Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Забрана за откриване нови частни болници би била противоконституционна, обявиха ГЕРБ и ДПС

Корнелия Нинова предлага мерки в здравеопазването с широк размах
Ключови думи: Корнелия Нинова, парламент, Даниела Дариткова, здравеопазване, болници, Калин Поповски, Хасан Адемов


БСП поискаха дебат и политически консенсус заради хроничните проблеми в здравеопазването.
Нужна е промяна на модела. Предлагаме временни и дългосрочни мерки,
обяви лидерът на партията Корнелия Нинова на брифинг в парламента.

„Червените” са изпълнили обещанието  си да внесат проекторешение за мораториум за откриване на нови частни болници. Това обаче бе определено като противоконституционно от ДПС и ГЕРБ.

Хасан Адемов и Даниела Дариткова – съответно от двете формации, заявиха, че според върховния закон частната инициатива не може да бъде забранявана.

Дариткова изрази учудване, че БСП не са подкрепили мораториума върху финансиране на дейности от здравната каса за нови болници през 2018 г.

Тя обясни, че не бива да се прави деление между частни и обществени лечебни заведения.
Любопитното е, че Калин Поповски от „Обединени патриоти” обяви, че те подкрепят мораториума.

БСП настояват държавните и общинските болници да не бъдат търговски дружества. Корнелия Нинова поиска те да бъдат прелицензирани, а държавата да им плати дълговете.

Друго тяхно предложение е за криминализиране на реескпорта на лекарства.

Брифингът на БСП предизвика задочен кулоарен дебат по темата здравеопазване.

От „Воля” и ДПС поискаха демонополизация на здравната каса и подкрепиха частната инициатива в разрез с идеите на БСП.

Хасан Адемов смята, че европейският модел е доказал, че пазарните механизми, а не административните регулации са допринесли за качеството на здравеопазването там.

Корнелия Нинова поиска голям дебат за сектора, изходът от който да е консенсус за мерки до март догодина.
Даниела Дариткова обаче контрира, че дебатът  тече постоянно и обясни как днес ГЕРБ са одобрили удачно предложение на БСП за промени в Закона за лечебните заведения.
3
Коментара по темата
3.
ДПС, ГЕРБ, БСП и патрЕЕЕооотите
07.12.2017 13:13:08
И тук ще ви оправим мили овце.
2.
ехаа
07.12.2017 12:31:22
Друго тяхно предложение е за криминализиране на реескпорта на лекарства.---дадада някой друг път и на куково лято...това е в разрез със свободната търговия в ЕС...без мозък
1.
123
07.12.2017 12:27:28
Че като искате, откривайте частни болници. И без това повечето от тях имат договори с касата само за скъпоплатените пътеки. Просто касата да не сключва договори с новооткритите такива и да прецезира съществуващите договорите. Или и това е противоконституционно? А да спрете да плащате за нови лекарства не е?
  Добави Коментар
Бизнесът с кауза“ в Бургас обсъди с фирми идеята за печалба с обществена полза Европа Директно – Бургас, ОИЦ и Регионалният център за социална икономика очертаха пътища за устойчиви проекти, равни възможности и заетост Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Система за лицево разпознаване го обърква с крадец, задържат го 10 часа
Бургас събира арменски и български компании на изложението „Произведено от арменци“ След среща с арменския посланик в БТПП бе обсъдена и идея за директна самолетна линия Бургас – Ереван, която да засили бизнеса и туризма Допаминовият декор, който променя не само дома, но и настроението Тенденцията в интериора залага на наситени тонове, контрасти и личен стил, за да внесе уют и енергия в жилищното пространство
ГДБОП задържа двама китайци част от международна схема за киберизмами  Заподозрените от групата Smishing Triad за заловени в столицата след след покупка на 18 смартфона Любов, саможертва и бунт в „Солунските атентатори“ на сцената в Бургас Постановката представя история за любовта като движеща сила, която не носи утеха, а изгаря и тласка героите напред дори към гибел
Община Царево получи нов електрически автомобил за социалните услуги  Модерното превозно средство ще подпомага социалните услуги в общината от 19 март Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Засегнатите пътници са около 57 000, докато трудовият спор обхваща и градския транспорт в Мюнхен
Откриха нов крем, борещ се срещу рак на кожата в ранни изследвания Учени от САЩ отчитат потискане на туморния растеж при лабораторни тестове Предадоха на съд обвиняемия за убийството на Магдалена Русева в Хасково Окръжната прокуратура в Хасково внесе обвинителен акт срещу 18-годишния Иван Костов, който е обвинен за умишленото убийство на 18-годишната Магдалена 
Златка Райкова с нова стъпка в публичната си кариера  Преди цели 15 години плеймейтката дебютира в ролята на проститутка в "Конан Варварина", а днес е избрана за главна роля в социална сатира  Заплати и имоти: Колко години трябва да работим неуморно, за да си купим дом в Стара Загора, София и Варна За да се купи имот в София, е нужно да заделяме поне 10,2 години по 1,5 средни заплати. По-дълго се работи за имот единствено във Варна