, а още по-малко са предприети санкции към архитекта и други длъжностни лица от община Приморско затова, че са го допуснали.

Депутатът припомни, че срокът за премахването е едномесечен и сега обществото иска да разбере защо се е забавила общината и защо три месеца след изтичане на едномесечния срок за премахване на строежа от община Приморско незаконната постройка стои непокътната на общинска земя.

„Колко време е нужно на МРРБ и ДНСК да наложат изпълнението на закона и премахването на незаконния обект“, попита възмутен Николай Тишев.

В отговор на депутата министър Николай Нанков каза, че са направени огледи, установено е, че обектът е необитаем, но поради постъпило възражение от Бойко Иванов Симеонов, Румяна Илиева Симеонова против заповедта за премахване на незаконния строеж, не са предприети и не могат да бъдат предприети никакви действия.

„Оспорването на съответните актове спира изпълнението, когато има висяща процедура и процедурата принудително премахване не може да бъде изпълнена“, каза министър Нанков.

Административното дело обаче е приключило на 31 януари тази година и се очаква до март месец да има съдебно решение, което да сложи край на сагата.

Тишев въпреки всичко поиска санкции за годините, преминали в бездействие на общината.
„Бъдете спокойни. Ще търпят санкции, ако не се изпълнят разписанията“, каза министър Нанков към депутата от БСП.
6
Коментара по темата
6.
До1
09.02.2018 20:07:07
Я пусни линк да позяпаме!
5.
Gocho
09.02.2018 19:51:00
ЯЗЕ Ром - Не понясвам !
Нито като питие , нито ....
Каквото и да е !
Само барети му е макята !
И те не пият ром !
4.
bulgariq zagina
09.02.2018 19:21:24
Как така мангалите могат да си правят каквото си искат а българите ако сковат една колиба метър на метър ще имат разправии половин година. Какъв е проблема със събарянето някой да обясни? Нужни са багер и нафта за 50 лева. Ако нямате някой с топки да кара багера пишете ми да дойда аз да ги изрина. Даже много ще се радвам мангала ако в вътре да му сложа кофата на багера на главата. Тия прости мангали гласуват на педераста бойко и затова никой не ги закача, ама нали се сещат тия тъпунгери че народ накрая ще ги пали като в катуница където ги види. Пак ви казвам, да каже някой къде ще ме чака с два бона кеш да дойда да си ги взема и проблема с циганската кръчма може да го смята за решен. Много щедро ще го черпя 5-6 бири А-95
3.
Само да попитам ?
09.02.2018 19:11:52
Само да попитам ? Рома кубински ли е или ямайски ?
Не знам как напитки имат ресторант ? По скоро ресторанта трябва да притежава напитките...но стига сме си писали глупости...
Защо не напишете едно обикновенно Циганин, какво е това Ром. Все едно да се срамуваш да се наречеш Българин.
Хайде стига толерантност, че писва !
2.
truestory
09.02.2018 19:08:43
2 бона и ресторанта изчезва до другия петък. Още 3 бона и мангала изчезва барабар с бардака.
1.
Има клипче с Млякото
09.02.2018 18:44:17
има клипче как Новак изнасилва Млякото в панделата
  Добави Коментар
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие Съвсем скоро ще представим и конкретните стъпки и концепцията, които ще следваме в следващите години, каза той Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол Пекин обяви, че американските мерки срещу китайски рафинерии нарушават международното право и няма да бъдат признавани
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц Решението поставя нов натиск върху Европа да увеличи разходите за отбрана и да поеме по-голяма отговорност в НАТО Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд Анди Доналдсън преплува река Орд в Австралия за 11 часа и 51 минути, въпреки жегата, насрещния вятър и крокодилите във водата
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия Той беше заседнал в Балтийско море, а доброволци го изведоха и му поставиха проследяващо устройство Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“  Искаме да видим кои песни ще разплачат хората, споделят те
Мъртви делфини изплуваха край Варна, експерти търсят причината Тела на морски бозайници са открити на различни плажове Нашествие от комари по Дунав: Проблеми с обработката на ларви и неефективни мерки за контрол Рискът от увеличаването на популацията им е заради прекратена обществена поръчка и неефективност на местните пръскания
Разлив на опасни пестициди в Свищовско: Заплаха за водата и околната среда Разливът застрашава питейната вода и водните организми в района Павликени отбеляза Празника на яйцето с кулинарни изкушения и атракции Над 4000 гости се събраха в града за фиестата, която включваше състезания, кулинарен конкурс и музика, посветени на яйцето
Иван Христанов: Язовирът на Пампорово не е застрашен от свлачището Проверките са направени с дрон  Жълт код за слана и в неделя – студени сутрини и облачност през уикенда Предстои значително застудяване и слаб вятър, с възможни валежи на места