Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

"Официални" промени в правописа на българския език

Ключови думи:
1. Буквите „ч” и „ш” отпадат от азбуката, понеже ве4е никой не ги използва. На тяхно място влизат отдавна наложените 4 и 6.

2. Отпада буквата „ъ”, за да не се 4удим как се пи6е „мал4ание”, „сагласна сам” и т.н.

3. Отпада и буквата „я”. В момента е възприето тя да се изписва като „q”, но това саздава проблеми, за6тото някои я 4етат като „кю” и става мазало. По добре е да се изписва като „иа”, например лелиа, диниа, Иамбол, Балгариа.

4.Отпадна и буквата „й”, за6тото е са6тата като „и”. Ниакои тапанари са против и казват, 4е ако махнем и краткото, как сме 6тели да пи6ем иордан иовков. Ма тиа са напално истре6тели ве, за кво да даржим неква буква само заради един гимнастик кво като е вип. Ба6та ми го познава и вика, 4е бил свестен тип

5. Тоа ермалък са6то е напално изли6ен. Закво ти е само да ти зима место на клавиатурата, ебаси. Закво треа да има буква, коиато се пи6е само в три думи: Ьога, ьод и идьот. Тва си е 4исто расхи6тение"
4
Коментара по темата
4.
да се посмеем заедно
04.02.2018 21:22:55
тоя от турската маала е подал обява за сеервитиорки, ама те едни сервитиорки 6те дойдат...мале мале, са6то като собственика.То пък едно село- тука ли си, там стой. е, поне кръ4ма си има:)
3.
ха ха
04.02.2018 21:19:13
4e какво му е токлова сме6но.в днешния ден на комуникациите ниама време:)
2.
Liliqna
04.02.2018 20:53:54
Работила съм в училище и съм видяла доста.Ученик в 10 клас си пишеше имената на листа с контролната с 4 и 6,а текста.............без коментар.Имаше и такива,коитоне можеха да си напишат името.Това бяха роми ученици в гимназия.А да не говорим колко мъртви души имаше.Те в Гърция и къде ли не,а по дневник се водят там,оценки имаха,нямаха отсъствия и даже и диплома взеха.Делегиран бюджет!Много мога да разказвам!
1.
az
04.02.2018 20:31:19
Ако не беше трагично, щеше да е смешно.
  Добави Коментар
Цените на част от храните продължават да спадат Това сочат данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата  Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона Българският пилот стартира трети, поведе още в първата обиколка и контролира финала
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток Близо 200 млн. души са били изложени на температури над 35 градуса Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината По първоначална информация отсъствието на Кънчев е свързано с лични ангажименти
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан Настроението било много по-оптимистично, според членовете на LGBTI общността Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва Анализ на Citizen Lab сочи, че телефонът на Андрей Пивоваров е бил свързан с инструмент на Cellebrite
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания Катастрофа между американски B-52 и самолет за презареждане превърна Паломарес в ядрена авария Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите Балансът на бактериите влияе върху глада, ситостта, метаболизма и възпалението
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува Военната операция е предприета след поредно нарушение на примирието и атака срещу петролен танкер в Ормузкия проток Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук Шестте артефакта били открити в квартал Перистери в Атина преди осем години
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026 Южна Африка и Канада откриват фазата на 1/16-финалите 1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела В Ла Гуайра спасители извадиха живо бебе около 32 часа след трусовете