Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Травелатори вместо асансьори и стълби настояват да има на пасарелката на с. Атия

Това е практика в много европейски страни, време е да бъде наложена и у нас, смятат експерти
Ключови думи: пасарелка, атия, флагман, кръгово, трагедия
Новата пасарелка на главния път Бургас-Созопол при с. Атия, която ще бъде изградена до началото на лятото успоредно с кръгово движение, да бъде по-достъпна, като бъдат изградени травелатори – подвижни ленти. Това настояват от фондация „Безопасни улици от Валя“, каза за Флагман.бг Михаил Попов, който бе потърсен за експертно мнение.

Припомняме, че след трагедията в понеделник, при която 16-годишният Костадин Джардов от с. Атия бе прегазен от кола, се взе решение на кръстовището да бъде изградено кръгово движение, а за удобството на хората ще бъде построен пешеходен надлез. Вчера шефът на АПИ инж. Дончо Атанасов посети с. Атия, където се срещна с местните и обсъдиха решения за безопасността им (ВИЖ ТУК).

Според Попов кръгово движение и пасарелка на кръстовището при с. Атия е добър вариант за натоварения път.

„Когато има кръгово, автомобилите намалят, но това няма да причини задръствания. След предложение на Фондация „Безопасни улици от Валя“ на кръстовището на Петолъчката също бе изградено кръгово движение, което драстично намали инцидентите, които ставаха там“, каза Попов.

Той обаче предлага пасарелката да бъде по-достъпна, като вместо асансьор и стълби там да бъдат монтирани травелатори. От фондацията ще настояват предложението им да бъде реализирано, тъй като при спиране на тока трудноподвижните или майките си колички няма как да използват съоръжението.

„В много европейски страни е практика вместо асансьор да се монтират травелатори, време е вече и в България да бъде наложена“, смята Попов.
16
Коментара по темата
16.
*********
24.04.2018 10:11:46
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
15.
Nikito
24.11.2017 09:52:00
Това е невъзможно да се постави в този район защото е до морето и дори да има навес постоянно ще се обледява. Асансьори при този човекопоток там са достатъчни.
14.
frr
23.11.2017 13:29:19
Слагайте 2 гърбици,направете 2 "щумови зони" преди тях и сте готови с 10-20 хил.лв. По закон неможело да има гърбици на такъв път. То и пешеходна пътека неможе,ама има,нали? Кръгови,пасарелки,намирисва на мерак за крадене. 1 милион лв за стотина пресичащи на ден-някак си нереално е.
13.
4554
23.11.2017 13:21:50
Защо вместо да харчите пари за глупости с тях направо не преместите цялото СЕЛО в нови къщи на брега на морето? Така няма да им се налага да пресичат.
12.
ГРУДИ
23.11.2017 13:09:23
!!! ЗАКРИВАЙ ЦЯЛАТА ДЪРЖАВА...
11.
Asq
23.11.2017 11:54:46
От другата страна да няма мол, че да има такъв поток от майчици с детски колички?? Обикновена пасарелка е достатъчна, при положение, че дори спирка там няма да има.
10.
До простия селяндур от Своге
23.11.2017 11:36:07
Мноого ти е трудно момче, много... Ама то повечето в тази държава са като теб и затова постоянно ги лъжат!
9.
чочко
23.11.2017 11:13:24
Който сравнява движението на "петолъчката" с това на Атия хабер си няма от трафик. "Кръгово" в случая няма да помогне,а само ще намали скоростта. Да приемем,че се направи кръгово,то това не отменя нуждата от надлез за пешеходци тип"пасарелка".
8.
Браво
23.11.2017 10:58:02
и също така, врати вместо прозорци..
7.
@
23.11.2017 10:47:18
Браво !!!!!!!!!!
6.
Българин, от Своге
23.11.2017 09:30:09
А, един наплюнчен с разширени вени не искате ли, селска скапана измет, такава! Че, да поставим и манекенки по бикини и чадър, да ви пазят сянка през лятото, че да не слънчасате и хептен да се побъркате?
Бог да го прости момчето, че си отиде толкова рано, но да се спекулира със смъртта му е отвратително. Че, кой ще ги плаща тия неща бе, проядени от комунизъм сульовци скапани? Колко хора ще ползвате тези екстри? Какво сте дали на тая държава, какво сте произвели и какви данъци сте платили! Селски наглеци!
5.
До фирмата строител на пасарелката
23.11.2017 09:27:17
Като ще усвоявате средства, поне я направете както трябва! Умно предложение.
4.
Skandalno
23.11.2017 09:19:48
Държавата на суджуците да си оправят родата може, а за обществени проблеми пари няма, мадафака гей смотани
3.
Дааа
23.11.2017 09:05:33
Който управлява и седи на мекото столче , нали за това му се плаща държавна заплата , да се намерят пари и да се подобрява положението на хората , независимо в каква сфера е това!
2.
Jonny
23.11.2017 09:05:20
А травестити в банята не искаш ли?
1.
..
23.11.2017 08:55:16
то и аз искам травелатори успоредно на казиното в бургас-та да станем барселона на балканите ама нема пари
  Добави Коментар
Принц Андрю губи титлите си и дома си заради аферата "Епстийн" Крал Чарлз Трети днес започна официалната процедура срещу брат си Фрапираща история с учителка, гаджето й и ученичка, първите двама са в ареста Случи се в САЩ
Известен волейболист почина на 26 години Бе сред най-силните на игрището Защо тунелът на император Комод в Колизеума е магнит за туристи, а амфитеатърът в София пустее Няма друг град в света, притежаващ такава полузаровена забележителност точно в градския център, от която не изкарва и един лев
Стюард на самолет взе наркотици и се озова в трагикомична ситуация Колеги го намериха гол и безпомощен Тези 3 зодии не постигат целите си веднага, успехът им идва по-късно Моментът им на слава идва в зряла възраст, считат астролози
“Златен век” за директорката на Държавен куклен театър - Бургас Заслужено отличие, коментира кметът Димитър Николов Граждани блокираха тунел "Люлин" в София Напрежение заради боклука
Военни надгробни плочи са осквернени с руски пропагандни символи в Берлин Органите на реда смятат, че това е било извършено през последното денонощие Издирват 15-годишно момиче В неизвестност е от 27 октомври
Полицейска операция взе над 120 жертви Безпрецедентна акция в Бразилия Германец с нелепа кражба във Варненско Открадна саксия с цвете