Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Трагедия! 11-годишен успокои родителите си, че е готов да иде в Рая, преди да почине от много рядка болест

Ключови думи:
11-годишно момче, което се бореше с много рядка болест, каза на родителите си, че "е готово да отиде в рая", преди да умре внезапно тази седмица. Разтърсващите думи на Лука Пуцела бяха прочетени на погребението му в Бриджънд, Уелс.

Лука бил много палаво момче и родителите му му обещали, че погребението му ще бъде толкова колоритно, колкото и самия той, пише Mirror. Той беше положен да почива в покрит с дъга ковчег пред стотици опечалени, включително приятели от училище, Дядо Коледа и многото здравни професионалисти, които го лекуваха. 


"Бяха ни казали да приготвим спомени", споделят опечалените родители по повод видеото на смелото дете, което получава по 300 припадъци на ден.  Лука почина миналия месец, след като получи припадък, причинен от синдрома на ROHHAD, който засяга само 75 души в света и нито един от тях не доживява 20-тата си година. Болестта представлява внезапно затлъстяване, причинено от дисфункция на хипоталамуса, белодробна хиповентилация и вегетативната дисрегулация.

Органите на Лука бяха дарени и са спасили три живота, включително и на друго дете. "Той имаше силна вяра и няколко пъти казваше през последните няколко месеца, че иска и наистина е готов да отиде в Рая. Това ни дава голямо утеха, за да знаем, че Лука вече е свободен от травми и несигурност и е в мир. Задължение на всички ни е да им позволим да живеят в нашите сърца и умове и по-важното, в добрите ни дела", споделят родителите му.

Превод и редакция: БЛИЦ


0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Дни преди Великден: Ще има ли поскъпване на яйца и други продукти за празничната трапеза Цените на основни продукти като яйца и агнешко месо не се очаква да скочат значително, въпреки сезона на засилено търсене Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Имаме многопластова отбрана във въздуха и придобиваме още повече, каза сръбският президент
Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски „Ти си до Украйна от първия ден“, заяви президентът на Украйна Ето кои имена празнуват днес На 17 март Християнската църква почита паметта на Св. преп. Алексий, човек Божий
Тръмп вдига на непознати номера, лесно е да се получи личния му номер Той е запазил стария си телефонен номер въпреки опасенията, че Китай може да го следи  Социолог: Вкарването на спортисти в листите е експлоатация на имената им С листите си партиите дават ясен сигнал за посоката, в която ще водят кампанията
Гърците на масов петролен туризъм в България А българите пътуват до Гърция за по-евтини хранителни продукти, след като там бе въведен таван на цените Израел удари високопоставени ирански военни лидери Засегнати са ключови фигури в иранската сигурност
В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво Правителството предприема мерки за справяне с евентуален недостиг на гориво, причинен от войната в Иран Апелативният съд възобнови делото за предсрочното освобождаване на Брендо Според съда, първоинстанционният съд трябва да продължи производството и да се произнесе по същество.
Тир разсипа товара си и блокира Прохода на Републиката Инцидентът на международния път край село Пчелиново доведе до временно затваряне на пътя Димитър Николов: "Скъпи социални работници, бъдете опора и светлина за нуждаещите се в трудни моменти!" Кметът на Бургас изрази благодарност към социалните работници по повод световният им празник