Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Данаил Кирилов: Който е участвал в престъпна дейност, ще го подслушват

Не са подслушвани политици и журналисти, но има опит опит да се използва конюнктурно този доклад, каза Кирилов
Ключови думи: Данаил Кирилов, подслушване, СРС-та, Рашков, Крум Зарков,

Който е участвал в престъпна дейност, ще го подслушват, но това не се прави масово, каза в „Тази сутрин“ по бТВ шефът на правната комисия в парламента Данаил Кирилов. Той обвини председателя на Националното бюро за контрол на специалните разузнавателни средства Бойко Рашков, че се е опитал да ни внуши тезата за масово подслушване, вместо да представи коректно данните от доклада.
„Представянето на данните бе демонстрационно. Иска да се кандидатира за нов мандат като председател на националното бюро. Той каза, че имало стотици сигнали за незаконно послушване, а в доклада е отбелязано, че има 88 преписки“, добавя Кирилов. Той не пропусна да припомни, че Рашков е бивш депутат от БСП.
Не са подслушвани политици и журналисти, но има опит опит да се използва конюнктурно този доклад, подчерта депутатът от ГЕРБ.
„Видя се, че послушването не е масово. Законът трябва да се прилага спрямо всички“, добави той.
Крум Зарков от БСП пък изтъкна, че дебатът в парламента е бил полезен. „Очевидно, че нормативната уредба по този въпрос не е съвършена. Трябва да помислим за структурата на националното бюро, защото тя трябва да контролира процедурата, по която се дават тези чувствителни СРС-та. Такова бюро имаше преди, но бе заличено по време на първия мандат на ГЕРБ. Тогава избухна огромен скандал с подслушванията“, припомни червеният депутат.
„Сега се създаде ново и председателят му споделя, че му се пречи да работи. Заявителите на СРС-та в лицето на главния прокурор и ДАНС твърдят обратното. Ние политиците трябва да анализираме дебата и да видим как да подобрим нормативната уредба, но така, че едновременно службите да могат да използват тези средства, които са много важни за разкриването на корупция, например, без да се засягат прекомерно правата на гражданите“, каза още Зарков.
1
Коментара по темата
1.
име
07.12.2017 10:28:38
Този аутист е илюстрация на интелекта в ГЕРБ.
  Добави Коментар
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент Сблъсъкът става на мокър асфалт Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач Мариус ще лежи в затвора в Норвегия
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото Пускането на климатика веднага след сядането зад волана подлага системата на максимално натоварване Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане Редовната им консумация може да подобри чревния комфорт
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана Като част от новата офанзива за сигурност на пътя, СДВР разкрива специален служебен имейл адрес за подаване на сигнали Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло Идеален за закуска, обяд или лека вечеря
Сребърни медали и две индивидуални отличия за несебърски деца на международен футболен турнир В престижната надпревара, „Купа Черно море“, провел се на градския стадион в Несебър,  участваха отбори от девет държави Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026
Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Неизвестен извършител е подпалил служебните коли, които са били паркирани в централната част на македонската столица 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина
Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Потребителите трябва да внимават за подвеждащи оферти и съмнителни сайтове при пазаруване в интернет Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори Кметът Марин Киров откри престижното състезание, което събира млади спортни таланти от четири държави